Courses and trainings for companies - Ernst & Young Academy of Business
menu
About us   The best trainers   Rafał Płotnicki

The best trainers

Rafał Płotnicki

Rafał Płotnicki

Rafał uważa, że bazą do transformacji jest zawsze zgrany zespół, przejrzyste procesy i efektywna komunikacja oparta o systemowe rozwiązania. Dopiero wtedy można przejść do eliminacji ograniczeń dla wzrostu wartości firm.
Rafał uważa, że bazą do transformacji jest zawsze zgrany zespół, przejrzyste procesy i efektywna komunikacja oparta o systemowe rozwiązania. Dopiero wtedy można przejść do eliminacji ograniczeń dla wzrostu wartości firm.Trener i ekspert współpracujący z EY Academy of Business od 2013 roku.

Absolwent Politechniki Szczecińskiej i Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu. Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, ekspert TOC z certyfikatem Goldratt Schools, ICC coach.

Ekspert w zakresie budowania Doskonałości Operacyjnej, poprawy wydajności procesów, transformacji biznesu, eliminacji ograniczeń w organizacjach oraz rozwoju strategii wzrostu.

Rafał posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w różnych branżach – w uruchomieniu operacji, transferach know-how oraz projektach technologicznych w Europie, a także Japonii, Chinach, Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Pełnił kluczowe role w kierowaniu i rozwijaniu organizacji i zaspołów dla wielokulturowych firm (GE, Toshiba, Lenovo). Realizował projekty doradcze dla firm produkcyjnych i usługowych w Polsce i na świecie.

Zajmował się budową i wzmacnianiem zespołów i struktur organizacyjnych w różnych kulturach organizacyjnych, zarządzał zespołami 1500 osób w złożonych operacjach, gdzie stosował zarządzanie zmianą, gemba coaching i business mentoring. Specjalizuje się w zwiększaniu rentowności, eliminacji ograniczeń procesowych, budowaniu pracy zespołowej i przełomowego przywództwa.

Entuzjasta i praktyk w metodach i narzędziach usprawniania działalności operacyjnej oraz zmiany postaw i kultury organizacyjnej – m. in. Lean Management, Teoria Ograniczeń, Six Sigma. Prelegent i wykładowca, dzielący się swoim doświadczeniem, inspiruje do ciągłego doskonalenia.

Równolegle z pracą w EY Academy of Business pełni rolę seniora managera i partnera firm doradczych w zakresie ciągłego doskonalenia. Obecnie, jako CEO przeprowadza transformację spółki z kapitałem niemieckim.

Uważa, że tylko praktyczne zajęcia potrafią nauczać – na jego szkoleniach, znajdziesz ciekawe przykłady, pomocne symulacje, dopasowane gry oraz doświadczysz nauki w Gemba.Przykładowe zrealizowane projekty:

1. Udział w transformacji Lean Six Sigma dla GE Power Controls, w celu poprawy efektywności operacji w całym łańcuchu dostaw i zmiany kultury organizacji.

2. Restrukturyzacja w czołowej polskiej grupie kapitałowej maszyn górniczych z profilem produkcji na zamówienie, aby zwiększyć efektywność operacyjną, w celu osiągnięcia docelowego EBIT i ROCE.

3. Transfer operacji z UK do Polski dla Toshiba Television Central Europe. Udział w greenfieldzie, start-up operacji, tworzenie zespołu i standardów pracy.

4. Transformacja dla dużej grupy logistycznej - będącej międzynarodowym operatorem logistycznym, opartym na transporcie kolejowym wykorzystującym własny tabor i infrastrukturę - w celu optymalizacji wykorzystania taboru i kosztów jego utrzymania.Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business:

  • Lean Management & ToC Certyfikacja Green Belt - Black BeltKlienci o Rafale:
  • „Szkolenie prowadzone jasno i na przykładach”
  • „Teoria i praktyka połączona w bardzo dobry sposób!”

This website uses cookies which are stored on your computer. By continuing to browse this website you are agreeing to our use of cookies. Find out more by reading our privacy policy