Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Aktualności   Aktualności   8 zasad odbywania szkoleń online

Z poradnika EY: Jak uczyć się zdalnie?

Sprawdź aktualną ofertę szkoleń online i bezpłatnych webinarów

Szkolenia online, streamingi, webinaria i inne formy edukacji przez Internet stały się nowoczesną i bardzo popularną formą zdobywania wiedzy, dzięki której możemy uczyć się praktycznie o każdej porze, z każdego punktu globu. Co zrobić, aby szkolenia zdalne były tak samo efektywne, jak te spędzone w sali szkoleniowej?

  1. Bądź pewny, że nic nie zaskoczy cię od strony technicznej – zainstaluj przeglądarki najczęściej zalecane przez większość platform online: Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari dla Apple. Abyś mógł brać czynny udział w kursie, sprawdź ustawienia mikrofonu i głośników – będą niezbędne do zadawania prowadzącemu pytań w czasie rzeczywistym.
  2. Nie odkładaj nauki na później – na ogół jesteśmy przyzwyczajeni do pewnej rutyny i rytmu nauki – to nam pomaga w mobilizacji.
  3. Przygotuj sobie spokojne miejsce do pracy – aby umożliwić jak największe skupienie, usuń z tego miejsca wszelkie „rozpraszacze” – wyciszony telefon zostaw w innym pomieszczeniu, a na swoim roboczym blacie pozostaw jedynie rzeczy, które będą niezbędne do zrealizowania założonego celu.
  4. Bądź punktualny – to ułatwi i Tobie, i innym uczestnikom rozpoczęcie zajęć o czasie.
  5. Bądź aktywny – staraj się nadążać za prowadzącym – do tego potrzebne jest skupienie na tym, co dzieje się na ekranie. Chat umożliwia łatwy kontakt – wykładowca od razu widzi twoje pytanie i spokojnie może wytłumaczyć zagadnienie raz jeszcze lub zaprezentować dodatkowy przykład.
  6. Rób przerwy zgodne z rytmem prowadzącego – wykorzystaj je na toaletę, kawę lub otworzenie okna. To ważne, aby mózg miał chwilę na odetchnięcie i był gotowy kontynuować naukę.
  7. Staraj się o kontakt z innymi uczestnikami – pytania „jak Ci idzie?” pomagają utrzymać energię w grupie i ułatwiają mobilizację –  to ważny element nauki.
  8. Bądź na bieżąco z zadaniami i ćwiczeniami – wykonuj je w czasie rzeczywistym – to ułatwia skupienie i optymalne wykorzystanie czasu.

W dobie nowoczesnych narzędzi i rozwiązań nie ma więc już miejsca na wymówki – tylko Ty decydujesz, czy ucząc się zdalnie jesteś w stanie wyciągnąć maksimum ze wszystkich odbytych kursów. 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.