Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Aktualności   Publikacje   Egzaminy CIA po polsku

Egzaminy CIA po polsku

CIA, czyli Certified Internal Auditor (Dyplomowany Audytor Wewnętrzny) to najszerzej uznawane na świecie kwalifikacje dla audytorów wewnętrznych. Dyplom wydawany jest przez Instytut Audytorów Wewnętrznych (IIA); żeby go zdobyć, trzeba zdać trzy egzaminy i wykazać się co najmniej dwuletnim doświadczeniem w zawodzie.

W związku ze zmianą sylabusa egzaminów od 1 stycznia 2019 r. IIA Global postanowił zmniejszyć liczbę dostępnych wersji językowych. Z listy docelowo ma zniknąć język polski. Zgodnie z informacją IIA Global z października 2018 r. egzaminy po polsku będzie można zdawać tylko do 31 grudnia 2020 r. według dotychczasowego sylabusa.

Sytuacja 1 – mam już zatwierdzone zgłoszenie (aplikację)

Osoby, które złożyły aplikację do programu CIA i uzyskały jej zatwierdzenie mają czas na zdanie wszystkich egzaminów do 31 grudnia 2020 r. Nie trzeba przystępować do egzaminu w 2018 r. Można zacząć zdawać w 2019 r. Jeżeli ktoś nie zdąży zdać trzech egzaminów do 31 grudnia 2020 r. będzie mógł kontynuować po angielsku lub w innych dostępnych językach, ale już według nowego sylabusa.

Sytuacja 2 – nie złożyłem jeszcze aplikacji

Jeżeli ktoś nie zapisał się jeszcze na egzaminy, a chce je zdawać po polsku, musi złożyć aplikację i uzyskać jej zatwierdzenie do 31 grudnia 2019 r. Osoby, które złożą aplikację w 2020 roku nie będą miały możliwości zdawania egzaminów po polsku.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.