Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Aktualności   Publikacje   Zarządzanie strategiczne – dlaczego warto skorzystać z naszych szkoleń?

Zarządzanie strategiczne - dlaczego warto skorzystać z naszych szkoleń?

Strategia, cele, ryzyko… słowa odmieniane przez wszystkie przypadki, choć nie zawsze świadomie i z przekonaniem.

Strategia – czy każda firma musi ją mieć? Nie, ale… bez jasno określonych celów i strategii trudno powiedzieć, czy firma znajduje się na właściwej drodze. Działa „tak, jak zawsze działała”, choć być może nikt się nie zastanowił, czy rzeczywiście robi to, co powinna i czy wydaje pieniądze tylko na naprawdę niezbędne projekty. Pojawia się też ryzyko, że poszczególni menedżerowie realizują własne pomysły, które nijak nie składają się w spójną całość.

Cele – wszyscy wiedzą, że powinny być i to na dodatek SMART. Ale czy rzeczywiście takie są? Czy ambitne cele strategiczne zawsze są dobre i motywują pracowników do działania? Czy pracownicy w ogóle o nich wiedzą? Być może nie, ponieważ nigdy nie zostały „przetłumaczone” z poziomu strategicznego na operacyjny. Kaskadowanie celów – zwłaszcza w organizacjach, które nie mają narzędzi monitorowania i raportowania – może być bardzo trudne.

Ryzyko – często źle postrzegane jako coś, z czego się trzeba tłumaczyć. Podejście typu :„jestem dobrym dyrektorem, u mnie nie ma żadnego ryzyka” świadczy o braku zrozumienia tematu. Podobnie stawianie znaku równości między wypełnianiem rejestru ryzyk (lub innych tabelek) a zarządzaniem ryzykiem. A przecież ryzyko jest nieodłącznym elementem biznesu. Nie da się dobrze zarządzać firmą, nie myśląc o ryzyku – czyli o tym, co może przeszkodzić w realizacji celów.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym, jak:

  • stworzyć prostą i spójną strategię działania,
  • zdefiniować cele strategiczne i umiejętnie przełożyć je na poziom operacyjny,
  • sprawić, by zarządzanie ryzykiem stało się codziennością,

zapraszamy do EY Academy of Business na cykl szkoleń z zarządzania strategicznego. Gwarantujemy dużą dawkę wiedzy i doświadczenia oraz liczne przykłady „z życia wzięte”.

Katarzyna Włodarska, trener EY Academy of Business