Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu

ACCA - kursy i szkolenia (Association of Chartered Certified Accountants)

Czym jest ACCA?

ACCA (ang. Association of Chartered Certified Accountants) jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zrzeszającą specjalistów finansowych z całego świata. Aby zostać jej członkiem, należy wykazać się praktyką zawodową oraz zdać 13 egzaminów w ramach programu ACCA.

Kwalifikacje ACCA należą do najbardziej cenionych kwalifikacji zawodowych w międzynarodowym środowisku biznesowym. Wyraźnie zwiększają wartość kandydatów na rynku pracy  - zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Kurs ACCA Qualification ma kompleksowy charakter, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania finansami. Szkolenia i kursy ACCA pozwalają zdobyć nie tylko specjalistyczną wiedzę z finansów i rachunkowości, ale także umiejętności w zakresie organizacji i strategii nowoczesnego zarządzania.

Dlaczego EY?

 • Nasza firma jako jedyna na polskim rynku w prowadzi szkolenia stacjonarne przygotowujące do egzaminów ACCA 
 • Mamy ponad 25-letnie doświadczenie w przygotowywaniu studentów do egzaminów 
 • Wszyscy nasi wykładowcy posiadają kwalifikacje ACCA i są praktykami biznesu 
 • Wszystkie nasze szkolenia transmitujemy na żywo – możesz brać w nich udział z dowolnego miejsca

Od czego zacząć? 

 • Rejestracja w organizacji 
Rejestracji w organizacji ACCA możesz dokonać samodzielnie na stronie internetowej www.accaglobal.com, bądź za pośrednictwem EY Academy of Business. W tym przypadku, wszystkie obowiązki administracyjne wobec ACCA są obsługiwane przez nas. Wówczas w kwestii wszelkich informacji dotyczących ACCA kontaktujesz się bezpośrednio z nami: od nas otrzymujesz komplet informacji o potrzebnych dokumentach dotyczących rejestracji i zwolnień. My wysyłamy dokumenty do ACCA i monitorujemy proces rejestracji. Pomagamy we wszystkich dodatkowych sprawach związanych z ACCA w trakcie trwania Twoich studiów. W ramach takiej współpracy, w Twoim imieniu dokonujemy opłat w ACCA: dotyczy to kosztów związanych z rejestracją, egzaminami i opłatami rocznymi.
 • Szkolenie przygotowujące do egzaminu
Organizujemy intensywne kursy, umożliwiające opanowanie materiału potrzebnego do zdania egzaminu oraz technik egzaminacyjnych. Dzięki nim zdawalność egzaminów naszych studentów znacznie przewyższa zdawalność światową z poszczególnych przedmiotów. Kursy EY Academy of Business odbywają się zazwyczaj w weekendy. Zajęcia prowadzone są w naszym centrum szkoleniowym w Warszawie. Szkolenia transmitujemy na żywo – możesz wziąć w nich udział z każdego miejsca na świecie! Wystarczy urządzenie mobilne i Internet
 • Egzamin
Każdy przedmiot programu ACCA kończy się egzaminem organizowanym bezpośrednio przez ACCA. Sesje egzaminacyjne odbywają się cztery razy w roku: w marcu, czerwcu, wrześniu i w grudniu. Egzaminy odbywają się w tym samym czasie na całym świecie. W Polsce organizowane są w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu.
W przypadku przedmiotów:
 • Accountant in Business (AB)
 • Management Accounting (MA)
 • Financial Accounting (FA)
 • Corporate and Business Law (LW)
egzaminy można zdawać komputerowo (CBE – Computer Based Exams), niezależnie od terminów wyznaczonych sesji ACCA. EY Academy of Business posiada licencję na przeprowadzanie egzaminów w tej formie. Jeśli chcesz umówić się na egzamin napisz do bartosz.wasiak@pl.ey.com.

Sprawdzone metody szkoleniowe = zdany egzamin

Aby jak najlepiej przygotować naszych kursantów do egzaminów ACCA, w ramach naszych szkoleń ACCA zapewniamy:
 • intensywny program, umożliwiający opanowanie technik egzaminacyjnych, którego skuteczność potwierdzona jest przez wyższą od średniej światowej zdawalność
 • egzamin próbny, który ma za zadanie sprawdzenie dotychczasowej wiedzy i znajomości technik egzaminacyjnych
 • wykładowców posiadających duże doświadczenie biznesowe i dobrze znających wymogi ACCA
 • możliwość stałego kontaktu e-mailowego ze wszystkimi osobami prowadzącymi kurs
 • podręczniki, specjalnie opracowane materiały szkoleniowe przeznaczone zarówno do pracy w trakcie zajęć jak i w domu.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 1. Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji?
  Dowód osobisty, dyplom ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem, oraz zdjęcie. 
 2. W jakim języku muszą być dokumenty?
  Wszystkie wymagane dokumenty muszą być w języku angielskim. 
 3. Jak mogę dowiedzieć się jakie zwolnienia mogę otrzymać?
  Kalkulator zwolnień, w którym można sprawdzić swoje ewentualne zwolnienia, znajduje się na stronie https://www.accaglobal.com/gb/en/help/exemptions-calculator.html 
 4. Ile trwa zrobienie kwalifikacji ACCA?
  Czas trwania programu, od jego rozpoczęcia do zdania ostatnich egzaminów, wynosi średnio od 2,5 roku do 4 lat. Student ma maksymalnie 7 lat na zdanie wszystkich egzaminów od momentu rozpoczęcia poziomu Strategic Professional.
 5. Jak wygląda procedura zapisów na egzamin?
  Każdy przedmiot programu ACCA kończy się egzaminem organizowanym bezpośrednio przez ACCA. Sesje egzaminacyjne odbywają się cztery razy w roku: w marcu, czerwcu, wrześniu i w grudniu.
  W przypadku przedmiotów:
  --> Accountant in Business (AB)
  --> Management Accounting (MA)
  --> Financial Accounting (FA)
  --> Corporate and Business Law (LW)
  egzaminy można zdawać komputerowo (CBE – Computer Based Exams), niezależnie od terminów wyznaczonych sesji ACCA. EY Academy of Business posiada licencję na przeprowadzanie egzaminów w tej formie. Jeśli chcesz umówić się na egzamin napisz do bartosz.wasiak@pl.ey.com
 6. Ile razy mogę podejść do niezaliczonego egzaminu?
  Podchodzić do niezaliczonego egzaminu można do skutku.
 7. Gdzie znajdę więcej informacji na temat ACCA?
  Więcej informacji można znaleźć na stronie ACCA Global https://www.accaglobal.com/gb/en.html 
Masz pytania? Skontaktuj się z opiekunem programu ACCA:
Diana Ryzkowa, diana.ryzkowa@academyofbusiness.pl +48 573 339 189
*Informujemy, że zastrzegamy za sobą prawo do odwołania szkoleń na 7 dni przed planowaną datą rozpoczęcia, w przypadku, gdy grupa nie zostanie zebrana.


"Znakomici prowadzący, wysokiej jakości materiały, niezawodne wsparcie organizacyjne. Wszystko to wpływa na unikalność programu ACCA (oferowanego przez EY Acadamy of Business). Sposób nauczania wpasowany jest w charakter kwalifikacji, łączącej ze sobą dogłębną wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie praktyczne. Zajęcia uwypuklają sposoby radzenia sobie z zadaniami, przez co uczestnik nie jest zaskakiwany podczas sesji egzaminacyjnej. Ważnym aspektem jest możliwość poznania innych uczestników programu, dzielących nasze zainteresowania i aspiracje.  "
Michał Sajko Finanse i zarządzanie w biznesie,
Program SGH we współpracy z EY

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.