Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   HR partnerem dla biznesu   Certyfikowany Asesor

Certyfikowany Asesor

Termin: Rzeszów, 7-14 listopada

Cena: 4000 zł netto

Certyfikowany Asesor jest programem dedykowanym przyszłym asesorom. Udział w programie pozwala nabyć i rozwijać wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnej realizacji procesów Assessment i Development Centre w roli asesora. W zależności od tego, z jakimi umiejętnościami grupa przystępuje do realizacji warsztatów, może rozwijać zarówno bazową wiedzę i umiejętności, jak i np.: teoretyczne podstawy prowadzenia procesów AC i DC, definiowanie kompetencji, diagnozowanie stopnia rozwoju kompetencji, udział w sesji, dawanie instrukcji do zadań. Może także rozwijać bardziej zaawansowane umiejętności, jak np.: pisanie i testowanie zadań, a także moderowanie sesji diagnostycznej i prowadzenie zespołu asesorskiego.W trakcie programu przechodzimy przez pełen proces projektowania sesji diagnostycznej z poziomu metodologicznego oraz grupowego. Każdy z modułów przygotowuje do realizacji sesji egzaminacyjnej. Grupa uczestników sama definiuje kompetencje i pisze zadania, a następnie przeprowadza pełną sesję Development Centre. Uczestnicy mogą się sprawdzić na bieżąco w roli asesorskiej, pod czujnym okiem trenerów EY AoB. Zaletą naszego programu jest też to, że w trakcie pracy uczestnicy doświadczają różnych ról – moderowania, bycia graczem, bycia członkiem zespołu asesorskiego, uczestnikiem sesji, i asesorem. W każdej z tych ról uczestnik otrzymuje informację zwrotną od trenerów, jak i od grupy, która wspiera w przyszłej roli asesora.

Cele i korzyści:

  • Ideą powołania programu Certyfikowany Asesor jest dostarczenie osobom zainteresowanym wykonywaniem funkcji asesorskiej wiedzy oraz umiejętności, które będą pozwalały na realizowanie projektów oceny kompetencji adekwatnie do oczekiwań biznesu. Program ma rozwijać umiejętności biznesowe, jak i zawodowe oraz interpersonalne przyszłych asesorów. Długofalowość procesu kształcenia i realizowanie programu edukacji przez ekspertów, w połączeniu z zadaniami praktycznymi i egzaminem, warunkują zdobycie wystarczających umiejętności do samodzielnego zaprojektowania sesji badawczej, poprowadzenia jej, sporządzenia raportów, jak i udzielenia informacji zwrotnej.

Dla kogo?

  • Dla pracowników działów personalnych, menedżerów pragnących rozwijać umiejętności diagnozy potencjału swoich ludzi, jak i osób zainteresowanych zmianą w życiu zawodowym i doświadczeniem w nowej roli zawodowej.

Struktura kursu:

Jeden moduł obejmuje 3 dni szkoleniowe, po 8 godzin dydaktycznych dziennie.Wielkość grupy szkoleniowej to maksimum 16 osób.Moduły są poustawiane wobec siebie w takiej kolejności, w jakiej przebiega projektowanie i prowadzenie procesu oceny kompetencyjnej: od modułów wprowadzających, po zaawansowane umiejętności asesorskie.Każdy z modułów realizuje cele 
zdefiniowane na poziomie wiedzy lub umiejętności.Moduł kończy się zadaniem praktycznym, wykonywanym podczas przerwy pomiędzy modułami, np. zaprojektowanie zadania badawczego na sesję egzaminacyjną. Zadanie sprawdzane jest lub testowane na kolejnym module szkoleniowym.Egzamin prowadzi minimum dwóch trenerów, a certyfikacja jest wypadkową całości prac praktycznych.
Cena 4000,00 PLN (+ 23% VAT)

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.