Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu

CFA®- kursy i szkolenia (Chartered Financial Analyst)

Program kursu jest opracowany w oparciu o listę tematów przedstawianą w ustalonym przez CFA Institute zakresie tematycznym tzw. „body of knowledge”. Szczegółowy zakres określony jest poprzez tzw. zagadnienia do opanowania „learning outcome statements”. Odnoszą się one do rozdziałów lub fragmentów rekomendowanych (przez CFA Institute) podręczników, artykuł

Kursy przygotowujące do egzaminu

Kwalifikacje CFA® (Chartered Financial Analyst) to najlepszy sposób na karierę zawodową dla osób chcących specjalizować się w dziedzinie doradztwa inwestycyjnego i finansowego, bankowości, zarządzaniu instrumentami pochodnymi oraz zarządzaniu inwestycjami finansowymi.

Pełny kurs przygotowujący do egzaminu:

 • Moduł - Economics, Quantitative methods
 • Moduł - Corporate finance, Portfolio management, Derivatives, Alternative investments
 • Moduł - Financial Statement Analysis
 • Moduł - Fixed income, Equity investments, Ethics
 • Moduł - Revision 
 • Schweser Live Mock Exam

Uczestnicy szkolenia CFA nie tylko zdobywają specjalistyczną wiedzę w zakresie analizy inwestycyjnej, czy zarządzania funduszami, ale również nabywają cenne umiejętności w dziedzinie amerykańskich (US GAAP) oraz międzynarodowych (MSSF) standardów rachunkowości.

Obejrzyj prezentację o kwalifikacji CFA®

Co obejmuje kurs?

 • Zajęcia online (kurs 10 dni), jak i kontakt hot-line wspierający Twoją naukę na każdym jej etapie 
 • Praktyczne porady trenerów poparte wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów CFA
 • Schweser Live CFA Mock Exam, który pozwoli na sprawdzenie wiedzy i przećwiczenie technik egzaminacyjnych. Dla uczestników kursu udział w egzaminie próbnym jest bezpłatny! 
 • Materiały pomocnicze oraz kalkulator The Texas Instruments BA II Plus - jeden z dwóch modeli dopuszczonych do użycia na egzaminie przez CFA Institute. 

Odwiedź także strony organizacji CFA Institute, na których znajdziesz więcej informacji o programie CFA: www.cfainstitute.org oraz zarestrujesz się na egzamin.
CFAmembers_positions
 • Dla kogo?
 • Cele i korzyści
 • Program
 • Termin i miejsce
 • Cena
 • Kontakt

Dla kogo przeznaczona jest Certyfikacja CFA®?

Program CFA® jest najbardziej odpowiedni dla tych, którzy pragną zostać profesjonalistami w sektorze usług finansowych. Szkolenia są otwarte dla wszystkich absolwentów uczelni wyższych, niezależnie od kierunków studiów. Wcześniejsza znajomość rachunkowości i finansów jest pomocna, lecz niekonieczna.

Cele i korzyści

Czym jest Chartered Financial Analyst®?

Certyfikat Chartered Financial Analyst (CFA®) jest jedną z najbardziej cenionych i powszechnie rozpoznawanych międzynarodowych kwalifikacji. Uzyskanie kwalifikacji CFA® jest dowodem na to, że posiadacz ma umiejętności i wiedzę, które są bardzo pożądane przez pracodawców na rynkach papierów wartościowych, bankowości, finansów przedsiębiorstw, zarządzania funduszami, ubezpieczeń i doradztwa inwestycyjnego.

Dlaczego CFA?

Program kursu CFA® obejmuje różnorodne aspekty zarządzania inwestycjami. Pomaga kandydatowi uzyskać zaawansowany poziom wiedzy w zakresie wielu przedmiotów, takich jak:

 • Analiza inwestycyjna
 • Zarządzanie portfelem inwestycyjnym
 • Wycena aktywów
 • Ocena papierów wartościowych
 • Zarządzanie funduszem
 • Regulacja usług w zakresie zarządzania inwestycyjnego
 • Doradztwo inwestycyjne

Ile czasu zajmuje uzyskanie tytułu CFA®?

Istnieją trzy poziomy egzaminów, które należy zdawać w porządku chronologicznym. W Polsce egzaminy odbywają się raz do roku, w czerwcu. Wyjątkiem jest tu Level 1 - dodatkowy termin egzaminu, to grudzień. Nie są udzielane żadne zwolnienia, a w danej sesji można podchodzić tylko do jednego egzaminu. Uzyskanie tytułu CFA® zajmuje więc trzy lata, zakładając, że każdy egzamin zostanie zaliczony za pierwszym razem. Kandydat ma nieograniczony czas na zdanie wszystkich egzaminów. CFA Institute nie limituje także podejść do jednego egzaminu, jak również nie wymaga od kandydata powtarzania zdanego już egzaminu, bez względu na ilość czasu, jaka upłynęła pomiędzy zdawanymi poziomami.

Program 

Program kursu jest opracowany w oparciu o listę tematów przedstawianą w ustalonym przez CFA Institute zakresie tematycznym tzw. „body of knowledge”. Szczegółowy zakres określony jest poprzez tzw. zagadnienia do opanowania „learning outcome statements”. Odnoszą się one do rozdziałów lub fragmentów rekomendowanych (przez CFA Institute) podręczników, artykułów prasy fachowej i innych publikacji stanowiących materiał będący podstawą studiów.

Uczestnicy szkolenia CFA nie tylko zdobywają specjalistyczną wiedzę w zakresie analizy inwestycyjnej, czy zarządzania funduszami, ale również nabywają cenne umiejętności w dziedzinie amerykańskich (US GAAP) oraz międzynarodowych (MSSF) standardów rachunkowości.

Kurs składa się z 10 dni szkoleniowych oraz egzaminu próbnego Schweser Live Mock Exam.

Poziom I kładzie nacisk na narzędzia i dane wejściowe modeli. Obejmuje wstęp do wyceny aktywów oraz technik zarządzania portfelem inwestycyjnym.

Poziom II koncentruje się na wycenie aktywów. Obejmuje zastosowanie narzędzi i danych wejściowych (z zakresu ekonomii, analizy finansowej oraz metod ilościowych) w procesie wyceny aktywów. 

Poziom III koncentruje się na zarządzaniu portfelem inwestycyjnym. Obejmuje wykorzystanie narzędzi, danych wejściowych i modeli wyceny aktywów do budowy strategii zarządzania inwestycjami kapitałowymi, dłużnymi i pochodnymi dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

Egzamin CFA®

Aby zapisać się na egzamin CFA należy spełnić wymagania wstępne, zarejestrować się na stronie CFA Institute oraz dokonać opłaty rejestracyjnej. Potrzebne informacje, cennik egzaminów, terminy oraz zasady rejestracji dostępne są poniższym linkiem: https://www.cfainstitute.org/programs/cfaprogram/register/Pages/index.aspx

Uczestnicy mogą również za naszym pośrednictem zamówić podręczniki  Schweser Kaplan: Zestaw Schweser CFA Level 1 Study Notes and Practice Exams vol. 1, 2.

Data i miejsce 

Wszytskie kursy odbywają się w formule Online Live.

CFA L1 

CFA-Level1 -Mod 1-Day 1

11 December 2021

Brian Connolly

Financial Statement Analysis

CFA L1

CFA-Level1 -Mod 1-Day 2

12 December 2021

Brian Connolly

Financial Statement Analysis

CFA L1 

CFA-Level1 -Mod 2-Day 4

19 February 2022

Constantinos Papanastasiou

Quantitative Methods

CFA L1 

CFA-Level1 -Mod 2-Day 3

20 February 2022

Georgia Sophocleous

Economics

CFA L1

CFA-Level1 -Mod 3-Day 5

12 March 2022

Constantinos Papanastasiou

Portfolio Management, Corporate Finance

CFA L1 

CFA-Level1 -Mod 3-Day 6

13 March 2022

Constantinos Papanastasiou

Derivatives, Alternative Investments

CFA L1

CFA-Level1 -Mod 4 - Day 7

26 March 2022

Péter Juhász

Fixed Income

CFA L1

CFA-Level1 -Mod 4-Day 8

27 March 2022

Péter Juhász

Equity Investments, Ethics

CFA L1 

CFA-Level1 -Mod 5-Day 9

9 April 2022

Péter Juhász

Revision

CFA L1 

CFA-Leve1 -Mod 5 -Day 10

10 April 2022

Péter Juhász

Revision

CFA L1 

Live Mock EXAM-CFA L1

15 May 2022

-

mock exam

Cena 6900,00 PLN (+ 23% VAT)
E-mail do koordynatora szkolenia

Kontakt

Natalia Medyńska | tel. +48 789 407 645 | natalia.medynska@pl.ey.com