Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu

CFA®- kursy i szkolenia (Chartered Financial Analyst)

Cena kursu:
standardowa cena za kurs: 5690 zł netto

Kursy przygotowujące do egzaminu

Kwalifikacje CFA® (Chartered Financial Analyst) to najlepszy sposób na karierę zawodową dla osób chcących specjalizować się w dziedzinie doradztwa inwestycyjnego i finansowego, bankowości, zarządzaniu instrumentami pochodnymi oraz zarządzaniu inwestycjami finansowymi.

Pełny kurs przygotowujący do egzaminu w sesji May 2020:

 • Moduł - Economics, Quantitative methods
 • Moduł - Corporate finance, Portfolio management, Derivatives, Alternative investments
 • Moduł - Financial Statement Analysis
 • Moduł - Fixed income, Equity investments, Ethics
 • Revision
 • Schweser Live Mock Exam - 16 maja 2020 r.
  egzamin jest bezpłatny dla uczestników kursu CFA; dla pozostałych osób cena 159 zł netto.

Uczestnicy szkolenia CFA nie tylko zdobywają specjalistyczną wiedzę w zakresie analizy inwestycyjnej, czy zarządzania funduszami, ale również nabywają cenne umiejętności w dziedzinie amerykańskich (US GAAP) oraz międzynarodowych (MSSF) standardów rachunkowości.

Obejrzyj prezentację o kwalifikacji CFA®

Co obejmuje kurs?

 • Zajęcia stacjonarne (kurs 10 dni), jak i kontakt hot-line wspierający Twoją naukę na każdym jej etapie 
 • Praktyczne porady trenerów poparte wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów CFA
 • Schweser Live CFA Mock Exam, który pozwoli na sprawdzenie wiedzy i przećwiczenie technik egzaminacyjnych. Dla uczestników kursu udział w egzaminie próbnym jest bezpłatny! 
 • Materiały pomocnicze oraz kalkulator The Texas Instruments BA II Plus - jeden z dwóch modeli dopuszczonych do użycia na egzaminie przez CFA Institute. 

Odwiedź także strony organizacji CFA Institute, na których znajdziesz więcej informacji o programie CFA: www.cfainstitute.org oraz zarestrujesz się na egzamin.
CFAmembers_positions

Kto zapisuje się na kursy CFA®?

Szkolenia są otwarte dla wszystkich absolwentów uczelni wyższych, niezależnie od kierunków studiów. Wcześniejsza znajomość rachunkowości i finansów jest pomocna, lecz niekonieczna.

Dlaczego CFA®?

Program kursu CFA® obejmuje różnorodne aspekty zarządzania inwestycjami. Pomaga kandydatowi uzyskać zaawansowany poziom wiedzy w zakresie wielu przedmiotów, takich jak:
 • Analiza inwestycyjna
 • Zarządzanie portfelem inwestycyjnym
 • Wycena aktywów
 • Ocena papierów wartościowych
 • Zarządzanie funduszem
 • Doradztwo inwestycyjne
 • Regulacja usług w zakresie zarządzania inwestycyjnego
Kandydaci nie tylko zdobywają specjalistyczną wiedzę dotyczącą zarządzania inwestycyjnego, ale również nabywają cenne umiejętności w zakresie amerykańskich i międzynarodowych standardów rachunkowości. 
Program ten stanowi cenny element szkoleń oferowanych pracownikom przez pracodawcę i poszerza perspektywy ich rozwoju zawodowego.

Ile czasu zajmuje uzyskanie tytułu CFA®?

Istnieją trzy poziomy egzaminów, które należy zdawać w porządku chronologicznym. W Polsce egzaminy odbywają się raz do roku, w czerwcu. Wyjątkiem jest tu Level 1 - dodatkowy termin egzaminu, to grudzień. Nie są udzielane żadne zwolnienia, a w danej sesji można podchodzić tylko do jednego egzaminu. Uzyskanie tytułu CFA® zajmuje więc trzy lata, zakładając, że każdy egzamin zostanie zaliczony za pierwszym razem.
Kandydat ma nieograniczony czas na zdanie wszystkich egzaminów. CFA Institute nie limituje także podejść do jednego egzaminu, jak również nie wymaga od kandydata powtarzania zdanego już egzaminu, bez względu na ilość czasu, jaka upłynęła pomiędzy zdawanymi poziomami.

Program kursu i egzaminy CFA®

Program kursu dla każdego z trzech poziomów jest opracowany w oparciu o listę tematów, przedstawianą w ustalonym przez CFA Institute zakresie tematycznym tzw. „body of knowledge”. Szczegółowy zakres określony jest poprzez tzw. zagadnienia do opanowania „learning outcome statements”. Odnoszą się one do rozdziałów lub fragmentów rekomendowanych (przez CFA Institute) podręczników, artykułów prasy fachowej i innych publikacji stanowiących materiał będący podstawą studiów.
Poziom I kładzie nacisk na narzędzia i dane wejściowe modeli. Obejmuje wstęp do wyceny aktywów oraz technik zarządzania portfelem inwestycyjnym. Poziom II koncentruje się na wycenie aktywów. Obejmuje zastosowanie narzędzi i danych wejściowych (z zakresu ekonomii, analizy finansowej oraz metod ilościowych) w procesie wyceny aktywów. Poziom III koncentruje się na zarządzaniu portfelem inwestycyjnym. Obejmuje wykorzystanie narzędzi, danych wejściowych i modeli wyceny aktywów do budowy strategii zarządzania inwestycjami kapitałowymi, dłużnymi i pochodnymi dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych.

"(...) Globalna rozpoznawalność tytułu CFA stwarza sporo możliwości planowania kariery w dziedzinie doradztwa inwestycyjnego i finansowego, zarządzania instrumentami pochodnymi itp. Szkolenia organizowane przez E&Y Academy of Business były intensywne i omawiały zagadnienia z zakresu analizy inwestycyjnej, oceny papierów wartościowych, zarządzania funduszem czy doradztwem inwestycyjnym. Podczas studiów magisterskich nikt nawet nie wspominał o tak zaawansowanych instrumentach finansowych. W programie CFA duże znaczenie miało również poznanie zasad etyki w aspekcie zarządzania inwestycjami. (...)"
Marcin Adamczyk Fixed Income Portfolio Manager,
Dexia Bank Belgium

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.