Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   MSSF - Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej   MSSF 16 Leasing - nowe podejście MSSF, ujęcie podatkowe i prawne

MSSF 16 Leasing
Nowe podejście rachunkowe (1 dzień szkolenie stacjonarne) oraz regulacje prawne i podatkowe (1 dzień kurs online)

Dostępne terminy szkolenia stacjonarnego:

8 listopada - Wrocław

Cena szkolenia: 1100 zł netto - jeden wybrany dzień szkolenia
1890 zł netto - 2 dni

Cele

Celem niniejszego szkolenia jest kompleksowe zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami MSSF, regulacjami podatkowymi oraz prawnymi w zakresie leasingu.

W styczniu 2016 roku, po wielu latach prac, RMSR opublikowała MSSF 16 Leasing, który zastąpi dotychczasowe regulacje określone w MSR 17. Nowy standard zasadniczo zmienia ujęcie umów leasingowych u leasingobiorców eliminując podział leasingu na operacyjny oraz finansowy.  

Oczekuje się, że nowy standard będzie miał istotne znaczenie dla setek firm w Polsce. W szczególności, obraz sytuacji finansowej zmieni się radykalnie w jednostkach korzystających w dużym stopniu z leasingu operacyjnego – aktywa oraz zobowiązania pozostające do tej pory poza bilansem zostaną w nim ujawnione. Wpłynie to na podstawowe wskaźniki finansowe, zdolność do pozyskania nowego finansowania oraz ogólny obraz firm.

Tematem pierwszego dnia szkolenia są zasady wynikające z MSSF 16, analiza ich wpływu na sytuację finansową oraz konsekwencje biznesowe. Jednocześnie, kompleksowa ocena umów leasingowych nie jest możliwa bez uwzględnienia aspektów podatkowych oraz prawnych z nimi związanych. Tematyka ta będzie poruszana podczas drugiego dnia szkolenia.

Zachęcamy do uczestnictwa w pełnym 2-dniowym szkoleniu zapewniając jednocześnie możliwość zakupu wybranego dnia.

Jarek Olszewski o naszym programie szkoleniowym z MSSF 16:

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.