Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   Akademia Menedżera + certyfikacja   Menedżer - sprawne zarządzanie organizacją

Menedżer – sprawne zarządzanie organizacją

BRAK MIEJSC Termin szkolenia: 3-5 grudnia 2019 r.
6-8 maja 2020 r.


Obszar zarządzania składa się z dwóch sfer umiejętności: miękkich i twardych. Umiejętności miękkie, które były przedmiotem pierwszej części Akademii Menedżera, decydują o jakości interakcji międzyludzkich. Sztuka budowania zespołu i własnego autorytetu, umiejętność motywowania i rozwiązywania sporów, skuteczne komunikowanie się i wpływanie na innych są niesłychanie istotne, ale mogą być niewystarczające. Osoba, która je posiadła, musi bowiem wiedzieć do czego umiejętności te wykorzystać, a tej wiedzy dostarcza sfera umiejętności twardych, której jest poświęcona druga część Akademii Menedżera.

Jest to szkolenie interdyscyplinarne, ukazujące całościowy sposób widzenia organizacji jako systemu naczyń połączonych. Szeroki zakres tematyczny oraz liczne przykłady z życia (trener jest doświadczonym konsultantem) ukazują uczestnikom główne problemy występujące w rzeczywistych organizacjach, a także skuteczne sposoby rozwiązywania tych problemów. Sposób moderowania dyskusji zmusza uczestników do rezygnacji ze schematów myślowych, prowokuje ich do myślenia i do spojrzenia na własne organizacje z nowej perspektywy.Menedżer powinien umieć zaprojektować swoją organizację:

  • dobrać jej strukturę,
  • ustalić odpowiednie zasady pracy i współpracy
  • uzgodnić role i zakresy obowiązków
  • odpowiedzialności na różnych szczeblach zarządzania

 Musi też wiedzieć, jak i w jakiej kolejności wdrażać w firmie systemy zarządzania, żeby móc w pełni wykorzystać ukryty w niej potencjał oraz możliwości, jakie oferuje współczesna technologia informatyczna.

Umiejętności twarde są maszyną, a umiejętności miękkie - smarem, bez którego maszyna ta nie jest w stanie dobrze funkcjonować. Sam smar, podobnie, jak sama maszyna, nie wystarczy. Bez umiejętności twardych niemożliwe jest tworzenie i doskonalenie rozwiązań systemowych, które sprawiają, że ludzie zatrudnieni w organizacji, jadąc każdego dnia do pracy, wiedzą, co mają robić, czemu służy ich praca, do czego zmierzają, w oparciu o jakie kryteria są oceniani i rozliczani oraz jak mają odnosić się do przyszłości, minimalizując wpływ ryzyka i niepewności. Same umiejętności miękkie tego nie zapewnią, choć są niezwykle przydatne.
Szkolenie „Menedżer – sprawne zarzadzanie organizacją” jest jednym z trzech szkoleń, które upoważnia uczestników do ubiegania się o certyfikowany dyplom menedżera z akredytacją EY.

Uczestnik otrzymuje dyplom Menedżer Biznesu po ukończeniu trzech szkoleń:

  1. Akademii Menedżera I
  2. Akademii Menedżera II
  3. Menedżer – sprawne zarządzanie organizacją
Więcej informacji w broszurze na dole strony. 
 
Cena 2850,00 PLN (+ 23% VAT)

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.