Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu

Sankcje ekonomiczne w praktyce

Nowy termin wkrótce
Cena szkolenia: 2100 zł netto

Sankcje ekonomiczne to niezwykle skuteczne narzędzie kontroli i ograniczania wymiany handlowej z wybranymi podmiotami i krajami. Restrykcje dotyczą zarówno fizycznego przekazywania towarów, środków pieniężnych, jak i samego faktu umożliwienia przeprowadzenia sankcjonowanych transakcji. 

Często zmieniające się regulacje sankcyjne, coraz bardziej zaawansowane sposoby omijania sankcji oraz konieczność ciągłego monitorowania klientów i transakcji sprawiają, że kompleksowe zarządzanie ryzykiem sankcyjnym jest dużym wyzwaniem. Z drugiej strony, kary dla podmiotów nieprzestrzegających sankcji mogą być niezwykle dotkliwe – wielomilionowe kary pieniężne, utrata reputacji, odcięcie od amerykańskiego systemu finansowego czy nawet objęcie sankcjami. Zapewnienie zgodności z regulacjami sankcyjnymi jest więc priorytetem zarówno dla instytucji finansowych, jak i przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową.

Cel szkolenia

Oferowane przez nas szkolenie pozwala na zapoznanie się z aspektami prawnymi regulującymi obszar sankcji, najpowszechniejszymi wyzwaniami oraz praktycznymi zagadnieniami zarządzania ryzykiem sankcyjnym w instytucji finansowej. Jednocześnie szkolenie daje unikatową możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy na przykładach praktycznych podczas ćwiczeń. 

Dla kogo?

Szkolenie kierujemy do:

  • analityków i specjalistów z działów AML/CTF (przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu) oraz przeciwdziałania nadużyciom w bankach oraz instytucjach finansowych;
  • analityków i specjalistów ds. monitoringu transakcji i onboardingu (zatwierdzania) klientów w bankach oraz instytucjach finansowych;
  • specjalistów działów compliance w bankach i instytucjach finansowych oraz firmach handlowych;
  • pracowników obszarów, pośrednio lub bezpośrednio powiązanych z ryzykiem sankcyjnym, takich jak finansowanie handlu, IT czy działy prawne.

Więcej o szkoleniu dowiesz się z broszury PDF dostępnej poniżej!

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.