Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   Kompetencje menedżerskie   Skuteczna komunikacja w pracy finansisty

Szkolenia z komunikacji i zarządzania zespołem w pracy finansisty

Jak zwiększyć skuteczność realizacji zadań poprzez sprawną komunikację z innymi?

Jak efektywniej zarządzać zespołem, stosując techniki sprawnej komunikacji z innymi?


Współczesny rynek stawia duże wyzwania finansistom - prawidłowa ocena bieżącej sytuacji finansowej i przewidywanie przyszłości, efektywne zarządzanie kosztami, zgromadzenie zasobów i zarządzanie nimi.

Z naszych doświadczeń, obserwacji i przeprowadzonego badania wynika, że wiedza merytoryczna nie jest wystarczająca, by skutecznie zarządzać finansami w organizacji. Zarówno od dyrektorów finansowych, jak i specjalistów wymaga się posiadania tzw. "umiejętności miękkich" w zakresie komunikacji, współpracy z innymi działami firmy, zarządzania zespołem, orientacji na klienta zewnętrznego i wewnętrznego. 

Rekomendujemy trzydniowy warsztat, w którym dwa dni poświęcone będą technikom komunikacji, a jeden dzień w całości dotyczyć będzie problematyki zarządzania zespołem.

Cele szkolenia

  • Zapoznanie uczestników z narzędziami skutecznego komunikowania się ze współpracownikami
  • Doskonalenie umiejętności przekonywania i budowania osobistej wiarygodności w kontaktach z przedstawicielami innych działów firmy
  • Wzmocnienie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, reagowania w sytuacji konfliktu i zwiększonego poziomu emocji
  • Doskonalenie umiejętności uczestników programu w dziedzinie skutecznego zarządzania zespołem poprzez wpływanie na podwładnych, motywujące stawianie zadań i sprawne monitorowania realizacji założonych efektów.


Szkolenie kierujemy do finansistów zarządzających działami finansowymi oraz odpowiedzialnych i/lub zaangażowanych w komunikację z innymi osobami i działami w firmie.

Jak prowadzimy szkolenie?

Szkolenie jest treningiem umiejętności. Wykład, ilustrowany przykładami, pojawia się jedynie przy okazji wprowadzenia do ćwiczeń lub omówienia ich wyników. Podczas warsztatów wykorzystany zostanie trening z kamerą video, pozwalający na analizę umiejętności uczestników szkolenia w zakresie prowadzenia rozmów biznesowych. Warsztat oparty jest głównie na ćwiczeniu poszczególnych umiejętności przydatnych w prowadzeniu skutecznych rozmów biznesowych.
W trakcie zajęć zostaną wykorzystane różnorodne pomoce dydaktyczne, m.in. gry symulacyjne, analiza przypadków prowadzona podczas pracy w grupach.

Cena 2300,00 PLN (+ 23% VAT)

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.