Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
O nas   Najlepsi trenerzy   Adam Kowalik

Najlepsi trenerzy

Adam Kowalik

Adam Kowalik

Doradca, trener, menedżer i analityk. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie biznesowym, symulacjach strategicznych, zarządzaniu wiedzą.
Doradca, trener, menedżer i analityk. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie biznesowym, symulacjach strategicznych, zarządzaniu wiedzą.

Adam współpracuje z EY Academy of Business od 2013 roku.

Doradca, trener, menedżer i analityk z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie biznesowym, symulacjach strategicznych (business wargaming), zarządzaniu wiedzą. Pracował dla kadry zarządzającej kilkudziesięciu największych polskich firm z różnych branż. Realizował także zlecenia dla jednostek administracji publicznej.

Absolwent kierunku Zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (1997-2001). Otrzymał stypendium programu CEMS w Norwegian School of Economics and Business Administration (2001). Doktorat na temat zarządzania wiedzą obronił w SGH(2006). Posiada licencję detektywa. Nieustannie rozwija swój warsztat, regularnie uczestnicząc i występując na zagranicznych konferencjach (np. SCIP, ICI, ACI). Otrzymał stypendium fundacji Fulbrighta (2017) i jako Senior Visiting Fellow w National Defense University w Waszyngtonie zajmował się efektywnością symulacji strategicznych w firmach, jak również wykładał gościnnie na wielu amerykańskich uczelniach.

Karierę rozpoczął w firmie telekomunikacyjnej Plus GSM, w której kierował projektem zarządzania wiedzą korporacyjną (2001-2006). Następnie, do 2016 r., pracował w firmie doradczej EY (dawniej Ernst & Young) jako dyrektor zespołu strategicznego wywiadu rynkowego. Obecnie prowadzi własną firmę OUTSMART, która dostarcza klientom niezależne analizy i wartościową wiedzę rynkową do decyzji strategicznych, operacyjnych i taktycznych.

Założył też polski oddział stowarzyszenia Strategic & Competitive Intelligence Professionals w 2012 i przewodniczył mu do 2015 r. Za wolontaryjny wkład w rozwój profesji wywiadu biznesowego w Polsce otrzymał od zarządu SCIP wyróżnienie Catalyst Award (2014).

Adam tworzy programy rozwojowe dla menedżerów i zarządza nimi. Współpracuje także z najlepszymi polskimi firmami szkoleniowymi, realizując autorskie warsztaty szkoleniowe. Jest szczególnie znany ze stosowania metod tzw. active learning oraz prowokowania uczestników do krytycznego myślenia.Przykładowe projekty:

1. Ocena sensowności przejęcia zagranicznego konkurenta.
2. Regularny strategiczny wywiad konkurencyjny.
3. Wsparcie w budowie strategii zarządzania informacją.
4. Ocena wiarygodności zagranicznego wykonawcy instalacji technologicznej.
5. Rozpoznanie źródeł anomalii w imporcie danego towaru do Polski.
6. Ustalenie źródła wycieku wrażliwych informacji do konkurencji.
7. Identyfikacja i ocena zmian personalnych w polskich spółkach.
8. Warsztaty z wywiadu jawno-źródłowego oraz osobowego.
9. Identyfikacja i analiza potencjału potencjalnych klientów.
10. Przeprowadzenie symulacji typu „strategy wargame”.Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business:


Klienci o Adamie:
  • „Trener podawał praktyczne przykłady – było to bardzo cenne!”
  • „Wszystko było wyjaśnione w bardzo prosty i zrozumiały sposób”
  • „Super! Bardzo wartościowe szkolenie!”
  • „Oceniam szkolenie bardzo wysoko – zarówno pod kątem treści, jak i sposobów prowadzenia. Polecam!”

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.