Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
O nas   Najlepsi trenerzy   Marek Panfil

Najlepsi trenerzy

Marek Panfil

Marek Panfil

Moją pasją jest dzielenie się doświadczeniem, dlatego od początku mojej kariery zawodowej łączę pracę wykładowcy oraz doradcy strategicznego.
Moją pasją jest dzielenie się doświadczeniem, dlatego od początku mojej kariery zawodowej łączę pracę wykładowcy oraz doradcy strategicznego.

Marek współpracuje z EY Academy of Business od 2011 roku.

Zdobył dyplom magistra nauk ekonomicznych na SGH w 1996 roku. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie wartością firmy na tej samej uczelni w 2003 roku, a 2005 obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych SGH.

Doświadczony doradca strategiczny przedsiębiorstw, z wieloletnią praktyką w zakresie zarządzania wartością przedsiębiorstwa, wyceny przedsiębiorstwa i aktywów niematerialnych, pozyskiwania finansowania (w tym venture capital, private equity), audytu wewnętrznego oraz nadzoru korporacyjnego.

Pełnił różne funkcje:

 • w świecie biznesu jako szef Komitetu Audytu rad nadzorczych spółek giełdowych, analityk finansowy, kierownik projektów, starszy konsultant, menedżer audytu wewnętrznego w spółce górniczej z siedzibą w Kanadzie, menedżer w dziale wyceny i modelowania finansowego w EY Vancouver w Kanadzie,
 • w świecie akademickim jako adiunkt, wykładowca, promotor, kierownik Zakładu Wyceny Przedsiębiorstwa SGH, kierownik Podyplomowych Studiów Metody wyceny spółki kapitałowej SGH.

  Marek to także autor wielu książek i artykułów z dziedziny finansowania przedsiębiorstwa (w tym private equity, venture capital), wyceny przedsiębiorstwa i aktywów niematerialnych oraz project finance.

  Uważa, że w każdym procesie zmiany organizacji, czy to będzie wdrożenie nowego procesu biznesowego bądź integracja przejętego przedsiębiorstwa, najważniejszy jest człowiek. Zrozumiał też ostatnio, dlaczego tak wiele przejęć przedsiębiorstw kończy się niepowodzeniem dla podmiotu przejmującego. Wniosek: przez nieumiejętne zarządzanie czynnikiem ludzkim.

  Przykładowe zrealizowane projekty:

  1. Inicjator Podyplomowych Studiów SGH Metody wyceny spółki kapitałowej, dyrektor XIV-u edycji tych studiów (2-semestry) w okresie 2005 – 2014, wykładowca i promotor wielu prac podyplomowych, inicjator Klubu Absolwenta tych studiów.

  2. Wykładowca w SFU Beedie School of Business w Vancouver, Kanada - kurs “Entrepreneurial Finance” (20 godzin) na bazie metody case studies w ramach studiów Executive MBA (marzec-kwiecień 2017).

  3. Menedżer audytu wewnętrznego w okresie 2014-2016 w spółce górniczej z siedzibą w Vancouver, posiadającej kopalnie w Kanadzie, w Stanach Zjednoczonych i w Chile, gdzie między innymi zaproponował 180 rekomendacji, mających na celu usprawnienie procesów biznesowych.

  4. Menedżer w EY Vancouver w okresie 2016-czerwiec 2018 w dziale wyceny i modelowania finansowego, gdzie brał udział w wycenach spółek dla potrzeb sprawozdawczości finansowej (alokacja ceny nabycia, test na utratę wartości) oraz dla potrzeb kupna/sprzedaży, jak również w wyliczaniu wartości odszkodowań z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych dla potrzeb sądowych).  Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business:

  • Wycena przedsiębiorstwa i aktywów niematerialnych z wykorzystaniem Excela
  • Zarządzanie wartością przedsiębiorstwa (Value Based Management) warsztaty menedżerskie - realizowane również w formule zamkniętej  Klienci o Marku:
  • „Dr. Marek Panfil jest odpowiedzialnym, godnym zaufania i oddanym naukowcem oraz praktykiem w dziedzinie ekonomii. Nie boi sie podjąć nowych zadań. Wszystkie obszary jego zainteresowań i pracy zawsze są traktowane poważnie, a realizacje przeprowadzane z dużym sukcesem. Marek ma niezwykłą zdolność budowy relacji wśród ludzi, z którymi pracuje. Mobilizuje ich, aby skupili się maksymalnie na bieżącej pracy i problemach, z którymi się obecnie mierzą”
  • „Marek is highly motivated corporate finance, business valuation and auditor expert with strong personality and wide practical experience. He's very professional and committed to work and characterized by the excellent communication as well as managerial skills. I strongly recommend his for anyone, who will be cooperated with him. Premier league!”
  • „Marek is very professional and humble. He is quite knowledgeable on different issues, accounting, economics, humanities etc. He respects people and is interested in different cultures”

 • Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.