Mentoring inspiracyjno-rozwojowy – EY Academy of Business

Mentoring inspiracyjno-rozwojowy

Cykl indywidualnych spotkań z wybitnymi ekspertami EY Academy of Business, dedykowany dla najwyższej kadry zarządzającej.
Powiadom o nowym terminie
Dla kogo?

Szkolenie dedykowane jest wyższej i najwyższej kadrze zarządzającej.

Korzyści z udziału w szkoleniu

Rozwój osobisty menedżerów najwyższego szczebla zarządzania, inspiracja do samorozwoju.

Program szkolenia

Wizerunek osobisty i styl osobisty: jaki jestem, jak się komunikuję, jakiego siebie pokazuję innym, czy mam swój styl, czy odróżniam się od innych w sposób satysfakcjonujący, czy mój wizerunek jest zgodny z moim wyobrażeniem o sobie, co ew. zmienić, by osiągnąć harmonię pomiędzy „ja” osobistym a „ja” publicznym.

 

Harmonia wewnętrzna i wzory postaw: kto jest dla mnie wzorem osoby harmonijnej, jakie osoby, teksty są w tym względzie inspirujące (np. Marek Aureliusz – „Rozmyślania”, Kenkō – „Zapiski dla zabicia czasu”, Laozi – „Tao Te Ching”, Arystoteles – „Etyka Nikomachejska”, Sandor Marai – „Księga Ziół”).

 

Inspirujący artyści i teksty kultury: jacy artyści, jakie teksty kultury są dla mnie źródłem przyjemności estetycznej i inspiracji, jakie mam potrzeby w tym zakresie, jakie sposoby zaspokajania tych potrzeb, gdzie poszukuję nowych doznań estetycznych.

 

Etyka w życiu i pracy: na jakich fundamentach opieram swój system etyczny, kto lub co (teksty, kodeksy itp.) jest dla mnie źródłem inspiracji i rozstrzygnięć w zakresie wyborów moralnych, a także poszukiwań (religie, artyści, intelektualiści, przywódcy duchowi, filozofowie np. Gandhi, Seneka, św. Augustyn, Arystoteles, Platon).

 

Otium vs negotium: jakie aktywności pozazawodowe służą mi do odzyskania równowagi, regeneracji, odbudowania zasobów energii, wzmocnienia motywacji, jaki sposób spędzania czasu wolnego przynosi harmonię. Refleksje i inspiracje.

 

Konflikty jako źródło rozwoju: teoria dezintegracji pozytywnej K. Dąbrowskiego, debata jako metoda zarządzania i rozwoju procesów, dynamika konfliktów, rozumienie stron i punktów widzenia, zrytualizowane sposoby rozwiązywania konfliktów.

 

Coaching komunikacyjny i decyzyjny: namysł nad bieżącymi zadaniami z innej perspektywy, rozwiązywanie problemów, szukanie niestandardowych rozwiązań.

 

Jako uzupełnienie proponujemy rozmowę/rozmowy z mentorem firm m.in. Google

 

Sesja mentoringowa — O czym możemy porozmawiać 1:1?

 

Jak nabrać perspektywy do swojego modelu działania w biznesie, by znaleźć nowe chęci i możliwości?

 

To, co sprawia trudność szefom firm, to chwile, w których brak neutralnej osoby z zewnątrz do skonsultowania wyzwań i planów.

 

Mentor ma doświadczenie w pracy z zarządzającymi nad samotnością lidera, osobistą efektywnością, skuteczną komunikacją i aktywowaniem zespołów do zmiany. Pomaga przeprowadzić remanent w zakresie osobistej efektywności, unikalnych kompetencji, celów i planów rozwojowych. Jego wszechstronne doświadczenie w ekosystemie startupowym (od co-foundera do inwestora) daje nową perspektywę na innowacje, kreowanie wartości i potencjał inwestycyjny w świecie nowych technologii i modeli biznesowych.

 

Trenerzy: prof. Marek Kochan — coaching inspiracyjny to spotkanie z wybitnym ekspertem ds. kreowania wizerunku. Od 20 lat doradza w zakresie komunikacji firmom wchodzącym na giełdę, pracował przy ponad 70 IPO. Prozaik, dramaturg. Autor powieści Franquizea (1996) i Plac zabaw (W.A.B. 2007), zbioru opowiadań Ballada o dobrym dresiarzu (W.A.B. 2005), a także dramatów: Holyfood, Karaoke, Argo, prezentowanych w Polsce i za granicą. Za Argo otrzymał w 2006 roku nagrodę publiczności na międzynarodowym festiwalu teatralnym w Heidelbergu, tam też kilka miesięcy później sztuka miała swoją prapremierę. Jego utwory były tłumaczone na węgierski, serbsko-chorwacki, niemiecki, włoski i hebrajski.

 

Autor kilkudziesięciu prac naukowych, m.in. książek:

 

  • „Slogany w reklamie i polityce” (Trio, 4 wydania),
  • „Pojedynek na słowa. Techniki erystyczne w publicznych sporach” (Znak, 2 wydania),
  • „Turban mistrza Mansura. Opowieści sufickie dla mówców i przywódców” (Zysk).
Trenerzy
prof. Marek Kochan
ekspert w dziedzinie mediów, komunikacji publicznej, perswazji, debat i kreowania wizerunku.
Absolwent dziennikarstwa i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim, a także scenariopisarstwa w Szkole Filmowej w Łodzi (PWSTTviF).
Masz pytania?
Chętnie do Ciebie oddzwonimy.

To pole jest obowiązkowe

To pole jest obowiązkowe

To pole jest obowiązkowe

To pole jest obowiązkowe

To pole jest obowiązkowe

To pole jest obowiązkowe

To pole jest obowiązkowe

Oświadczenia i zgody

To pole jest obowiązkowe

W celu otrzymania szczegółowych informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych przez Spółki z Grupy EY zachęcamy do zapoznania się z Polityką prywatności.

* Pola wymagane