Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   Szkolenia dla kontrolerów finansowych   Teoria ograniczeń w controllingu finansowym

Teoria ograniczeń w controllingu finansowym

Terminy
Warszawa, 20 kwietnia

Cena: 1100 zł netto

Tempo zmian w gospodarce, otaczające każde przedsiębiorstwo jest olbrzymie. Pojawia się pytanie, jaka informacja jest niezbędna, by móc optymalnie zarządzać zyskiem przedsiębiorstwa i jednocześnie dbać o jego rozwój?
Konkretnie interesuje nas informacja, dzięki której będziemy podejmować trafne decyzje gospodarcze.
Przedsiębiorstwa sporządzają najróżniejsze raporty i zestawienia, mające pomóc kadrze kierowniczej podejmować właściwe decyzje biznesowe. Nie wszystkie te zestawienia prowadzą jednak do właściwych decyzji. Czasem tradycyjny rachunek kosztów, który sprawdza się przy prostych przedsięwzięciach, zawodzi, gdy spróbujemy go zastosować do bardziej złożonych organizacji i bardziej skomplikowanych decyzji. Jak zatem podjąć w warunkach dynamicznego otoczenia i skomplikowanych procesów decyzję, która zwiększy zyski firmy?
Na to pytanie postaramy się znaleźć odpowiedź.

Cele szkolenia

Nabycie wiedzy z zakresu teorii ograniczeń i umiejętności zastosowania tej teorii w controllingu finansowym w celu skutecznego rozwiązywania wielu problemów, przed którymi stają menedżerowie.

Dla kogo?

Szkolenie kierujemy do osób, które w codziennej pracy muszą podejmować istotne decyzje korzystając z wewnętrznych informacji finansowych przygotowywanych dla celów zarządczych.
Szkolenie szczególnie polecamy:
  • Osobom zatrudnionym w obszarze controllingu
  • Pracownikom, którzy planują rozwój w kierunku controllingu i zarządzania 
  • Właścicielom przedsiębiorstw
  • Kadrze kierowniczej (dyrektorzy, kierownicy), specjalistom uzyskującym na bieżąco informacje o funkcjonowaniu poszczególnych jednostek organizacyjnych oraz o kondycji finansowej firmy, jak również podejmującym decyzje w zakresie oferty produktowej, cenowej, inwestycji i kontraktów z Klientami

Program

  • Czym jest controlling finansowy?
  • Rachunek kosztów
  • Teoria ograniczeń
  • Rachunkowość przerobowa

Wszystkie tematy ilustrowane są praktycznymi przykładami z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego MS Excel!

Po więcej informacji zapraszamy do broszury znajdującej się na dole strony. 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.