MSSF – EY Academy of Business
Wyniki

Filtruj

Kategoria

Ilość wyświetlanych szkoleń: 24

Podkategorie

Data

od

do

Język szkoleń

Lokalizacja

Eksportuj wyniki

Data

Nazwa szkolenia

Lokalizacja

MSSF, czyli Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej, to standardy i ich interpretacje zatwierdzone przez Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (IASB). Ich znajomość jest absolutną koniecznością w przypadku wszystkich osób zajmujących się sprawozdawczością finansową oraz rachunkowością. Nasze szkolenie MSSF skierowane jest jednak nie tylko do głównych księgowych, ale także kontrolerów i dyrektorów finansowych, przedstawicieli służb księgowych oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za transakcje biznesowe kreujące ekspozycję na ryzyko.

Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej — szkolenie

Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa to jedne z wielu zagadnień poruszanych na szkoleniach w EY Academy of Business. Nasi szkoleniowcy dbają o to, aby być na bieżąco z wszelkimi aktualizacjami standardów i przekazywać je uczestnikom kursów w przystępny oraz zrozumiały sposób. Jeśli chodzi o Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej, szkolenia obejmują moduły powiązane z wszystkimi tematami dotyczącymi standardów, takimi jak:

 • Zastosowanie Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej po raz pierwszy;
 • Płatności w formie akcji;
 • Połączenia jednostek;
 • Umowy ubezpieczeniowe;
 • Aktywa trwałe przeznaczone do sprzedaży oraz działalność zaniechana;
 • Poszukiwanie i ocena zasobów mineralnych;
 • Instrumenty finansowe: ujawnianie informacji;
 • Segmenty operacyjne;
 • Instrumenty finansowe;
 • Skonsolidowane sprawozdania finansowe;
 • Wspólne ustalenia umowne;
 • Ujawnianie informacji na temat udziałów w innych jednostkach;
 • Ustalanie wartości godziwej;
 • Przychody z umów z klientami;
 • Leasing;
 • Umowy ubezpieczeniowe.

Kto powinien skorzystać ze szkoleń MSSF?

Znajomość oraz stosowanie się do standardów jest istotne dla księgowych czy dyrektorów finansowych spółek notowanych na giełdach państw członkowskich Unii Europejskiej, ponieważ muszą one sporządzać skonsolidowane sprawozdania finansowe zgodnie z MSSF. Ma to na celu zapewnienie bezpośredniej porównywalności sprawozdań finansowych spółek funkcjonujących w różnych krajach. Stosowanie się do jednolitych standardów ma swoją zaletę — pozwala na dokładniejsze przedstawienie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Wymaga to jednak znacznie większej wiedzy, umiejętności oraz wysiłku włożonego w przygotowywanie tego typu sprawozdań. Nasze szkolenia MSSF pomogą tę wiedzę oraz umiejętności zdobyć, a następnie rozwijać i aktualizować.

Warsztaty MSSF — stawiamy na praktyczne umiejętności

Nasi szkoleniowcy to profesjonaliści, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach, ale także praktykami. Dlatego szkolenia MSSF prowadzone w EY Academy of Business to głównie kursy w formie warsztatów, w trakcie których kładziemy nacisk na praktyczne ćwiczenia i przykłady na konkretnych liczbach oraz zadaniach. Dzięki interaktywnemu poznawaniu zagadnień nie tylko zdobędziesz wiedzę, która jest niezbędna do pracy zgodnie ze standardami MSSF, ale także wypracujesz umiejętności i zdobędziesz narzędzia do praktykowania jej w swoim zawodzie na co dzień. Przy okazji dowiesz się także wielu ciekawych rzeczy z zakresów dziedzin pokrewnych, takich jak finanse i controlling czy prawo i podatki.

Zawsze aktualna wiedza

Rynek i przedsiębiorczość zmieniają się często i dynamiczne, cały czas podążając naprzód. Jeśli nie chcesz pozostać w tyle, musisz być na bieżąco z aktualnymi regulacjami czy standardami, które potrafią zmieniać się nawet każdego roku. W EY Academy of Business trzymamy rękę na pulsie. Dzięki temu na każdym z naszych szkoleń MSSF masz pewność, że otrzymasz najbardziej aktualną wiedzę oraz zrozumienie najnowszych reguł, zasad i standardów. Tylko ciągły rozwój osobisty oraz regularne aktualizowanie posiadanej wiedzy i umiejętności pozwoli Ci zdobyć przewagę nad konkurencją i mieć pewność stosowania się do międzynarodowych ustaleń w kwestiach tak istotnych jak sprawozdawczość finansowa czy rachunkowość.

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Prowadzący nasze szkolenia MSSF to eksperci w swojej dziedzinie — profesjonaliści będący jednocześnie praktykami, którzy swoją wiedzę oraz umiejętności starają się przekazać w sposób przystępny i zrozumiały. Jeśli jednak jesteś głodny wiedzy, zapraszamy także do naszej Bazy Wiedzy, gdzie regularnie udostępniamy darmowe artykuły i webinary na tematy związane z naszymi szkoleniami. Postaw na nieustanny rozwój osobisty z EY Academy of Business!

Szkolenia MSSF - FAQ

MSSF to skrót od określenia Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej. Są to standardy oraz ich interpretacje zatwierdzone przez IASB (Radę Międzynarodowych Standardów Rachunkowości), a ich znajomość jest wymagana od wszystkich osób pracujących w obszarze rachunkowości i sprawozdawczości finansowej w firmach notowanych na giełdach państw EU, spółek córek lub spółek matek notowanych na giełdach państw EU.

Ponieważ wymóg stosowania się do MSSF dotyczy sprawozdań skonsolidowanych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz banków, kursy i szkolenia z tego obszaru są dedykowane przede wszystkim księgowym oraz dyrektorom finansowym tych właśnie placówek. Skorzystają z nich także inne osoby z branży rachunkowości.

Udział w kursach i szkoleniach MSSF to przede wszystkim ogromna dawka teoretycznej wiedzy przekazanej w przystępny i zrozumiały sposób. Dbamy o to, aby być na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami standardów, a na kursach w formie warsztatów doskonalimy w praktyce nabyte przez kursantów umiejętności.

Szkolenia MSSF obejmują całą gamę tematów związanych ze standardami sprawozdawczości finansowej. Poruszamy zarówno zagadnienia z dziedziny płatności w formie akcji, instrumentów finansowych, leasingów, umów ubezpieczeniowych, jak i stosowania standardów MSSF po raz pierwszy, od podstaw.

Kontakt

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.