ACCA po polsku - Zarządzanie finansami i rachunkowość w środowisku międzynarodowym - Studia podyplomowe – EY Academy of Business

ACCA po polsku – Zarządzanie finansami i rachunkowość w środowisku międzynarodowym

Start nowej edycji: 23 marca 2024

Zapisz się już dziś!

We współpracy z ACCA i Akademią WSB

Informacje organizacyjne

Zapoznaj się z informacjami organizacyjnymi

Zajęcia prowadzone są w całości w formule online live, a egzaminy odbywają się stacjonarnie w Warszawie.

Cena: 13.200 zł netto

Udział w egzaminach: I oraz II termin bezpłatne, III i każdy kolejny termin płatny 200 zł brutto

 

Studia podyplomowe realizowane przez Akademię WSB* oraz EY Academy of Business.
*III miejsce w rankingu uczelni niepublicznych Rzeczpospolitej 2021

 

Dlaczego nasz program?

 1. Mamy ponad 20-letnie doświadczenie w przygotowaniu do egzaminów ACCA.
 2. Są to jedyne studia organizowane przez Gold ACCA Approved Learning Partner.
 3. Studia są akredytowane przez ACCA.
 4. Mamy trenerów, którzy sami posiadają międzynarodowe kwalifikacje: CIMA, ACCA.
 5. U nas możesz kontynuować naukę na poziomie Professional w preferencyjnych cenach (30% rabatu na szkolenia*).
  *zakup w ciągu roku od ukończenia studiów
 6. Jesteśmy elastyczni – w 100% zajęć możesz uczestniczyć zdalnie. Egzaminy będą odbywać się stacjonarnie w Warszawie.
 7. Zaoszczędzisz nawet 70% w opłatach za zwolnienia z egzaminów w ACCA Global, jeśli nie jesteś zarejestrowany i nigdy nie rejestrowałeś się w ACCA – z nami możesz przystąpić do programu ACCA Accelerate.
 8. Dostaniesz 2 dyplomy – Akademii WSB i EY Academy of Business.
 9. Możesz także uzyskać ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business: po uzyskaniu 9 zwolnień z egzaminów w ACCA z poziomu Applied Knowledge i Applied Skills oraz zdaniu 2 wybranych egzaminów Applied Skills bezpośrednio w ACCA i ukończeniu modułu Ethics and Professional Skills. Otrzymasz wsparcie w postaci szkolenia online za dodatkową odpłatnością; dostępność zależna od wersji do egzaminu w danym roku.
 10. Absolwenci ACCA zarabiają najwięcej. Średni wzrost wynagrodzenia o 74% (dane: Goldman Recruitment).

Program

Co obejmuje program studiów?

Program koncentruje się na praktycznych technikach i umiejętnościach niezbędnych finansistom. Obejmuje zagadnienia związane m.in. z analizą kosztów, budżetowaniem, podejmowaniem decyzji w oparciu o dane finansowe, polskim systemem i administracją podatkową (PIT, CIT, VAT, ZUS), split payment – mechanizm płatności podzielonej, raportowaniem finansowym oraz analizą sprawozdań finansowych podmiotów z różnych branż, podejściem audytora do badania sprawozdania finansowego oraz systemu kontroli wewnętrznej, dowodów z badania, a także sposobów formułowania sprawozdania z badania, pozyskiwaniem finansowania zewnętrznego, zarządzania majątkiem obrotowym, wyceną inwestycji i spółek oraz zarządzania ryzykiem finansowym, pod kątem pełnienia ról zarządczych w przedsiębiorstwach działających w środowisku międzynarodowym.

 

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydawane przez Akademię WSB daje możliwość ubiegania się o 9 zwolnień z egzaminów ACCA (moduły Applied Knowledge oraz Applied Skills) – to jeden z atutów studiów podyplomowych „ACCA po polsku – Zarządzenie finansami i rachunkowość w środowisku międzynarodowym”, które Akademia WSB oferuje we współpracy z firmą szkoleniową jednej z największych na świecie firm świadczących usługi doradcze i audytorskie – EY Academy of Business.

 

Dotychczas ACCA był dla Ciebie niedostępny, bo nie znasz angielskiego? Teraz zyskasz wiedzę i kompetencje programu ACCA w języku polskim. Studia kierujemy do absolwentów studiów ekonomicznych i finansowych, zarejestrowanych studentów ACCA, osób zainteresowanych ACCA.

 

Po więcej informacji zapraszamy do: Aleksandra Romanowskiego, opiekuna studentów oraz do formularza zapisów online.

Dlaczego warto zdobyć kwalifikacje ACCA?

Kwalifikacje ACCA są szeroko rozpoznawalne w środowisku międzynarodowym, a ich zdobycie otwiera drogę do kariery także na rynkach innych niż polski. To prestiżowa kwalifikacja zawodowa firmowana przez brytyjskie stowarzyszenie Association of Chartered Certified Accountants. Skupia specjalistów z zakresu rachunkowości i finansów, a osoby, które zdobędą klasyfikację ACCA, zarabiają najwięcej. Z badań wynika, że średni wzrost wynagrodzenia po zdaniu egzaminów ACCA wynosi ponad 70%! Zdecydowanie warto więc zdecydować się na studia podyplomowe na kierunku “ACCA po polsku – Zarządzanie finansami i rachunkowość w środowisku międzynarodowym” prowadzone w języku polskim.

Dzięki zdobyciu kwalifikacji ACCA zyskasz kompleksową i praktyczną wiedzę z zakresu:

 • nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem;
 • kontroli i audytu;
 • rachunkowości zarządczej;
 • rachunkowości finansowej;
 • zarządzania finansami oraz ryzykiem;
 • planowania strategicznego;
 • prawa i podatków.

Studia podyplomowe w Akademii WSB oraz EY Academy of Business

Finanse i rachunkowość to kierunek kształcenia wyższego, który każdego roku przyciąga wielu nowych kandydatów. W kraju, gdzie przepisy podatkowe zmieniają się tak często, specjaliści od zarządzania finansami oraz planowania strategicznego są i będą potrzebni w większości firm i organizacji. Ukończenie studiów podyplomowych i zdanie egzaminów ACCA sprawi jednak, że staniesz się dyplomowanym specjalistą z zakresu finansów i rachunkowości szanowanym i pożądanym w branży międzynarodowo.

Dzięki temu, że program studiów zrealizujesz w całości zdalnie, zdobycie prestiżowych kwalifikacji ACCA nie musi kolidować z Twoimi obowiązkami zawodowymi na co dzień. Ukończenie tego kierunku studiów podyplomowych pozwoli Ci także doskonale opanować zagadnienia związane m.in. z analizą kosztów, budżetowaniem, podejmowaniem decyzji w oparciu o dane finansowe, analizą sprawozdań finansowych podmiotów z różnych branż, pozyskiwaniem finansowania zewnętrznego czy wyceną inwestycji i spółek. Dodatkowo zdobędziesz niezbędne umiejętności dotyczące polskiego systemu i administracji podatkowej (PIT, CIT, VAT, ZUS, split payment).

Egzaminy ACCA po polsku – co warto wiedzieć?

Na studiach ACCA po polsku przerabia się program z poziomu ACCA Applied Skills oraz ACCA Applied Knowledge – i te dwa egzaminy absolwenci mają zaliczone, jeśli zechcą przystąpić do zdobywania kwalifikacji ACCA. Poziomy Applied Knowledge i Applied Skills stanowią wprowadzenie do technik rachunkowości finansowej i zarządczej, obejmując wszystkie kluczowe aspekty pracy, których znajomość jest oczekiwana od finansistów. Studenci na poziomie Applied Knowledge koncentrują się na teoretycznej wiedzy i zagadnieniach, które są przedstawiane za pomocą studiów przypadków, aby ukazać praktyczny aspekt pracy finansisty. Poziom Applied Skills skupia się natomiast na praktycznych technikach i umiejętnościach, które są niezbędne dla finansistów w codziennej pracy.

Sesje egzaminacyjne odbywają się cztery razy do roku, zawsze w tym samym czasie na całym świecie. Zostały podzielone na trzy moduły: Applied Knowledge, Applied Skills oraz Strategic Professional. tdwa poziomy: F (Applied Skill Applied Knowledge) oraz P (Strategic Professional). Teoretycznie, aby przystąpić do egzaminów w Polsce, wystarczy wykształcenie średnie, czyli ukończona szkoła średnia z pozytywnym wynikiem egzaminu maturalnego. W praktyce jednak zaliczenie egzaminów jest bardzo trudne bez przygotowania kierunkowego. Dlatego warto skorzystać z różnych opcji, takich jak kursy EY Academy of Business, które specjalizują się w przygotowaniu do egzaminów z zakresu finansów i rachunkowości.

Kontakt

 • Aleksander Romanowski

  Specjalista ds. sprzedaży i organizacji szkoleń finansowych

ACCA po polsku – Zarządzanie finansami i rachunkowość w środowisku międzynarodowym

Cena

13.200 PLN netto:

Lokalizacja

Online Live, zajęcia prowadzone są w całości w formule online live, a egzaminy odbywają się stacjonarnie w Warszawie

Termin

Start: 23 marca 2024
Kontakt

Aleksander Romanowski

Koordynator

 • aleksander.romanowski@pl.ey.com