Szkolenia ESG - Kursy EY Academy
Wyniki

Filtruj

Kategoria

Ilość wyświetlanych szkoleń: 24

Podkategorie

Data

od

do

Język szkoleń

Lokalizacja

Eksportuj wyniki

Data

Nazwa szkolenia

Lokalizacja

W nowoczesnym biznesie istotny jest nie tylko zysk, strategia finansowa czy osiąganie założonych celów, ale także równowaga, która jest ważna zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna zwracać na to uwagę i wdrażać w życie pojęcie ESG, czyli environmental, social and corporate governance (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny). Jeżeli w Twojej firmie czynnik ten także zaczyna odgrywać coraz większą rolę, skorzystaj z naszego szkolenia ESG i daj wyraz wyznawanym przez siebie wartościom.

ESG — szkolenie podstawowe

Kompleksowa oferta szkoleń EY Academy of Business obejmuje zarówno tematy podstawowe, wyjaśniające ideę ESG, jak i szczegółowo omawiające poszczególne jego aspekty. Jeśli dopiero zaczynasz wprowadzać w swoim przedsiębiorstwie te pojęcia lub planujesz nawiązać współpracę z firmą, która ceni sobie inicjatywy związane z ESG, nasze szkolenie podstawowe będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Dzięki niemu dowiesz się między innymi, czym jest CRS oraz ESG, jakie międzynarodowe inicjatywy oraz instytucje są z nimi związane, a także jakie są najistotniejsze kwestie z obszarów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego. ESG kurs pokaże Ci też w praktyce, jak w gąszczu danych niefinansowych odnaleźć te naprawdę istotne i wykorzystać je do analizy.

Komu dedykowane są szkolenia ESG?

Choć w podstawowych założeniach ESG powinien orientować się każdy pracownik przedsiębiorstwa działającego zgodnie z nimi, to jednak poszczególne tematy naszych szkoleń w szczególności dedykowane są:

  • analitykom finansowym oraz osobom zajmującym się sprawozdawczością finansową i niefinansową;
  • kontrolerom finansowym;
  • głównym księgowym;
  • dyrektorom finansowym spółek kapitałowych;
  • pracownikom działów relacji inwestorskich, CSR / zrównoważonego rozwoju;
  • pracownikom działów finansowych i inwestycyjnych;
  • osobom pracującym w pionie bankowości korporacyjnej;
  • osobom odpowiedzialnym za sprawozdawczość, controlling i zrównoważony rozwój;
  • osobom zainteresowanym tematyką danych niefinansowych.

Widać więc wyraźnie, że szkolenie ESG nie jest dedykowane jedynie osobom związanym zawodowo z raportowaniem, ale także pracownikom innych działów w firmie.

Co obejmuje szkolenie ESG?

Zgodnie ze swoimi założeniami, ESG dotyczy kwestii niefinansowych — środowiska naturalnego, społeczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Nasze szkolenia ESG skupiają się zatem właśnie na tych tematach. Dowiesz się z nich między innymi, jakie skutki dla społeczeństwa i gospodarki mogą mieć zachodzące obecnie zmiany klimatu, jakie są najważniejsze inicjatywy na rzecz jego ochrony wdrażane w Unii Europejskiej oraz jak planować cele klimatyczne przedsiębiorstwa i wdrażać działania na rzecz ich realizacji. Kluczowe zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i zrównoważonym rozwojem stanowią zatem istotną część każdego naszego szkolenia ESG.

ESG — kurs w formie praktycznej

Prowadzący szkolenia w EY Academy of Business doskonale rozumieją, że teoria to zbyt mało. Oprócz tego, że są ekspertami w swojej dziedzinie, są więc także praktykami, którzy z chęcią pokażą ci, jak zdobytą wiedzę wprowadzić w życie. Wiele z naszych szkoleń ilustrowanych jest przykładami, na przykład raportami niefinansowymi spółek publicznych. Kurs ESG w formie warsztatów pozwoli Ci także odkryć nowe narzędzia i możliwości związane między innymi ze wdrożeniem zamkniętego obiegu wartości i zasobów w organizacji oraz nauczyć się raportowania niefinansowego zgodnie z poszczególnymi kategoriami standardów.

Kompleksowa oferta szkoleniowa

W EY Academy of Business rozumiemy, że tylko nieustanny rozwój, aktualizowanie swojej wiedzy i zdobywanie nowych kompetencji może stanowić klucz do sukcesu w przedsiębiorczości. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz nie tylko szkolenia ESG i z nim związane, ale także praktyczne kursy z innych dziedzin biznesu: sprzedaży, marketingu, negocjacji, prawa i podatków czy zarządzania, a także wszelkich zagadnień związanych z rachunkowością lub finansami. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszą Bazą Wiedzy, która jest regularnie uzupełniana o nowe darmowe artykuły i webinary. Wybierając kurs ESG lub jakiekolwiek inne szkolenie z naszej oferty, możesz mieć pewność, że otrzymasz najbardziej zaktualizowaną wiedzę, a także praktyczne porady i wskazówki udzielane przez ekspertów.

Kontakt

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.