ESG/zrównoważony rozwój – EY Academy of Business
Wyniki

Filtruj

Kategoria

Ilość wyświetlanych szkoleń: 24

Podkategorie

Data

od

do

Język szkoleń

Lokalizacja

Eksportuj wyniki

Data

Nazwa szkolenia

Lokalizacja

W nowoczesnym biznesie istotny jest nie tylko zysk, strategia finansowa czy osiąganie założonych celów, ale także równowaga, która jest ważna zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna zwracać na to uwagę i wdrażać w życie pojęcie ESG, czyli environmental, social and corporate governance (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny). Jeżeli w Twojej firmie czynnik ten także zaczyna odgrywać coraz większą rolę, skorzystaj z naszego szkolenia ESG i daj wyraz wyznawanym przez siebie wartościom.

ESG — szkolenie podstawowe

Kompleksowa oferta szkoleń EY Academy of Business obejmuje zarówno tematy podstawowe, wyjaśniające ideę ESG, jak i szczegółowo omawiające poszczególne jego aspekty. Jeśli dopiero zaczynasz wprowadzać w swoim przedsiębiorstwie te pojęcia lub planujesz nawiązać współpracę z firmą, która ceni sobie inicjatywy związane z ESG, nasze szkolenie podstawowe będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Dzięki niemu dowiesz się między innymi, czym jest CRS oraz ESG, jakie międzynarodowe inicjatywy oraz instytucje są z nimi związane, a także jakie są najistotniejsze kwestie z obszarów środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego. ESG kurs pokaże Ci też w praktyce, jak w gąszczu danych niefinansowych odnaleźć te naprawdę istotne i wykorzystać je do analizy.

Komu dedykowane są szkolenia ESG?

Choć w zrównoważonym rozwoju i podstawowych założeniach ESG powinien orientować się każdy pracownik przedsiębiorstwa działającego zgodnie z nimi, to jednak poszczególne tematy naszych szkoleń w szczególności dedykowane są:

  • analitykom finansowym oraz osobom zajmującym się sprawozdawczością finansową i niefinansową;
  • kontrolerom finansowym;
  • głównym księgowym;
  • dyrektorom finansowym spółek kapitałowych;
  • pracownikom działów relacji inwestorskich, CSR / zrównoważonego rozwoju;
  • pracownikom działów finansowych i inwestycyjnych;
  • osobom pracującym w pionie bankowości korporacyjnej;
  • osobom odpowiedzialnym za sprawozdawczość, controlling i zrównoważony rozwój;
  • osobom zainteresowanym tematyką danych niefinansowych.

Widać więc wyraźnie, że szkolenie ESG nie jest dedykowane jedynie osobom związanym zawodowo z raportowaniem, ale także pracownikom innych działów w firmie.

Co obejmuje szkolenie ESG?

Zgodnie ze swoimi założeniami, ESG dotyczy kwestii niefinansowych — środowiska naturalnego, społeczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Nasze szkolenia ESG skupiają się zatem właśnie na tych tematach. Dowiesz się z nich między innymi, jakie skutki dla społeczeństwa i gospodarki mogą mieć zachodzące obecnie zmiany klimatu, jakie są najważniejsze inicjatywy na rzecz jego ochrony wdrażane w Unii Europejskiej oraz jak planować cele klimatyczne przedsiębiorstwa i wdrażać działania na rzecz ich realizacji. Kluczowe zagadnienia związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i zrównoważonym rozwojem stanowią zatem istotną część każdego naszego szkolenia ESG. Wiele kursów dodatkowo wskazuje dobre praktyki firm w zakresie zrównoważonego rozwoju, co może stanowić inspirację lub porównanie oraz motywację do wdrożenia zmian w swojej organizacji.

ESG — kurs w formie praktycznej

Prowadzący szkolenia w EY Academy of Business doskonale rozumieją, że teoria to zbyt mało. Oprócz tego, że są ekspertami w swojej dziedzinie, są więc także praktykami, którzy z chęcią pokażą ci, jak zdobytą wiedzę wprowadzić w życie. Wiele z naszych szkoleń ilustrowanych jest przykładami, na przykład raportami niefinansowymi spółek publicznych. Kurs ESG w formie warsztatów, oprócz przekazania wiedzy merytorycznej ekspertów, pozwoli Ci także odkryć nowe narzędzia i możliwości związane między innymi ze wdrożeniem zamkniętego obiegu wartości i zasobów w organizacji oraz nauczyć się raportowania niefinansowego zgodnie z poszczególnymi kategoriami standardów.

Kompleksowa oferta szkoleniowa

W EY Academy of Business rozumiemy, że tylko nieustanny rozwój, aktualizowanie swojej wiedzy i zdobywanie nowych kompetencji może stanowić klucz do sukcesu w przedsiębiorczości. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz nie tylko szkolenia ESG i z nim związane, ale także praktyczne kursy z innych dziedzin biznesu: sprzedaży, marketingu, negocjacji, prawa i podatków czy zarządzania, a także wszelkich zagadnień związanych z rachunkowością lub finansami. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z naszą Bazą Wiedzy, która jest regularnie uzupełniana o nowe darmowe artykuły i webinary. Wybierając kurs ESG lub jakiekolwiek inne szkolenie z naszej oferty, możesz mieć pewność, że otrzymasz najbardziej zaktualizowaną wiedzę, a także praktyczne porady i wskazówki udzielane przez ekspertów.

Dlaczego warto wprowadzić w firmie zmiany w zakresie zrównoważonego rozwoju?

Podobnie jak za granicą, również w Polsce idea zrównoważonego rozwoju zaczyna odgrywać coraz większą rolę także w kontekście prowadzenia biznesu. To prawda, że zrównoważony rozwój jest wyzwaniem globalnym i dążenie do niego powinno stać się kwestią priorytetową także dla dużych oraz małych firm i przedsiębiorstw. I choć kwestia ta nie dotyczy w bezpośredni sposób finansowego aspektu prowadzenia działalności, to jednak przynosi jej inne wymierne korzyści – pozwala zbudować wizerunek odpowiedzialnego biznesu, a właśnie na to coraz większą uwagę zaczynają zwracać konsumenci. To oni, obserwując przykłady krajów zachodnich, zaczynają coraz częściej oczekiwać lepszego spełniania celów społecznych i środowiskowych zgodnych z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Wprowadzenie zmian w tym zakresie pozwoli także nadążyć za konkurencją lub wręcz zdobyć nad nią przewagę pod tym względem.

W zrównoważonym rozwoju można zatem dostrzec także pewną strategię przedsiębiorstwa. Aby zrozumieć, jaki wpływ czynniki ESG mogą mieć na procesy operacyjne, inwestycyjne i finansowe w przedsiębiorstwie, zapisz się na szkolenie “ESG w strategii przedsiębiorstwa”. 2-dniowe szkolenie skupia się nie tylko na wyjaśnieniu podstawowych założeń zrównoważonego rozwoju oraz korzyści wprowadzenia ich w jednostce, ale także wpływu ESG na wartość przedsiębiorstwa oraz jego wycenę, strukturę i koszt kapitału.

Nowe regulacje dotyczące raportowania ESG

Zarówno poszczególne kraje, jak i cała Unia Europejska, bardzo poważnie podchodzą do tematu zrównoważonego rozwoju. W związku z tym obecne standardy raportowania ESG mogą wkrótce przestać być aktualne. Proces raportowania ESG do tej pory pozwalał firmom dokumentować swoje działania niezwiązane z czysto ekonomicznymi wskaźnikami rozwoju. Jednak zgodnie z projektem dyrektywy CSRD przedstawionym przez Komisję Europejską, raportowanie ESG stopniowo staje się obowiązkiem dla poszczególnych przedsiębiorstw.

Już wkrótce nowe wymogi staną się koniecznością nie tylko dla tzw. jednostek interesu publicznego, ale także dużych firm oraz małych i średnich firm notowanych na giełdzie. Dla wielu jednostek od rozpoczęcia zbierania danych aż po szczegóły techniczne raportów będzie to zatem nowość, do której warto dobrze się przygotować. W związku z tym EY Academy of Business przygotowało kompleksową ofertę szkoleniową z zakresu raportowania ESG według najnowszych dyrektyw unijnych. Podczas naszych szkoleń dowiesz się między innymi, jakie zmiany w zakresie raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju wprowadza wspomniana dyrektywa, w jaki sposób należy ujmować w sprawozdaniu konkretne wskaźniki oraz jak pracować ze standardami i jak przełożyć ich zapisy na konkretne dane w raporcie. Poznasz także praktyczne wskazówki dotyczące procesu opracowania raportu i przygotowania do audytu danych.

Kontakt

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.