Zarządzanie danymi – EY Academy of Business
Wyniki

Filtruj

Kategoria

Ilość wyświetlanych szkoleń: 24

Podkategorie

Data

od

do

Język szkoleń

Lokalizacja

Eksportuj wyniki

Data

Nazwa szkolenia

Lokalizacja

Nowoczesne przedsiębiorstwa i organizacje generują ogromne ilości różnego rodzaju danych, które stanowią w dzisiejszych czasach rodzaj kapitału. Umiejętna analiza i wizualizacja danych potrafi bowiem przynieść firmie ogrom korzyści, a nawet pomóc jej prześcignąć konkurencję i wyróżnić się na rynku. Niestety, nie zawsze z tych gromadzonych w ogromnych ilościach danych robi się odpowiedni użytek, a co za tym idzie, często marnowany jest ich potencjał. Aby tego uniknąć, konieczne jest korzystanie z odpowiednich narzędzi oraz praktyk prezentacji danych. Poznaj zasady tworzenia skutecznej wizualizacji danych dzięki rozbudowanej ofercie szkoleń i kursów dostępnych w EY Academy of Business.

Na czym polega efektywna wizualizacja danych?

Dane same w sobie zazwyczaj nie są atrakcyjne wizualnie: stanowią “suche” liczby, które osobom niedoświadczonym niewiele mówią, utrudniając ich skuteczną analizę. Dlatego celem wizualizacji danych jest przedstawienie ich w formie zrozumiałej infografiki, wykresu, tabeli, mapy lub innego rodzaju raportu. Tworzenie takich przejrzystych i atrakcyjnych wizualnie dashboardów to duży krok w stronę podejmowania lepszych, trafniejszych decyzji biznesowych.

Aby odpowiednio posługiwać się wizualizacją danych, należy nie tylko poznać kluczowe praktyki, metody i narzędzia do wizualnej prezentacji danych, ale także dopasować je do odbiorców, celu analizy danych, a także samych źródeł danych. Wizualizacja często polega także na upraszczaniu, segregacji i grupowaniu danych, tak aby kluczowe wykorzystanie tabeli, wykresu czy infografiki miało jak największy sens dla odbiorców.

Wybierz kurs wizualizacji danych dla siebie

Oferta szkoleń z zakresu wizualizacji danych w EY Academy of Business obejmuje kursy, dzięki którym nabędziesz umiejętności umiejętnego grupowania, wizualizacji i analizy danych przy użyciu różnych metod, takich jak:

  • analiza danych w Pythonie – podstawowe lub zaawansowane metody wizualizacji danych, a także innych operacji na danych, głównie skupione w pakietach NumPy oraz pandas;
  • elementy środowiska Tableau – program szkolenia obejmuje 5 modułów, które pozwalają uczestnikom poznać działanie różnych aplikacji Tableau, także tych umożliwiających tworzenie efektywnych dashboardów oraz wizualizacji według najlepszych praktyk (szczególnie przy użyciu Tableau Desktop);
  • aplikacja Alteryx – łączenie wielu źródeł danych oraz budowanie modeli bez użycia języka SQL, przygotowywanie danych do analizy oraz tworzenie zestawów danych potrzebnych do Twoich analiz biznesowych;
  • MS Excel i SQL – analiza danych w programie MS Excel to dobry początek, który umożliwia umiejętne grupowanie czy formatowanie warunkowe i wykresy przestawne, jednak profesjonalna analiza danych wychodząca ponad Excel nie może się obejść bez podstaw SQL.

Uczestniczenie w naszych kursach pozwoli Ci poznać zarówno podstawy, jak i zaawansowane funkcje wyżej wymienionych programów i narzędzi. Poznasz także podstawowe typy wykresów, wykresy przestawne i inne praktyki wizualizacji oraz analizy danych, które będziesz mógł wdrożyć do swojej pracy zawodowej niemal natychmiast. Dzięki temu, że szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy są zarazem praktykami, podczas kursów nabywasz faktycznych umiejętności, pracując na konkretnych programach lub aplikacjach komputerowych, których możesz później używać na co dzień.

Wizualizacja danych nie tylko od strony technicznej

Choć wiele naszych szkoleń skupia się na praktycznych narzędziach i umiejętnościach efektywnej wizualizacji i analizy danych, to jednak do obowiązków analityków, kontrolerów i projektantów raportów należy także tak zwany storytelling oparty na danych. Muszą oni w taki sposób zaprezentować konkretne dane, aby ich wizualizacje nie pozostawiały odbiorcom szerokiego pola do interpretacji, a wręcz przeciwnie – prowadziły ich i nie pozostawiały wątpliwości. Tylko takie wizualizacje pozwolą osiągnąć cel, czyli ułatwić i przyspieszyć podejmowanie decyzji biznesowych, na których skorzysta cała organizacja czy przedsiębiorstwo.

Kontakt

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.