Finanse dla niefinansistów – EY Academy of Business
Wyniki

Filtruj

Kategoria

Ilość wyświetlanych szkoleń: 24

Podkategorie

Data

od

do

Język szkoleń

Lokalizacja

Eksportuj wyniki

Data

Nazwa szkolenia

Lokalizacja

Każda decyzja podejmowana w przedsiębiorstwie, w różnych jego działach, ma swoje konsekwencje finansowe. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia osiągania założonych celów i dążenia do nich. Dlatego każda osoba w firmie podejmująca jakiekolwiek decyzje biznesowe lub mająca styczność z finansami, nawet jeśli nie jest finansistą, powinna mieć pojęcie o podstawowych zagadnieniach z tego zakresu. Szkolenie Finanse dla niefinansistów opracowane przez EY Academy of Business ma na celu przybliżyć podstawy finansów takim właśnie osobom.

Podstawy finansów dla każdego

Dlaczego każdy menedżer, dyrektor, członek zarządu czy kadry kierowniczej powinien poznać podstawy finansów? Ponieważ wszyscy oni muszą ze sobą współpracować w podejmowaniu korzystnych decyzji biznesowych, które mają swoje konsekwencje finansowe. Współczesne przedsiębiorstwo to skomplikowany organizm, w którym pracownicy z różnych działów: HR, sprzedaży, marketingu czy produkcji współdziałają w dążeniu do jednego celu. Strategia firmy wywiera na nich konieczność podejmowania działań i decyzji istotnych dla jej powodzenia. Jeżeli osoby decyzyjne nie będą miały choć podstawowej wiedzy z zakresu finansów, a także prawa i podatków, nie będą mogły podejmować trafnych decyzji i przyczyniać się do sukcesu biznesowego przedsiębiorstwa. Odbycie kursu finanse dla niefinansistów pozwoli Ci zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie przygotowywania i kontrolowania budżetu, oceny zapisów w umowach z punktu widzenia prawno-podatkowego, zabezpieczenia swojego przedsiębiorstwa przed wahaniami cen i stóp procentowych oraz wielu innych przydatnych kompetencji.

Co obejmuje kurs finanse dla niefinansistów?

Cykl szkoleniowy finanse dla niefinansistów podzielony został na poszczególne moduły, które można realizować pojedynczo lub w całości, w formie jednego pakietu szkoleń. Tematy głównych modułów prezentują się następująco:

  • Czytanie sprawozdań finansowych
  • Analiza sytuacji finansowej przedsiębiorstwa
  • Prawno-podatkowy niezbędnik menedżera
  • Ocena projektów inwestycyjnych. Zarządzanie ryzykiem finansowym. Podstawy funkcjonowania rynków finansowych
  • Budżetowanie i analiza kosztów
  • Kluczowe wskaźniki efektywności w przedsiębiorstwie

Podczas poszczególnych modułów dowiesz się między innymi, jak rozumieć i interpretować sprawozdania finansowe, które są głównym źródłem wiedzy o kondycji przedsiębiorstwa. Dzięki analizie sytuacji finansowej będziesz mógł lepiej zarządzać kapitałem obrotowym, a także podejmować świadome decyzje o sposobach finansowania różnych projektów i analizować czynniki finansowe oraz pozafinansowe. Podstawy prawno-podatkowe pozwolą rozwiać wątpliwości co do różnego rodzaju spółek i ich funkcjonowania, ale także kwestii podatków VAT i CIT oraz ryzyka i kontroli podatkowych.

Kompleksowe szkolenia finansowe dla niefinansistów

Dzięki temu, że nasz kurs finanse dla niefinansistów porusza zagadnienia także z dziedzin sprawozdawczości finansowej czy prawa i podatków, jego odbycie daje Ci odpowiednie kwalifikacje i umiejętności do podejmowania istotnych decyzji biznesowych, a także świadomość ich skutków i możliwych efektów. Co istotne, aby skorzystać z kursu, nie są wymagane podstawy finansów czy wykształcenie w tym kierunku. Nasze szkolenia nie opierają się jedynie na teoretycznych wykładach, ale są przede wszystkim oparte o dyskusję i ćwiczenia, w trakcie których zyskujesz praktyczne umiejętności, a dzięki ilustracji różnych zagadnień na przykładach lepiej zapamiętasz zdobytą wiedzę teoretyczną. Nasi prowadzący dokładają wszelkich starań, aby nawet najtrudniejsze zagadnienia przekazać w sposób przystępny i zrozumiały.

Finanse dla niefinansistów — szkolenie drogą do sukcesu

W EY Academy of Business zdajemy sobie sprawę z tego, że tylko ciągłe dokształcanie i szlifowanie swoich umiejętności jest kluczem do sukcesu w przedsiębiorczości. Dlatego na szkolenia finanse dla niefinansistów zapraszamy wszystkich przedsiębiorców, właścicieli firm, dyrektorów handlowych i operacyjnych, członków zarządów, specjalistów, pracowników kadry kierowniczej pionów niefinansowych, osoby przygotowujące się do objęcia takiego stanowiska, a także wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko rozumianych finansów. Oprócz tego zapraszamy do naszej Bazy wiedzy, gdzie regularnie umieszczamy interesujące artykuły oraz darmowe webinary na tematy związane z finansami i nie tylko.

Kontakt

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.