Grzegorz Ziółkowski – EY Academy of Business

Grzegorz Ziółkowski

EY Polska, Doradztwo Podatkowe, Business Tax Advisory, Partner

Doświadczony doradca podatkowy dla sektora TMT. Ekspert od co-sourcingu funkcji podatkowej.

Grzegorz jest Partnerem w dziale doradztwa podatkowego EY i opiekuje się klientami z sektora TMT. Wdraża nowoczesne metody zarządzania funkcją podatkową oparte na idei co-sourcingu.

Jest licencjonowanym doradcą podatkowym z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obszarze podatków.

Karierę zawodową rozpoczynał w konsultingu w zespołach zajmujących się obsługą  klientów z sektora TMT oraz obszarem fuzji i przejęć. Zarządzał lokalnymi zespołami podatkowymi w wiodących firmach z branży telekomunikacyjnej, a w grupie kapitałowej będącej liderem w branży medialnej zarządzał zespołem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Odpowiadał za procesy zarządzania ryzykiem przedsiębiorstwa (w tym reakcją na pandemię) oraz procesy zapewnienia ściągalności należności i ubezpieczeń firmowych.

Grzegorz ukończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego i program Executive MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Jest również członkiem organizacji ACCA.

Obecnie jest koordynatorem studiów podyplomowych ACCA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, wykładowcą akademickim na tej uczelni oraz trenerem współpracującym z EY Academy of Business.