Kompetencje Menedżerskie – EY Academy of Business
Wyniki

Filtruj

Kategoria

Ilość wyświetlanych szkoleń: 24

Podkategorie

Data

od

do

Język szkoleń

Lokalizacja

Eksportuj wyniki

Data

Nazwa szkolenia

Lokalizacja

Organizacja pracy, budowanie zespołu i zarządzanie nim, motywacja i interakcje interpersonalne — wszystko to należy do szerokiej gamy zadań oraz obowiązków każdego nowoczesnego menedżera. Musi umieć mówić, ale także słuchać, reagować na sytuacje kryzysowe, budować zaangażowanie, wyznaczać cele i dążyć do nich. Aby być kompetentnym menedżerem, należy opanować szereg kompetencji i rozwinąć swoje własne umiejętności oraz cechy osobowe. Wszystko to osiągniesz podczas szkoleń menedżerskich w EY Academy of Business.

Kompetencje menedżerskie – jaki powinien być nowoczesny menedżer?

Zajmowanie stanowiska menedżera wiąże się z koniecznością posiadania określonego zestawu cech i wypracowania w sobie umiejętności, nazywanych kompetencjami „miękkimi”. Współczesny menedżer powinien być nie tylko szefem, ale także liderem, który buduje swój zespół na wypracowanych przez siebie zasadach i założeniach. Potrzebny jest mu do tego autorytet i odpowiednie kwalifikacje, dlatego stały rozwój osobisty jest koniecznością. O tym, jakimi cechami powinien odznaczać się kompetentny menedżer, pisaliśmy w naszym artykule. Nasze szkolenia dla menedżerów opracowane zostały tak, aby pomóc osobom z kadry kierowniczej rozwijać swoje kompetencje osobiste, ale także jak najlepiej wypełniać swoją misję zawodową.

Co obejmują szkolenia dla menedżerów EY Academy of Business?

Kompetencje menedżerskie obejmują wiele aspektów. Ze względu na mnogość oraz różnorodność kompetencji i zadań stawianych przed nowoczesnym menedżerem, nasze kursy i szkolenia dla kadry zarządzającej obejmują cały szereg zagadnień związanych zarówno z kompetencjami miękkimi, jak i umiejętnościami czy kwalifikacjami wymaganymi od menedżerów. Dotyczą one między innymi tematów zarządzania organizacją, budowania i motywowania zespołu, budowania zaangażowania, ale także technik pracy zdalnej, inteligencji emocjonalnej czy innych kompetencji miękkich. Wiele z naszych kursów menedżerskich skupia się także na konkretnych obszarach zarządzania, na przykład strategii sprzedaży i marketingu.

Kompleksowe programy szkoleniowe dla kadry zarządzającej

Oprócz pojedynczych szkoleń dla kadry menedżerskiej w EY Academy of Business przygotowaliśmy także rozbudowane programy skupione na zdobyciu konkretnych kompetencji, zdobyciu wiedzy oraz umiejętności podczas warsztatów. Poniżej przedstawiamy niektóre z takich programów:

  • Akademia Menedżera — program skupiający się na rozwijaniu wiedzy oraz kompetencji z zakresu umiejętności biznesowych, jak również interpersonalnych. Po jego ukończeniu można uzyskać dyplom Menedżera Biznesu z akredytacją EY Academy of Business;
  • Akademia Menedżera II — dla absolwentów Akademii Menedżera I, którzy chcą nauczyć się czerpać większą satysfakcję z bycia liderem, a także budować i rozwijać swoją rolę jako przywódcy;
  • Będę menedżerem — szkolenie przeznaczone dla nowo mianowanych menedżerów, osób mających w niedalekiej przyszłości objąć tę funkcję oraz dla kierowników średnio doświadczonych, którzy chcą uzupełnić swoją wiedzę z zakresu zarządzania ludźmi;
  • Menedżer przyszłości — diagnoza kompetencji, warsztaty samorozwoju, w trakcie których każdy menedżer może sprawdzić w praktyce poziom swoich kompetencji oraz obrać kierunek dalszego samorozwoju zarządczego. Po ukończeniu warsztatów otrzymasz certyfikat, poświadczający Twoje przygotowanie do pełnienia funkcji menedżerskiej w rzeczywistości VUCA;
  • Akademia Przywództwa — program, w którego trakcie zrozumiesz 5 kluczy efektywnego przywództwa oraz poznasz nowoczesne jego modele;
  • Akademia Doceniania — praktyczne warsztaty, których program został opracowany w oparciu o badane i zgłaszane potrzeby menedżerów dotyczące znajomości i praktycznej umiejętności stosowania pozafinansowych form doceniania w pracy;
  • Akademia Narzędzi Rozwojowych — unikalny program skupiający się na podnoszeniu skuteczności różnego rodzaju narzędzi i metod rozwojowych, takich jak trening, coaching, rozmowy menedżerskie itp.

To zaledwie niektóre z naszych programów szkoleniowych prowadzonych przez profesjonalistów. Szeroka oferta odpowiada wymaganiom różnych grup menedżerów i pozwala doskonalić kompetencje menedżerskie w każdym obszarze branży zarządczej.

Szkolenia prowadzone przez praktyków

Idea, jaka przyświeca wszystkim szkoleniowcom EY Academy of Business, to nie tylko przekazywanie wiedzy teoretycznej w przystępny i zrozumiały sposób, ale także nauka jej praktycznego zastosowania, zdobywanie umiejętności i narzędzi do zarządzania zasobami ludzkimi lub do wykorzystania ich w innych dziedzinach, z których także prowadzimy szkolenia — na przykład zarządzania czy rachunkowości i sprawozdawczości finansowej. Prowadzący nasze kursy są praktykami z ogromną wiedzą w danym zakresie, a dzięki uczestniczeniu w naszych szkoleniach lub warsztatach stacjonarnie zyskujesz możliwość porozmawiania z nimi osobiście, rozwiania swoich wątpliwości i nawiązania kontaktów z innymi uczestnikami zajęć. Z kolei dzięki możliwości skorzystania z kursów czy szkoleń online dla menedżerów, możesz poszerzać wiedzę i zdobywać nowe kompetencje na odległość, z dowolnego miejsca na świecie.

Rozwój osobisty drogą do sukcesu

W EY Academy of Business wierzymy, że tylko ciągłe dokształcanie się i udoskonalanie może być drogą do sukcesu w przedsiębiorczości. Jeśli chodzi o kompetencje osobiste, są one szczególnie istotne dla każdego menedżera lub osoby pełniącej funkcje kierownicze. Ciągły rozwój osobisty to jedyny sposób, aby móc stale pracować nad swoimi kompetencjami miękkimi — te z kolei są niezbędne, by stać się menedżerem przyszłości. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby odkryć własny potencjał w tym zakresie, zbudować autorytet, sprawnie reagować na sytuacje kryzysowe, a także znajdować optymalne rozwiązania każdego problemu, wybierz jedno lub cały pakiet szkoleń dla kierowników i menedżerów. Oprócz rozwoju osobistego zyskasz także podstawową wiedzę o różnych innych dziedzinach przedsiębiorczości: sprzedaży, marketingu, negocjacji czy coachingu.

Szkolenia dla kadry menedżerskiej i nie tylko

Dzięki temu, że szkolenia dla menedżerów skupiają się przede wszystkim na rozwoju osobistym i doskonaleniu kompetencji miękkich, tak naprawdę będą odpowiednią propozycją nie tylko dla kadry menedżerskiej czy kierowniczej. Tematy poruszane podczas kursów są często uniwersalną praktyką umiejętności i cech przydatnych w biznesie oraz życiu codziennym: asertywności, motywacji, rozwiązywania sytuacji kryzysowych, interakcji interpersonalnych, efektywnego prowadzenia spotkań, doceniania, inteligencji emocjonalnej czy cyberbezpieczeństwa. Są to obszary przydatne nie tylko menedżerom, ale także przedsiębiorcom, właścicielom firm, członkom zarządu, a nawet wszystkim innym pracownikom.

Szkolenia Kompetencje Menedżerskie - FAQ

Zarobki menedżerów w Polsce znacząco się różnią w zależności od wielkości firmy, ale przede wszystkim od branży. Przeciętnie jednak menedżerowie w branży gastronomicznej czy e-commerce zarabiają od 5 do 10 tys. złotych brutto, natomiast menedżerowie działów sprzedaży, zarządzania projektami czy controllingu mogą zarabiać nawet kilkanaście tys. złotych.

Menedżer to osoba na stanowisku kierowniczym, która jest odpowiedzialna między innymi za realizację procesu zarządzania. Menedżer motywuje i kontroluje, wyznacza zadania, planuje i podejmuje decyzje. Musi w związku z tym wykazywać się szeregiem pożądanych cech osobowości i wysokimi kompetencjami osobistymi.

Kontakt

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.