Kompetencje osobiste – EY Academy of Business
Wyniki

Filtruj

Kategoria

Ilość wyświetlanych szkoleń: 24

Podkategorie

Data

od

do

Język szkoleń

Lokalizacja

Eksportuj wyniki

Data

Nazwa szkolenia

Lokalizacja

Szkolenia dla menedżerów – kto odniesie najwięcej korzyści?

Kompetentny menedżer to osoba, która musi nie tylko umieć zorganizować pracę w zespole czy zarządzać swoim czasem. Tak naprawdę, tak jak każda osoba na stanowisku kierowniczym musi posiadać wiele umiejętności społecznych, doskonalić komunikację interpersonalną, umiejętność rozwiązywania konfliktów oraz panowanie nad stresem i emocjami. W tym wszystkim pomogą Ci nasze szkolenia z kompetencji miękkich, podczas których zdobędziesz nie tylko silne podstawy teoretyczne, ale także praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci doprowadzić swój zespół czy firmę do zamierzonego celu.

Co obejmują szkolenia z rozwoju osobistego?

Choć wiedza specjalistyczna, często techniczna jest potrzebna w wykonywaniu niemal każdego zawodu, to jednak w pracy menedżera czy innej osoby często występującej publicznie lub mającej kontakt z mediami konieczne są także wysoko rozwinięte kompetencje miękkie. Pojęcie to dotyczy pracy nad wrodzonymi cechami człowieka, które mogą być kluczowe dla sukcesywnego zarządzania zespołem, rozwiązywania konfliktów, zarządzania czasem czy radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami. O tym, jakimi cechami powinien odznaczać się kompetentny menedżer, pisaliśmy w naszym artykule. Nasze szkolenia miękkie obejmują szeroki wachlarz zagadnień i tematów, które pozwalają rozwinąć kompetencje osobiste i pracować jeszcze bardziej efektywnie.

Szkolenia miękkie dopasowane do Twoich potrzeb

Kompleksowa oferta szkoleń EY Academy of Business sprawia, że każdy znajdzie kurs z umiejętności osobistych dopasowany do siebie. Tematy, jakie poruszamy na naszych szkoleniach, dotyczą często kompetencji potrzebnych nie tylko w pracy, ale także w życiu codziennym: zarządzania stresem i emocjami, odpowiedniej organizacji czasu, wypalenia zawodowego, asertywności, zaangażowania czy komunikacji interpersonalnej. Co istotne, odpowiednio dobrane szkolenia rozwoju osobistego mogą pomóc Tobie albo Twoim pracownikom osiągać sukcesy także na innych polach, na przykład sprzedaży, marketingu, negocjacji czy zarządzania.

Zalety szkolenia — umiejętności osobiste na najwyższym poziomie

Z naszej oferty możesz wybrać zarówno poszczególne interesujące Cię tematy szkoleń, jak i także zdecydować się na cały cykl warsztatów Akademia Trenera — Train the Trainer. Dzięki niemu sam będziesz mógł przygotowywać i prowadzić szkolenia dla swojego zespołu lub pojedynczych osób. Przygotowanie do roli trenera od strony teoretycznej oraz praktycznej poświadczamy certyfikatem EY Academy of Business. Z naszymi szkoleniami z umiejętności osobistych możesz także zostać dyplomowanym Menedżerem Biznesu. Dowiesz się, jak motywować zespół, podejmować decyzje, delegować zadania i usprawnić komunikację w firmie. Warto pamiętać, że jeden kompetentny menedżer potrafi wpłynąć pozytywnie na cały zespół, zatem inwestycja w kompetencje miękkie stanowi inwestycję we wszystkich pracowników.

Szkolenia z kompetencji miękkich — kto powinien z nich skorzystać?

Szkolenia miękkie najczęściej wybierane są przez osoby zajmujące stanowiska menedżerskie, ponieważ to właśnie na ich barkach często spoczywa odpowiedzialność za odpowiednią organizację pracy w zespole, rozwiązywanie konfliktów czy motywację. Z naszych szkoleń ogromną korzyść odniosą także osoby często występujące publicznie lub mające kontakt z mediami. To wtedy szczególne znaczenie mają umiejętności panowania nad emocjami, asertywności i ogólnie rozumianej inteligencji emocjonalnej. Kompetencje miękkie są jednak równie istotne dla innych osób w przedsiębiorstwie — na przykład handlowców, którzy często mają osobisty kontakt z klientem. Również osoby na stanowiskach kierowniczych czy członkowie zarządu powinni zainwestować w rozwój osobisty, gdyż stanowi on istotny czynnik sukcesu w biznesie.

Prowadzone przez profesjonalistów — szkolenia rozwoju osobistego

Choć w ostatnich latach wiele osób zaczęło zajmować się szeroko rozumianym coachingiem i rozwojem osobistym, to jednak w EY Academy of Business szkolenia umiejętności osobistych prowadzone są wyłącznie przez profesjonalistów. Posiadają oni nie tylko ogromną wiedzę teoretyczną, dzięki której dowiesz się, jakimi kompetencjami powinien się odznaczać współczesny menedżer, ale także pokażą ci, jak się nim faktycznie stać. Poznasz metody i narzędzia do rozwoju osobistego, a wiedzę zdobytą podczas szkolenia będziesz mógł szlifować jeszcze długo po jego zakończeniu. Nasza kompleksowa oferta obejmuje także kursy z innych dziedzin, takich jak rachunkowość i sprawozdawczość finansowa, analityka i dane czy inne szkolenia specjalistyczne.

Rozwój umiejętności miękkich a wypalenie zawodowe

Rozwój kompetencji miękkich może Ci pomóc nie tylko w rozwoju już obranej ścieżki kariery, ale także w przypadku coraz częściej spotykanego zjawiska wypalenia zawodowego. Jeśli więc tuż po przyjściu do pracy zaczynasz odliczać minuty do wyjścia, a od poniedziałku jak na zbawienie wyczekujesz piątku, to może oznaczać, że wypalenie zawodowe dotknęło również Ciebie. W ofercie EY Academy of Business znajdziesz szkolenia również z tego zakresu.

Na przykład warsztaty “Job Crafting – pokonaj wypalenie zawodoweto oparte na praktycznych ćwiczeniach szkolenie, które pomoże Ci zwiększyć zaangażowanie i satysfakcję z pracy poprzez przemodelowanie obowiązków zawodowych. Być może dzięki takiemu szkoleniu wykonasz pierwszy, milowy krok do zaprojektowania swojej “nowej pracy” lub nawet założenia własnej działalności, która będzie dawać Ci radość i spełnienie.

Z kolei kurs “Wypalenie zawodowe, jak sobie radzić i przeciwdziałać?pozwoli Ci dokładniej ocenić poziom swojego stresu i wypalenia zawodowego. Dzięki temu będziesz mógł szybciej wykryć wczesne zwiastuny wypalenia zawodowego i szybko zacząć mu zapobiegać poznanymi podczas szkolenia metodami. W takich sytuacjach dobrym wyborem będzie także szkolenie “Work-life balance. Jak zachować równowagę w życiu?”.

Kursy umiejętności miękkich w dobie pandemii i pracy zdalnej

Choć pandemia koronawirusa nie ogranicza już naszego życia prywatnego i zawodowego w taki sposób, jak było to w poprzednich latach, to jednak nie można zapomnieć o długotrwałych skutkach, jakie przyniosła dla nowoczesnego biznesu. Rozwiązania, jakie wypracowano w trakcie pandemii w odpowiedzi na konieczność izolacji, często są stosowane aż do dziś. Praca zdalna okazała się wygodnym i efektywnym rozwiązaniem dla wielu pracowników, ale może znacząco wpływać na komunikację, zarządzanie i realizację projektów w firmie. W takich przypadkach również należy zadbać o rozwój umiejętności miękkich – zarówno u pracowników, menedżerów, jak i osób na najwyższych stanowiskach zarządczych.

EY Academy of Business przygotowało ofertę dotyczącą zarówno radzenia sobie ze stresem i emocjami w trakcie pandemii (szkolenie organizowane na zamówienie w formie zamkniętej), jak i różnych aspektów pracy zdalnej. Dzięki naszym kursom lepiej opanujesz umiejętności planowania pracy zdalnej lub hybrydowej, prowadzenia angażujących i efektywnych spotkań oraz szkoleń online, współpracy w zespole rozproszonym czy efektywności osobistej w pracy hybrydowej. Dzięki temu praca Twoja czy Twoich pracowników, nawet wykonywana zdalnie, stanie się bardziej efektywna, a cały zespół zyska możliwości sprawnej komunikacji, podejmowania decyzji i korzystania ze skutecznych narzędzi pracy online.

Savoir-vivre, czyli szkolenia miękkie niezbędne w rozmowach biznesowych

Do umiejętności miękkich, jakie należy rozwijać w każdym biznesie, w którym konieczne są kontakty z innymi, zaliczyć trzeba także savoir-vivre. Dzięki znajomości zasad tej etykiety będziesz mógł lepiej reprezentować siebie lub swoją firmę podczas różnego rodzaju rozmów biznesowych: przy nawiązywaniu relacji oficjalnych, rozmowach z ważnymi klientami, realizacji projektów we współpracy z innymi instytucjami, ale także rozmowach online czy wideokonferencjach oraz komunikacji międzykulturowej. Nasze gotowe kursy kompetencji miękkich z zakresu savoir-vivre pozwolą Ci usystematyzować zdobytą dotąd wiedzę na temat wzorców zachowań, jakie są mile widziane w różnych sytuacjach biznesowych, a także nauczyć się profesjonalnego, ale taktownego i subtelnego budowania relacji i wizerunku organizacji w kontaktach zawodowych.

Zadbaj o swoich pracowników – zainwestuj w szkolenia z zakresu kompetencji miękkich

W EY Academy of Business oferujemy nie tylko kursy w formie stacjonarnej lub online, ale także rozwiązania dedykowane większym, zamkniętym grupom. To doskonałe rozwiązanie, aby zadbać o lepszą jakość świadczenia usług w Twojej firmie lub podniesienie skuteczności pracy zespołowej czy komunikacji wewnątrz organizacji. To także sposób na poprawę retencji pracowników, dla których dodatkowe szkolenia organizowane przez firmę są dodatkowym atutem, wpływającym na ich rozwój osobisty. Korzyść odniosą nie tylko oni, ale także klienci, kontrahenci, a zatem cała firma! Skontaktuj się z nami, aby ustalić szczegóły kompleksowych szkoleń zamkniętych w Twojej firmie.

Kontakt

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami.