Zaawansowane czytanie sprawozdań finansowych – EY Academy of Business

Zaawansowane czytanie sprawozdań finansowych

Autor
EY Academy of Business
  • 0 min. czytania

Skuteczna i wnikliwa analiza sprawozdań finansowych ma kluczowe znaczenie przy ocenie kondycji finansowej dostawców i odbiorców. Jest także niezbędna do podejmowania decyzji strategicznych. Wiele osób uważa, że podstawy czytania raportów finansowych są im znane, to jednak nawet doskonałe opanowanie podstaw może okazać się niewystarczające w konfrontacji ze złożonością i niuansami sprawozdań finansowych w praktyce.

Wydobycie prawdziwego znaczenia liczb w sprawozdaniu finansowym może być dużym wyzwaniem i wymagać głębokiego zrozumienia różnych metod i technik stosowanych przez przedsiębiorstwa, które wpływają na postrzeganie wyników finansowych przez ich odbiorców. Spoglądając choćby na poziom przychodów, które z definicji powinny być największa liczbą w rachunku zysków i strat, powinniśmy mieć świadomość, że bardzo często nie wynikają one z sumy wystawionych faktur sprzedaży, ale ze złożonych szacunków Zarządu. Szacunków specyficznych w zależności od branży. Takie zrozumienie płynie z wieloletniego doświadczenia w pracy w finansach i analizy niezliczonych raportów finansowych – doświadczenia, którym chcielibyśmy się z Tobą podzielić.

Wyjątkowa wartość szkolenia „Zaawansowane czytanie sprawozdań finansowych” płynie z unikalnego doświadczenia prowadzącego je eksperta. Jacek Jamroż w trakcie swojej ponad 25-letniej kariery obejmującej różne kluczowe stanowiska związane z finansami przedsiębiorstw, pełnił funkcję m.in. kierownika projektu, dyrektora finansowego i konsultanta strategicznego. Te różnorodne role dały mu nie tylko doskonałe zrozumienie sprawozdań finansowych, ale także wyjątkowy wgląd w priorytety i motywacje zarówno osób sporządzających, jak i analizujących sprawozdania finansowe.

Dla kogo opracowane zostało to szkolenie?

Szkolenie jest skierowane do osób posiadających podstawową wiedzę o finansach i czytaniu sprawozdań finansowych, ale chcą wiedzieć więcej. Osób, które chcą pogłębić swoją wiedzę i zrozumienie jej zastosowania w praktyce. Szczególnie zapraszamy pracowników działów finansów, księgowości, controllingu, nadzoru właścicielskiego przedsiębiorstw, prawników banków/instytucji finansowych, urzędów oraz dziennikarzy.

Jakie korzyści płyną z udziału w szkoleniu?

  • Odświeżenie podstawowych zasad czytania sprawozdań finansowych
  • Zrozumienie złożoności i niuansów czytania sprawozdań finansowych w praktyce
  • Głęboka analiza wybranych elementów sprawozdań finansowych w odniesieniu do powiązań z realnym biznesem
  • Analiza kreatywnych i nieoczywistych możliwości kształtowania sprawozdań finansowych oraz ich implikacji dla interesariuszy

Masz pytania?

Skontaktuj się:

Patrycja Bawolska | patrycja.bawolska@pl.ey.com | +48 797 305 720

Zaawansowane czytanie sprawozdań finansowych