Jak korzystnie kupić firmę i efektywnie zintegrować z własnym biznesem? (M&A buy side) – EY Academy of Business

Jak korzystnie kupić firmę i efektywnie zintegrować z własnym biznesem? (M&A buy side)

Nagranie

Jak korzystnie kupić firmę i efektywnie zintegrować z własnym biznesem? (M&A buy side)

Z wielu badań wynika, że co najmniej 6-7 na 10 przejęć firm kończy się niepowodzeniem w ciągu kilku lat po dokonaniu transakcji. Istnieją statystyki jeszcze bardziej pesymistyczne. Miarą sukcesu zakupu firmy czy fuzji jest jej efektywna integracja z dotychczasowym biznesem kupującego i realizacja przewidywanych synergii, najczęściej przychodowych i kosztowych, które stanowiły podstawę decyzji o zakupie danej firmy.

Zrealizowanie oczekiwanych synergii i pełne wykorzystanie zakupu firmy, wymaga jest przygotowania szczegółowego, wszechstronnego planu integracji, który swoje pierwsze ramy powinien mieć jeszcze przed przystąpieniem do transakcji kupna firmy. Kupujący powinien również przygotować się do samego procesu transakcji kupna firmy, samodzielnie lub wybierając np. doradcę. Nie mniej jednak, niezależnie od doradcy, warto, żeby kupujący rozumiał proces kupna firmy, wyzwania i problemy, jakie przed tym procesem stoją, a także miał wiedzę o ryzykach tego procesu.

Podczas drugiego spotkania Maria Mioduszewska, ekspert i doradca w zakresie fuzji i przejęć, opowie kroku po kroku jak się przygotować i przeprowadzić proces zakupu firmy i jak efektywnie ją zintegrować z własnym biznesem.

Prowadzący:
Maria Mioduszewska – Strateg, niezależny Doradca Fuzji i Przejęć z doświadczeniem międzynarodowym, Dyrektor Projektów. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie kupna i sprzedaży przedsiębiorstw, strategii rozwoju, transformacji biznesu, a także w procesie przygotowania firm do sprzedaży oraz ich integracji po nabyciu (PMI — Post Merger Integration).

Zainteresował Cię temat? Sprawdź program szkolenia: Jak korzystnie kupić firmę i efektywnie zintegrować ją z własnym biznesem? M&A buy side oraz PMI – podejście praktyczne krok po kroku

Masz pytania? Skontaktuj się z:
Katarzyna Wielgat | +48 573 005 707 | katarzyna.wielgat@pl.ey.com

Wszystkie bezpłatne webinary dostępne na tej stronie są częścią kampanii marketingowej prowadzonej przez spółki EY Polska. Udział w webinarze oznacza wyrażenie zgody marketingowej podczas rejestracji na webinar. Dostępne bezpłatne webinary nie powstałyby, gdyby spółki EY Polska nie prowadziły kampanii we wskazanej formie.

Powiązane wpisy
Tempo Menedżera – znajdź własne tempo

Rola lidera w budowaniu zaangażowania pracowników.