Maria Mioduszewska – EY Academy of Business

Maria Mioduszewska

Strateg, niezależny Doradca Fuzji i Przejęć z doświadczeniem międzynarodowym, Dyrektor Projektów

Specjalizuje się w doradztwie w zakresie kupna i sprzedaży przedsiębiorstw, strategii rozwoju, transformacji biznesu, a także w procesie przygotowania firm do sprzedaży oraz ich integracji po nabyciu (PMI — Post Merger Integration).

Maria jest absolwentką MBA University of Illinois (USA), Szkoły Głównej Handlowej (Ekonomia), Uniwersytetu Warszawskiego (Zarządzanie) i Akademii Leona Koźmińskiego (Psychologia Biznesu).

Jej konik to komunikacja w biznesie. Jest również Mentorką i Organizatorką TEDx’a.

Podczas swojej ponad 20-letniej kariery zawodowej Maria była zaangażowana w ponad 100 projektów: z zakresu fuzji i przejęć, strategii, PMI, finansowania firm i projektów inwestycyjnych itp.

Maria specjalizuje się w zarządzaniu całym procesem M&A po stronie kupna lub sprzedaży — od identyfikacji potencjalnych spółek do przejęcia i potencjalnych inwestorów, przez wszelkie analizy, wyceny, due diligence i negocjacje, aż do zamknięcia transakcji.


 

Wcześniejsze doświadczenia związane z M&A:

1. Dyrektor Projektów M&A i Doradca Transakcyjny m.in.: dla SNCF (koleje francuskie), EGIS S.A. (Francja) i EGIS Poland, Fagor Electrodomesticos (Hiszpania), Kingfisher Plc (W. Brytania), TOM’S (Dania) oraz firm polskich: Gzella (obecnie Sokołów S.A.), Polmos Lublin (Stock Polska), Wrozamet, Ceramika Nowa Gala itp.

2. Dyrektor Corporate Finance i M&A w Credit Lyonnais Bank Polska, główny doradca klientów premium w zakresie doradztwa transakcyjnego przy Fuzjach i Przejęciach.

3. Project Manager w projektach doradczych i corporate finance z Boston Consulting Group, Europejskim Bankiem Odbudowy Rozwoju, Międzynarodową Korporacją Finansową oraz unijnych. Ekspert Banku Światowego.