Marinos Athanassiou – EY Academy of Business

Marinos Athanassiou - trener

Marinos jest założycielem EY Academy of Business i trenerem od 1994 roku

Z moich szkoleń zabierzesz ze sobą: przykłady z życia wzięte, odpowiednie studia przypadków, umiejętność oceny sytuacji i krytycznego myślenia – a wszystko to uzyskasz w przyjaznej atmosferze.

Zdobył dyplom Master Degree in Economics na Uniwersytecie Reading w Wielkiej Brytanii. Był wykładowcą w Katedrze Zarządzania w Grammar Institute na Cyprze.

Pierwsze kroki w audycie stawiał jako asystent w Sears Michaels, Holborn w Londynie, a później dołączył do zespołu Ernst & Young (który obecnie znamy pod nazwą EY). Po wielu latach doświadczeń w audycie bankowym, ubezpieczeniowym i w firmach produkcyjnych, został CFO w banku inwestycyjnym. Jednak dopiero jako trener ekonomii i księgowości mógł realizować swoją pasję nauczania.

Kompetencje szkoleniowe Marinosa wynikają zarówno z doświadczeń zawodowych, jak i wiedzy zdobytej w trakcie wielu lat prowadzenia szkoleń. Marinos uważa, że jeśli uczysz na kursach, które mają być interaktywne i praktyczne, jako trener musisz przekazać wartościowe narzędzia i umiejętności. Trener rewiduje też swoją wiedzę poprzez uważne słuchanie uczestników – ich przykładów z życia i oczekiwań. Pozwala to dopasować szkolenie do bieżących potrzeb oraz znaleźć nowe sposoby i narzędzia przydatne w pracy.

Prywatnie Marinos jest miłośnikiem Mozarta i Chopina – wolny czas poświęca studiom nad tymi muzykami.


 

Przykładowe projekty:

1. Najnowszym projektem Marinosa jest program studiów podyplomowych realizowany wspólnie ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie – International Finance, który przygotowuje każdego menedżera nowoczesnej organizacji w zakresie najważniejszych aspektów biznesu. Pomysł, choć prosty, jest kluczowy: aby być dobrym menedżerem w biznesie, musisz podejmować prawdziwie biznesowe decyzje. Ale żeby były one odpowiednie, potrzebna jest skuteczna analiza danych oraz wiedza z zakresu finansów, czytania sprawozdań finansowych i wielu innych tematów.

Co mówią uczestnicy szkoleń?