Jacek Jędrszczyk – EY Academy of Business

Jacek Jędrszczyk

Licencjonowany doradca podatkowy, trener

Podatkami profesjonalnie zajmuje się od 1997 roku. Od 2010 roku jest trenerem EY Academy of Business.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym, podatkami profesjonalnie zajmuje się od 1997 roku.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w firmie z branży finansowej, a później w międzynarodowych firmach doradczych takich jak Artur Andersen czy EY. Posiada 23-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze podatkowości. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące tematyki podatkowej z zakresu zarówno podatków pośrednich, jak i bezpośrednich. Podczas szkoleń kładzie szczególny nacisk na aspekt praktyczny omawianych tematów i prezentuje liczne przykłady ze swojej praktyki zawodowej.

Jako menedżer, a następnie dyrektor oddziału EY Katowice-Kraków, realizował różnorodne projekty podatkowe z zakresu VAT, CIT oraz cen transferowych. Uczestniczył we wprowadzaniu firm do specjalnych stref ekonomicznych i projektował struktury dotyczące polityk podatkowych. Doradzał, jak tworzyć optymalne schematy zarządzania ryzykiem podatkowym.

Jest autorem wielu profesjonalnych publikacji w Rzeczpospolitej, Monitorze Podatkowym oraz Przeglądzie Podatkowym. Jest również współautorem pierwszego książkowego komentarza do unijnych regulacji VAT („VI Dyrektywa VAT”). Prywatnie uwielbia sport i podróże.


 

Przykładowe projekty:

1. Doradztwo przy prywatyzacji TP SA.

2. Restrukturyzacja GZE/Vattenfall – aspekty podatkowe.

3. Organizacja oraz wprowadzanie podmiotów do Specjalnych Stref Ekonomicznych (Donnelley, Tenneco).

4. Przeglądy podatkowe i celne: Isuzu, Fiat, Valeo, International Paper, Elektrownia Rybnik, PKP Cargo, Rafako, Mieszko.

5. Projekty optymalizujące podatki: Tenneco, GM.