Marcin Sikorski – EY Academy of Business

Marcin Sikorski

Ekspert i popularyzator Internetu Rzeczy (IoT), trener EY Academy of Business

Marcin specjalizuje się w adaptacji IoT z blockchain i 5G, biznesowej wartości Smart, bezpieczeństwie IoT, predictive maintenance, a także współpracy biznesowej z Chinami (kultura, negocjacje).

Czołowy głos IoT wedle raportu „Who’s Who in IoT? – Influential Voices & Brands 2022” Onalytica w kategorii Researchers.

Ekspert i popularyzator Internetu Rzeczy, który obecnie współpracuje z Platformą Przemysłu Przyszłości. Były członek Grupy Roboczej ds. Internetu Rzeczy Ministerstwa Cyfryzacji, który współtworzył raport „IoT w Polskiej Gospodarce”, określający kierunek rozwoju Polski w najbliższych latach. Współautor i doradca raportów dla CPK (Centralnego Portu Komunikacyjnego).

Od 2013 roku pracuje wraz z najnowszymi technologiami i znanymi markami (IoT konsumenckie, automotive, reaktory atomowe), doradzając w kwestiach wprowadzania dobrych praktyk dotyczących jakości oraz testowania.

Specjalista kultury chińskiej, który od lat doradza w kwestiach współpracy z Chinami i chińskimi pracownikami. Członek Poland Hong Kong Business Association.

Autor książki „Real IT World — Internet Rzeczy”, wydanej przez wydawnictwo PWN, która analizuje współczesny rynek nowoczesnych technologii w perspektywie Polski, świata i Chin oraz „Oszukani przez Smart” (seria wywiadów z czołowymi przedstawicielami polskiego środowiska smart).

Prelegent, felietonista, współtwórca raportów dotyczących IoT oraz licznych publikacji tworzonych we współpracy z branżowymi pismami poświęconymi testowaniu oprogramowania. Regularny gość stacji radiowych w Polsce i za granicą.

Specjalizacja: adaptacja IoT z blockchain i 5G, biznesowa wartość Smart, bezpieczeństwo IoT, predictive maintenance, współpraca biznesowa z Chinami (kultura, negocjacje).