Anna Morawiec-Bartosik – EY Academy of Business

Anna Morawiec-Bartosik

Doświadczona menedżerka i analityczka HR, ekspertka Comp&Ben

Tworzy, wdraża i optymalizuje strategie personalne, wynagradzania oraz mierzenia i poprawy efektywności procesów HR. Wspiera menedżerów oraz zarządy w zakresie pracy z danymi HR i ich interpretacji.

Autorka książek „Liczby w HR. Matematyczne ramy najbardziej ludzkiej części biznesu” i „Wynagrodzenia odczarowane. Skąd się bierze płaca i ile mogę zarabiać?”.

Inicjatorka pierwszego w Polsce Badania Stanu Analityki HR, współtwórczyni pierwszego kalkulatora efektywności procesów oraz kosztów rekrutacji i rotacji dla działów HR – HRoptimiser. Założycielka firmy consultingowej z obszaru HRtech – HRrebels. Buduje i tworzy społeczność HRowców zainteresowanych danymi #HRsięliczy na Facebooku.

Autorka publikacji w tematyce analityki HR i mierzenia efektywności procesów HRowych, mówczyni wielu konferencji branżowych i wysoko ocenianych szkoleń z zakresu analityki i mierzenia HR, a także efektywnego zarządzania wynagrodzeniami.

Analityczka HR, twórczyni narzędzi mierzących efektywność HR oraz autorka metody wyznaczania HR KPI dopasowanych do organizacji. Absolwentka Ekonomii Międzynarodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, od ponad dekady związana z branżą zarządzania zasobami ludzkimi, zarówno od strony biznesowej, jak i consultingowej. Stworzyła koncepcję czterech rewolucji funkcji personalnej oraz metodę tworzenia własnych, dopasowanych wskaźników efektywności.

Założyła markę HRrebels, w ramach której buduje biznesową wartość działów HR dzięki podejściu opartemu na danych. Występuje jako prelegentka na konferencjach branżowych, na co dzień doradza menedżerom oraz członkom zarządów w tematach komunikacji wynagrodzeń i podwyżek oraz w interpretowaniu danych HR.