Paweł Grotowski – EY Academy of Business

Paweł Grotowski

Ekspert i trener w zakresie etykiety i komunikacji w biznesie, protokołu dyplomatycznego i komunikacji międzykulturowej.

Trener EY Academy of Business specjalizujący się w dziedzinie komunikacji biznesowej.

Paweł jest wieloletnim pracownik MSZ, UKIE i KPRM. W latach 2005 – 2010 pracował w Protokole Dyplomatycznym MSZ, gdzie przygotował i zrealizował ponad 150 wizyt na najwyższym szczeblu z udziałem Prezydentów, Premierów i Ministrów Spraw Zagranicznych w kraju i za granicą.

Jest absolwentem Instytutu Spraw Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Integracji Europejskiej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej i Ecole Nationale d’ Administration, a także Studium Bezpieczeństwa Narodowego organizowane przez Uniwersytet Warszawski i Akademię Obrony Narodowej. Absolwent Szkoły Liderów Społecznych i Politycznych przy Fundacji im. R. Schumana.

Od 2010 roku prowadzi szkolenia z zakresu Etykiety w Biznesie i Protokołu Dyplomatycznego.

Znawca i pasjonat wina. Brał udział w wielu panelach degustacyjnych i konkursach winiarskich. Prowadził degustacje komentowane oraz szkolenia winiarskie. W wolnych chwilach zajmuje się ogrodem i spędza czas z rodziną, żoną Izabelą oraz synami Julianem i Mikołajem.


 

Przykładowe projekty

1. Od 2018 roku prowadzi firmę www.universaltraining.pl oferującą specjalistyczne szkolenia dla administracji i biznesu oraz ekspertyzy i analizy dotyczące rynków zagranicznych dla polskich przedsiębiorstw.

2. Współpracuje na stałe z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych, Krajową Szkołą Administracji Publicznej, Krajową Izbą Gospodarczą, Warszawską Izbą Gospodarczą, Collegium Humanum, Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną, Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie oraz wieloma firmami szkoleniowymi.

3. Zrealizował ponad 200 szkoleń m.in. dla Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Sejmu RP, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice, IKEA, PGE, Poczty Polskiej, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz pracowników wielu instytucji samorządowych, uczelni wyższych oraz przedsiębiorstw polskich i zagranicznych.