Mariusz Kowalski – EY Academy of Business

Mariusz Kowalski

Menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w szeroko pojętym marketingu prawniczym

Skutecznie wspiera kancelarie prawne i prawników w budowaniu biznesu, tworzeniu i rozwijaniu marki, zarządzaniu, projektach digital, a także w kwestiach strategii.

Działa zarówno w Polsce, jak i na rynku międzynarodowym. W ciągu ostatnich trzech lat zaufali mu prawnicy z ponad 10 krajów, których kancelarie korzystają z jego profesjonalnego wsparcia. W trakcie swojej kariery m.in. stworzył dział marketingu i rozwoju biznesu międzynarodowej kancelarii prawnej na poziomie całej organizacji oraz nim kierował. Inicjator i menedżer kilkuset projektów pozyskiwania nowych klientów przez kancelarie prawne, w tym szeregu projektów międzynarodowych.

Menedżer projektów typu cross-border dla klientów kancelarii, w tym dla firm z takich branż jak rozrywka, sport, IT czy life sciences. Przez 9 lat członek międzynarodowego zarządu firmy prawniczej. W tym okresie m.in. trzy lata z rzędu kancelaria wygrywała The British Legal Awards organizowane przez The American Lawyer/LegalWeek (co wcześniej nie udało się żadnej firmie prawniczej) oraz The Managing Partners’ Forum Awards for Management Excellence w kategorii najlepiej zarządzanej międzynarodowej firmy prawniczej w Europie (organizowane we współpracy z Financial Times oraz Harvard Business Review).

Bardzo dobrze rozumie bieżące, operacyjne funkcjonowanie kancelarii prawnych, co wiąże z perspektywą strategiczną. Dzięki temu potrafi lepiej dostrzegać praktyczne aspekty oraz implikacje decyzji oraz planów. Pomaga w tym również jego doświadczenie zarówno in-house, jak i zewnętrznego doradcy oraz konsultanta. Pomaga kancelariom prawnym oraz prawnikom budować biznes trwały, dochodowy i przynoszący satysfakcję, począwszy od zdobywania nowych klientów po rozwijanie już istniejących relacji. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla prawników na każdym etapie ich kariery, a także przeglądy strategii i rozwoju biznesu kancelarii prawnych. W swoich zajęciach odnosi się do autentycznych studiów przypadku z działalności firm prawniczych.