Balazs Horvath - Trener – EY Academy of Business

Balazs Horvath - trener

PMP®, CSM, PMI-ACP®

Uznany ekspert w dziedzinie zarządzania projektami i biznesem z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w różnych branżach na całym świecie.

Doświadczony project manager i trener współpracujący z EY Academy of Business.

Absolwent Informatyki i Zarządzania w IT. W 2005 roku uzyskał certyfikat PMP® (Project Management Professional), a w 2006 roku zdobył certyfikat Certified ScrumMaster® (CSM). Posiada również certyfikat PMI Agile Certified Practitioner (PMI-ACP®). Od 2012 roku jest wiceprezesem węgierskiego oddziału PMI (Project Management Institute).

Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako programista. W kolejnych latach zdobywał doświadczenie pracując jako Project Manager w Nokia Networks R&D na Węgrzech, gdzie skutecznie przeprowadził wprowadzenie metodologii agile. Jako Project Manager pracował także w Vertu Luxury Phones w Wielkiej Brytanii, gdzie wprowadził usprawnienia w metodach i narzędziach zarządzania projektami.

W kolejnych latach Balazs prowadził własną firmę zajmującą się tworzeniem gier komputerowych, a następnie pełnił funkcję dyrektora wydawniczego w węgierskiej firmie działającej w tej samej branży. Balazs pracował także jako producent wykonawczy w amerykańskiej firmie produkującej gry komputerowe.

Od 2009 roku jest niezależnym trenerem z dziedziny zarządzania projektami. Prowadził kursy przygotowujące do egzaminu Project Management Professional oraz kursy Agile Project Management dla różnych klientów, w tym Vodafone, Lexmark i EY w różnych lokalizacjach europejskich (Wielka Brytania, Polska, Szwecja, Austria, Węgry).

Jest ekspertem zarówno w zakresie predykcyjnego, jak i adaptacyjnego zarządzania projektami i uczył ponad 2000 uczestników na kursach wewnętrznych i otwartych. Potrafi nakreślić obiektywny i bogaty obraz, na podstawie którego organizacje mogą zdecydować, jakie myślenie jest właściwe w danej sytuacji, a także pomóc im w transformacji, opierając się na swoim różnorodnym doświadczeniu.

W EY Academy of Business Balazs prowadzi specjalistyczne szkolenia przygotowujące do uzyskania certyfikatów PMP® oraz PMI-ACP® (PMI Agile Certified Practitioner).


 

Przykładowe projekty:

1. Senior Project Manager w Nokia Networks R&D (wielkość zespołu: 60-120) – pierwsze w historii udane przejście ponad 100-osobowego zespołu z metodyki waterfall na zwinną metodykę rozwoju (agile development methodology), co zaowocowało wzorcowym sukcesem projektu i wyjątkową motywacją działu (nr 1 na świecie w ramach jednostki biznesowej w oparciu o coroczne badanie).

2. Project Manager w Vertu Luxury Phones (wielkość zespołu: 15+) – wprowadzenie usprawnień w metodach i narzędziach zarządzania projektami w zakresie zarządzania portfelem flagowych sklepów Vertu w dziale Global Retail, zwielokrotniając liczbę równolegle prowadzonych projektów.

3. Dyrektor i właściciel Blue Cake Games (wielkość zespołu: 5) – zarządzanie własną firmą produkującą gry komputerowe, w tym tworzenie strategii, negocjacje umów, pozyskiwanie licencji i zarządzanie produkcją.

4. Dyrektor wydawniczy w Digital Reality (wielkość zespołu: 6+) – zapewnienie strategicznego kierownictwa i praktycznego zarządzania projektami w zakresie rozwoju i wprowadzania na rynek gier komputerowych na całym świecie.

5. Producent wykonawczy w Reverb Publishing – udział w wielu projektach związanych z tworzeniem gier komputerowych.

6. Niezależny trener zarządzania projektami – prowadzenie kursów przygotowujących do egzaminu Project Management Professional oraz kursów Agile Project Management dla różnych klientów, w tym Vodafone, Lexmark i EY w różnych lokalizacjach europejskich.