Michael Grafnetter – EY Academy of Business

Michael Grafnetter - trener

Windows Security Expert w CQURE

Michael jest ekspertem w dziedzinie Windows Security, Microsoft Azure i PowerShell. Posiada tytuł magistra inżyniera oprogramowania, a na początku 2021 roku otrzymał tytuł Microsoft Most Valuable Professional w kategorii Microsoft Azure.

Michael jest autorem open-source’owego modułu PowerShell Directory Services Internals (DSInternals) oraz Thycotic Weak Password Finder, narzędzi używanych przez audytorów bezpieczeństwa i testerów penetracyjnych na całym świecie. Jego unikalny DSInternals Framework odsłania wiele nieudokumentowanych zabezpieczeń Active Directory i został już zintegrowany z wieloma rozwiązaniami firm trzecich w zakresie zarządzania tożsamością oraz Active Directory Disaster Recovery.

Rozpoczął swoją karierę jako programista aplikacji internetowych, ale wkrótce jego zainteresowania przeniosły się na administrację systemami i bezpieczeństwo informacji. Był odpowiedzialny za wiele projektów, takich jak migracja z Novella do Windowsa, wdrożenie VMware vSphere, bezdotykowa konfiguracja desktopów Windows, pakowanie aplikacji, wdrażanie PKI czy zarządzanie tożsamością za pomocą Microsoft FIM. W roli konsultanta ds. bezpieczeństwa przeprowadził wiele audytów bezpieczeństwa Active Directory w dużych przedsiębiorstwach, głównie instytucjach finansowych, wykorzystując zarówno własne, jak i zewnętrzne zestawy narzędzi.

Michael lubi przekazywać swoją wiedzę. Podczas swojej ponad 10-letniej kariery nauczyciela, Michael przeprowadził setki szkoleń związanych z Windows dla profesjonalistów IT. Wykładał również na Uniwersytecie Karola w Pradze, gdzie został wybrany przez studentów Wydziału Matematyki i Fizyki jako jeden z ich ulubionych nauczycieli. Prowadzi również publiczne tech talks na różnych konferencjach i wydarzeniach, a w 2016 roku otrzymał nagrodę MVP od Microsoftu za dzielenie się swoją wiedzą ze społecznością.

W wolnym czasie Michael lubi budować własne urządzenia IoT. Do jego ulubionych rozrywek należą również jazda na rowerze, chodzenie po wzgórzach i taniec towarzyski.

Obszary specjalizacji technicznych Michael’a:

  • Active Directory (AD DS);
  • Azure Active Directory (AAD);
  • Microsoft Advanced Threat Analytics (ATA);
  • PKI oparte na systemie Windows (AD CS);
  • Active Directory Federation Services (AD FS);
  • Microsoft Identity Manager (MIM);
  • Skryptowanie w PowerShell i tworzenie modułów;
  • Programowanie w C#.

 

Highest Level Certifications:

1. Microsoft Azure Most Valuable Professional (MVP);

2. Microsoft Certified Trainer (MCT);

3. Certified EC-Council Instructor (CEI);

4. Microsoft Certified Professional (MCP);

5. PowerShell MVP Alumnus.