Justyna Wilczyńska-Baraniak – EY Academy of Business

Justyna Wilczyńska-Baraniak

EY Polska, Kancelaria EY Law, Własność Intelektualna, Technologie i Dane Osobowe, Associate Partner, Adwokat

Lider Zespołu Prawa Własności Intelektualnej, Technologii i Danych Osobowych w Kancelarii EY Law. Doradza na rzecz polskich i międzynarodowych korporacji w zakresie ochrony własności intelektualnej i wdrażania nowych technologii.

Justyna jest Liderem Zespołu Prawa Własności Intelektualnej, Technologii i Danych Osobowych w Kancelarii EY Law. Doradza na rzecz polskich i międzynarodowych korporacji w zakresie ochrony własności intelektualnej i wdrażania nowych technologii.

Justyna jest rekomendowana w międzynarodowych rankingach Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500, I AM Patent, WTR 1000 za doskonałą reprezentację klientów. Justyna jest autorką licznych publikacji zarówno krajowych, jak i zagranicznych, m.in. ekspertyzy w zakresie identyfikacji barier legislacyjnych dla technologii 5G przygotowanej dla Instytutu Łączności i Ministerstwa Cyfryzacji, raportu Chambers Global Cybersecurity, Data Protection and Privacy 2020 Guides.

Justyna jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Columbus School of Law, Catholic University of America oraz International Trade and Business Summer Program Columbus School of Law, Catholic University of America. Ukończyła także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej, Polskie i Europejskie Prawo Spółek, a także studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Jak Justyna wciela w życie misję EY: “building a better working world”

Justyna wspiera działania edukacyjne w środowisku cyfrowym. W ramach EY zainicjowała i przeprowadziła wraz ze swoim zespołem oraz ELSA Poland roczny cykl szkoleń online z zakresu prawa własności intelektualnej i technologii. Justyna jest także twórcą i kierownikiem studiów podyplomowych Prawo w Biznesie Nowych Technologii Uczelni Łazarskiego w ramach Akademii Biznesu, Prawa i Danych Osobowych.