Bartosz Stawski – EY Academy of Business

Bartosz Stawski

Trener, specjalista w zakresie Thinking Tools w zarządzaniu, praktyk metodologii Systematic Inventive Thinking (SIT) oraz Teorii Ograniczeń (TOC).

Jest absolwentem Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność retoryka praktyczna i komunikacja. Szkolił się w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Czechach.

Z zawodu „skrajny pragmatyk”. Specjalizuje się w tematyce tzw. Thinking Tools i ich zastosowaniu w dziedzinie zarządzania, metodologii SIT (Systematic Inventive Thinking) oraz TOC (Teoria Ograniczeń, ang. Theory of Constraints). Jest odpowiedzialnym za Polskę partnerem firmy Goldratt CZ oraz przedstawicielem Systematic Inventive Thinking zajmującej się procesami myślowymi w zakresie innowacji. Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty w EY Academy of Business.

Jest ekspertem w dziedzinie zastosowania TOC w obszarze strategii i marketingu (Mafia Offer) oraz zastosowania narzędzi tworzenia innowacji w obszarze rozwoju nowych produktów. Jest także konsultantem metody Kepner-Tregoe w zakresie zarządzania projektami oraz rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji. Jest wyszkolony w metodologii doskonalenia i zarządzania procesami Rummler-Brache Group oraz analizie konkurencyjnej i benchmarkingu. Posiada certyfikat auditora systemów zarządzania.

Bartek specjalizuje się w facylitacji procesu rozwiązywania problemów i tworzenia innowacyjnych rozwiązań, planowaniu dużych projektów, coachingu zespołów projektowych, a także wdrażaniu zasad zarządzania umożliwiających efektywną realizację portfela projektów.


 

Przykładowe projekty:

1. Karierę zawodową rozpoczynał jako pracownik PTK Centertel, gdzie prowadził projekty doskonalenia procesów i systemowego zarządzania organizacją.

2. Jako menedżer ds. rozwoju organizacji w Carlsberg Okocim zajmował się wdrażaniem narzędzi zarządzania organizacją powstałą w wyniku połączenia czterech niezależnych browarów.

3. Pracował jako konsultant w polskim oddziale Rummler-Brache Group, a potem przez kilka lat był wspólnikiem w firmie MANDARINE Project Partners.

4. Realizował projekty doradcze m.in. dla AVON, ALTKOM, Amica Wronki, mBank SA, Banku Przemysłowo Handlowego, Fortis Bank, Pekao SA, Sanitec Koło, Mondi, mBanku, Netia Telekom, Telekomunikacji Polskiej, ORLEN, PGE SA, Provident, UEFA, KBC Consumer Finance na terenie Polski oraz m.in. w Rumunii i Rosji.