Joanna Gałajda, LL.M. – EY Academy of Business

Joanna Gałajda, LL.M.

Menedżer w kancelarii EY Law Tałasiewicz, Zakrzewska i wspólnicy.

Joanna specjalizuje się w prawie nowych technologii, w tym w szczególności we wdrożeniach informatycznych, cloud computingu, cybersecurity i AI.

Joanna posiada 8-letnie doświadczenie we wdrażaniu technologii chmurowej na rynkach regulowanych w Polsce i w Europie. Doradza klientom sektora IT, finansowego i energetycznego. Aktywnie współpracuje z technologicznymi liniami usługowymi EY, wspierając zespoły Cybersecurity i Technology w prawnych aspektach projektów transformacji cyfrowych.

Brała udział w pracach grupy roboczej ds. IoT w Ministerstwie Cyfryzacji. Jest stałym mówcą na konferencji IT, a także gościnnym wykładowcą na Studiach Podyplomowych Uczelni Łazarskiego — Prawo w biznesie o nowych technologiach.

Joanna jest prawnikiem rekomendowanym przez Legal 500 w kategorii TMT. Zdobyła tytuł LL.M. amerykańskiej uczelni Illinois Institute of Technology. Współautorka licznych publikacji z zakresu prawa nowych technologii. Obecnie doktorantka na ALK, przygotowująca rozprawę z zakresu cyberbezpieczeństwa.