Emilia Sędziak – EY Academy of Business

Emilia Sędziak

Negocjator biznesowy, trener, konsultant oraz wykładowca akademicki przedmiotów biznesowych po angielsku oraz Psychologii Biznesu na Uniwersytecie MERITO oraz ANS Konin

W biznesie międzynarodowym, korporacyjnym działa od 2008 roku, w tym jako pracownik korporacji międzynarodowej, w której ponad 3 lata zarządzała zespołem, współtworzyła Centrum Usług Wspólnych oraz zarządzała tranzycją procesów biznesowych. Jako magister filologii angielskiej (grupa amerykańska) biegle mówi po angielsku.

W trakcie swojej długoletniej kariery korporacyjnej, rozpoczynając od 2008 roku, Emilia była związana z Działem Zakupów. Pełniła kluczową rolę w koordynacji dostaw zagranicznych, procesów zakupowych i budowania relacji z dostawcami. Posiada dogłębną wiedzę na temat procesu zakupowego, dokumentacji zakupowej oraz doświadczenie w zarządzaniu 20-osobowym zespołem administracji zakupów. Jako menedżer skupiała się nie tylko na nadzorze procesów zakupowych, ale także efektywnej koordynacji zespołu, rozwiązywaniu problemów, budżetowaniu, oraz zapewnianiu skutecznej komunikacji wewnętrznej. Jej umiejętności kierownicze były kluczowe dla efektywnego funkcjonowania działu.

Od 2019 roku wspiera polskich przedsiębiorców oraz ich pracowników w działaniach biznesowych w Polsce oraz na arenie międzynarodowej, rozwija umiejętności negocjacyjne oraz komunikacyjne uwzględniające różnice kulturowe. Jako Negocjator Do Wynajęcia negocjuje kontrakty, umowy i warunki handlowe w imieniu swoich klientów. Negocjowała z partnerami z Polski i za granicy (z krajów takich jak: USA, Canada Dania, Holandia, Niemcy, Szwecja, UK, Czechy, Finlandia, Norwegia, Francja, Belgia, Hiszpania, Grecja, Włochy, Turcja, Tunezja, Chiny, Indie).

Na sesjach konsultacyjnych pomaga przedsiębiorcom w osiąganiu celów biznesowych i pokazuje schematy, triki i techniki negocjacyjne, które są wykorzystywane w negocjacjach z kontrahentami jak również wewnątrz firmy z innymi współpracownikami. Regularnie prowadzi szkolenia zamknięte i otwarte z zagadnień biznesowych. Według testu Talent Dynamics jest Deal Maker’em, czyli urodzonym negocjatorem. Dwa pierwsze talenty Gallupa to: Osiąganie i Ukierunkowanie, które pozwalają jej skupić się w pełni na każdym zadaniu, tak aby odnieść sukces. Kolejnym talentem Emilii jest Bliskość, dlatego też z łatwością buduje relacje i dba o nie. Uważa, że to ludzie budują biznes.

W 2021 roku otrzymała nagrodę w kat. „Lider wśród Trenerów biznesowych” przyznawanej podczas XIV edycji konkursu Polish Businesswomen Awards.

Współpracowała w ramach szkoleń negocjacyjnych min z:

 • Kopalnia Biznesu, Kopalnia Wiedzy
 • Branże medyczne i farmaceutyczne, hurtownie artykułów medycznych (min. Astra Zeneca, Mega Pharm, Lines, KaVo Eastern Europe)
 • Branża Produkcji Łodzi Luksusowych (Wiszniewski Boat Centre)
 • Części zamienne do maszyn rolniczych (Kramp)
 • Branża adwokacka i prawnicza
 • Produkcja CNC (RICHO Polska) NETIA – szkolenie połączone z zarządzaniem zespołami rozproszonymi
 • FIPP -Fundacja Instytut Projekt Przedsiębiorczość oraz projekty zlecone przez Fundację
 • Kramp SAS (SSC)
 • LUKARDI (sektor IT)
 • OpenGift
 • Port Lotniczy Ławica w Poznaniu

Łącznie ponad 1000h szkoleń.


 

Jako osobiste wsparcie negocjacyjne uczestniczyła w spotkaniach w Polsce i w innych krajach z zakresu:

1. Zakupu - oszczędności cen w ramach negocjacji cenników lub renegocjacji umów, najwyższe wynegocjowane oszczędności sięgają 600 000 złotych na jednym kontrakcie.

2. Sprzedaży (nieruchomości, produktów i usług zarówno w sektorze hurtowym, jak i detalicznym).

3. Negocjacji umów o współpracę miedzy dwoma podmiotami.

4. Negocjacji umów przejęcia spółek oraz przygotowania do fuzji.

5. Sprzedaży firm oraz procesów biznesowych.