Bartosz Cicharski – EY Academy of Business

Bartosz Cicharski

Trener EY Academy of Business w obszarze wizualizacji danych

Magik Excela, biegły rewident. Od kilkunastu lat pracuje w obszarze finansów przedsiębiorstw.

Doświadczenie zdobywał w działach controllingu i analizy wiodących firm z sektora energetycznego, transportowego, informatycznego czy infrastrukturalnego. Jako Finance Manager w Finker pomaga firmom efektywnie zarządzać informacjami finansowymi. Wspiera opracowywanie i wdrażanie procesów w ekosystemach finansowych swoich klientów. Implementuje ponadprzeciętne raporty zarządcze. Dąży do usprawnień i optymalizacji w każdym obszarze, którym zajmuje się zawodowo.

Zawsze lubił dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą. Od kilku lat może to robić zawodowo, prowadząc szkolenia z Excela, VBA, Power Query czy wizualizacji danych. Przeprowadził szkolenia dla kilkudziesięciu firm i grup otwartych, w tym spółek giełdowych czy biegłych rewidentów w ramach szkoleń zawodowych. Podczas swoich szkoleń stawia na zrozumienie potrzeb uczestników, praktyczne przykłady i dostarczanie rozwiązań realnych problemów, a nie abstrakcyjne zadania. Dzięki temu każde szkolenie jest unikalne i pozwala natychmiast usprawnić pracę zespołu.

Choć uważa Excela za najlepszą grę komputerową świata, po pracy lubi zagrać w planszówkę, improwizować teatralnie czy realizować się jako introligator. Nie lubi dzielenia się frytkami, pisania o sobie w trzeciej osobie i bezmyślnej inercji w podejściu do wykonywanych zadań. Z tym ostatnim walczy na każdym kroku, pokazując uczestnikom swoich szkoleń, klientom czy współpracownikom, że działanie poza schematami się opłaca.