Katarzyna Wróblewska – EY Academy of Business

Katarzyna Wróblewska

EY Polska, Doradztwo Podatkowe, Partner

Ekspert w zakresie kompleksowego doradztwa podatkowego z wieloletnim doświadczeniem w zakresie implementacji rozwiązań podatkowych i technologicznych.

Katarzyna posiada szerokie, ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym. Specjalizuje się w podatku VAT.

Oprócz bieżącego, kompleksowego wsparcia w zakresie VAT na rzecz klientów z różnorodnych branż (takich jak FMCG, LSHC, TMT, branża chemiczna i produkcyjna, branża dóbr luksusowych i wiele innych), Katarzyna posiada bogate doświadczenie w implementacji rozwiązań podatkowych i technologicznych.

W trakcie ostatnich 8 lat przeprowadziła kilkadziesiąt projektów z zastosowaniem nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań służących usprawnianiu procesów i optymalizacji rozliczeń podatkowych w różnych systemach finansowo-księgowych, związanych m.in. z raportowaniem JPK, data analitics, białą listą, split paymentem czy e-sprawozdaniami finansowymi.

Katarzyna była zaangażowana w projekty związane z identyfikacją konsekwencji w zakresie VAT różnorodnych schematów biznesowych, w tym także transakcji międzynarodowych, potencjalnych ryzyk podatkowych (przeglądy VAT, sign-off, due dilligence), z asystą dla zagranicznych inwestorów przy strukturyzowaniu ich działalności w Polsce oraz przy postępowaniach podatkowych.

Katarzyna jest licencjonowanych doradcą podatkowym (nr wpisu: 11 916), absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość, autorem wielu artykułów podatkowych w prasie branżowej oraz prelegentką na konferencjach i szkoleniach klienckich.


 

Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business: