Dr Mike Jankowski-Lorek – EY Academy of Business

Dr Mike Jankowski-Lorek

Jeden z głównych ekspertów w CQURE – znanej na całym świecie firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem

Dr Mike jest architektem rozwiązań, programistą, analitykiem danych i ekspertem ds. bezpieczeństwa z ponad 15-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie.

Dr Mike projektuje i wdraża rozwiązania z obszaru Bazy Danych, Sieci i Zarządzania, głównie dla platformy Microsoft dla średnich i dużych organizacji. Dr Mike posiada wiele certyfikatów, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa, baz danych i rozwoju oprogramowania.

Jako osoba z pasją uwielbia dzielić się swoją wiedzą. Od 2007 roku ściśle współpracuje z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych w Warszawie, prowadząc zajęcia z bezpieczeństwa, baz danych i data mining.

Dr Mike jest dodatkowo zainteresowany Big Data, wysoką dostępnością i analizą w czasie rzeczywistym, zwłaszcza w połączeniu z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją lub przetwarzaniem języka naturalnego. Doktoryzował się w 2019 roku, a jako wykładowca uniwersytecki i dyrektor ds. konsultingu łączy wiedzę akademicką z doświadczeniem zawodowym i silnymi umiejętnościami technicznymi.

Dr Mike jest już autorem wielu publikacji naukowych, w tym rozdziału w „Encyclopedia of Social Network Analysis and Mining” wydanej przez Springera.

Prywatnie lubi żeglować po morzu i oceanie. Będąc typowym geekiem, uwielbia też wszystkie możliwe zagadki matematyczne, które rozwiązuje naprawdę dobrze.

Specjalizacja techniczna:

 • Projektowanie architektury i rozwiązań dla serwerów bazodanowych
 • Analiza bezpieczeństwa środowisk baz danych i systemów informatycznych
 • Projektowanie architektury i rozwiązań skalujących w oparciu o systemy Windows:
  • Active Directory
  • Exchange
  • IIS
 • Projektowanie i wdrażanie systemów sieciowych
 • Projektowanie i wdrażanie rozwiązań związanych z interakcją pomiędzy heterogenicznymi systemami baz danych
 • Projektowanie i wdrażanie rozwiązań Big Data

 

Doświadczenie praktyczne (wybrane projekty):

1. Planowanie, projektowanie i wdrażanie heterogenicznego wieloinstancyjnego środowiska bazodanowego OLTP, OLAP (ok. 5 tys. użytkowników).

2. Planowanie, projektowanie i wdrażanie nowej infrastruktury Active Directory i Exchange dla międzynarodowej firmy prawno-podatkowej.

3. Odzyskiwanie po awarii i zabezpieczenie infrastruktury IT dla zakładu produkcyjnego o zasięgu międzynarodowym.

4. Zaprojektowanie i wdrożenie rozwiązań Big Data i przetwarzania języka naturalnego w czasie rzeczywistym dla jednej z czołowych grup medialnych w Polsce.

5. Migracja wielu starszych systemów bazodanowych (Access, FoxPro, MySQL, SQL Server) dla międzynarodowej firmy produkcyjnej.

Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business: