dr Adam Kowalik – EY Academy of Business

dr Adam Kowalik

Menedżer, doradca, analityk i trener z 20-letnim doświadczeniem zawodowym w Polsce i za granicą

Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie biznesowym, rozwoju biznesu, zarządzaniu produktem i edukacji menedżerskiej.

Pracował dla kadry zarządzającej kilkudziesięciu największych polskich firm z różnych branż.

Od kilku lat prowadzi własną praktykę doradczą – OUTSMART. Wcześniej pracował w EY jako dyrektor odpowiedzialny za strategiczny wywiad rynkowy (2006-2016). Karierę rozpoczynał w Plus GSM, gdzie zajmował się zarządzaniem wiedzą (2001-2006).

Współpracuje z wiodącymi polskimi uczelniami. Od kilku lat związany z Uniwersytetem SWPS, gdzie prowadzi warsztaty dotyczące strategii, produktu i biznesplanu, a wcześniej pełnił rolę kierownika Katedry Zarządzania. Współpracował także z Akademią Leona Koźmińskiego i Szkołą Główną Handlową.

W ramach wolontariatu zawodowego w 2012 roku założył polski oddział stowarzyszenia Strategic & Competitive Intelligence Professionals, któremu przewodniczył do 2015. Swoją wiedzą dzieli się także na międzynarodowych konferencjach.

Stopień magistra i następnie doktora uzyskał w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest biegłym sądowym w dziedzinie zarządzania ryzykiem gospodarczym. Posiada licencję detektywa. Był stypendystą programów Fulbright w USA i CEMS w Norwegii.


 

Przykładowe projekty:

1. Doradztwo w zakresie modyfikacji strategii rozwoju biznesu.

2. Wsparcie w rozwoju produktów w nowych kanałach sprzedaży.

3. Selekcja celów akwizycyjnych oraz analiza działań konkurencji.

4. Określenie kierunków rozwoju biznesu i polityki cenowej.

5. Identyfikacja i analiza opcji rozwoju rynkowego i produktowego.

Co mówią uczestnicy szkoleń?