Ewelina Czaplińska – EY Academy of Business

Ewelina Czaplińska

Certyfikowany ekspert kredytowy i doradca finansowy

Jednym z jej życiowych celów jest właściwa edukacja bankowa, dlatego uczy innych, jak efektywnie korzystać z produktów bankowych, aby przynosiły jak najwięcej korzyści ich użytkownikom.

Absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego oraz warszawskiego Collegium Humanum.

Uwielbia pogłębiać swoją wiedzę oraz rozwijać i zdobywać nowe umiejętności, które mogą przydać się w jej codziennej pracy, dlatego chętnie bierze udział w szkoleniach z wystąpień publicznych, konferencjach z zakresu prawa, w tym prawa karnego czy finansowego, a także ukończyła studia podyplomowe z psychologii sądowej.

Od 2015 roku zarządzała placówką bankową, jest ekspertem kredytowym i doradcą finansowym największych portali informacyjnych w Polsce. Posiadaczka Europejskiego Certyfikatu Bankowca EFCB 3E, Wiceprezes Dębnowskiego oddziału Północnej Izby Gospodarczej – instytucji zrzeszającej lokalnych przedsiębiorców. Magister zarządzania, Doktor Prawa w Biznesie, Doctor of Business Administration, Master of Science. Inicjatorka i organizatorka wielu akcji społecznych – Wspieramy Lokalne Firmy – pomoc przedsiębiorstwom w czasie pandemii czy Kurs Małego Bankiera – edukacja finansowa dla dzieci.

Od 2022 roku jest biegłym sądowym z zakresu finansów i bankowości, a także mediatorem. W tym samym roku otworzyła Kancelarię Prawno-Finansową. W 2023 roku podjęła decyzję o rezygnacji z dalszego prowadzenia placówki bankowej i skupiła się na rozwoju swojej kancelarii, której oddziały obecnie znajdują się (oprócz Myśliborza) w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

Zarządzając kancelarią, a wcześniej placówką finansową, wykorzystuje autorskie metody w zakresie obsługi klienta, nowoczesne metody komunikacji i praktyczne szkolenia pracowników. Za swoją działalność edukacyjną i nie tylko, została wielokrotnie doceniona krajowymi nagrodami i wyróżnieniami. Uwielbia wyzwania, a „niemożliwe” dla niej nie istnieje.


 

Przykładowe projekty:

1. 2018 - Motywowanie pracowników w zarządzaniu placówką bankową sektora bankowości korporacyjnej (Uniwersytet Szczeciński)

2. 2020 - Wspieramy Lokalne Firmy - wsparcie dla przedsiębiorców w czasach pandemii, nawiązywanie współpracy między firmami

3. 2021 - Kurs Małego Bankiera - edukacja finansowa dla dzieci i młodzieży, praktyczne lekcje bankowości

4. 2021 - Twoja Pani z Banku - edukacja z zakresu bankowości prowadzona w sieci

Szkolenia prowadzone w EY Academy of Business: