Mikołaj Przybył – EY Academy of Business

Mikołaj Przybył

Trener, licencjonowany doradca podatkowy.

Trener związany z EY Academy of Business od 2015 roku.

Mikołaj jest absolwentem kierunku Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, a także wydziału Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Od 2010 roku jest licencjonowanym doradcą podatkowym (numer wpisu 11542), a od 2016 roku aplikantem radcowskim.

Posiada wieloletnie doświadczenie w branży szkoleniowej oraz w biznesie, które zdobył pracując w renomowanych kancelariach doradztwa podatkowego o międzynarodowym zasięgu. Pełnił w nich funkcję kierownika zespołu prawników oraz doradców podatkowych. Obecnie zajmuje stanowisko specjalisty ds. podatków w międzynarodowej firmie z branży energetycznej. Zakres jego obowiązków obejmuje udział w projektach due diligence, sporządzanie dokumentacji podatkowych cen transferowych oraz doradztwo w zakresie bieżących rozliczeń podatku VAT oraz CIT.

Jest autorem oraz współautorem wielu publikacji z zakresu prawa podatkowego, w tym książki na temat zasad opodatkowania przedsiębiorców działających w specjalnych strefach ekonomicznych.

Mikołaj współpracuje z EY Academy of Business, prowadząc szkolenia z tematyki podatkowej oraz sporządzania dokumentacji cen transferowych.


 

Przykładowe projekty:

1. Praca w renomowanych kancelariach prawno-podatkowych (Rödl&Partner oraz TPA Horwath).

2. Funkcja specjalisty ds. podatków w Veolia – prawno-podatkowa obsługa spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej.