Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   Zarządzanie   Strategiczny wywiad konkurencyjny

Strategiczny wywiad konkurencyjny - szkolenie

20-21 kwietnia 2020 r.

Cena szkolenia: 2100 zł netto

  • Światowe standardy prowadzenia operacyjnego, taktycznego i strategicznego wywiadu konkurencyjnego (Competitive Intelligence)

  • Analiza konkurencyjności prowadząca do uzyskania przewagi na rynku

Współczesny wywiad konkurencyjny przestał być już wywiadem tylko o konkurentach. To wywiad, który prowadzi do wzrostu konkurencyjności firmy na coraz bardziej wymagających rynkach. 

W czasach eksplozji technologicznej pozyskanie informacji już dawno przestało być wyzwaniem. Stało się nim jednak nadawanie znaczenia „morzu” informacji oraz przekuwanie go w sukces rynkowy. 

Legalnie i etycznie przeprowadzony wywiad konkurencyjny dostarcza najwyższemu kierownictwu rekomendacji odnośnie strategicznych posunięć firmy w najbliższej przyszłości.

To metodyczna ocena przyszłej sytuacji konkurencyjnej prowadzona w jednym zasadniczym celu – wyprzedzenia konkurentów i uzyskania lub ugruntowania przewagi konkurencyjnej. 

Wywiad konkurencyjny może być prowadzony doraźnie na potrzeby podejmowania decyzji strategicznych, tj. wprowadzenie nowego produktu, wejście na nowy rynek, przejęcie innej firmy. Może być też prowadzony w sposób systematyczny w celu identyfikacji szans rynkowych i ochrony przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian w bliższym i dalszym otoczeniu konkurencyjnym. 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.