Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   ACCA - Frequently Asked Questions

ACCA - Frequently Asked Questions

 1. Ile razy w ciągu roku mogę zdawać egzaminy ACCA?
 • W ciągu roku są 4 sesje egzaminacyjne: pierwszy tydzień marca, czerwca, września i grudnia.  Możesz zdawać do 4 egzaminów w każdej sesji i do 8 egzaminów w ciągu roku kalendarzowego. Mogą to być dowolne połączenia egzaminów zdawanych w formie komputerowej oraz tradycyjnej - na papierze.
 1. Jak mogę uzyskać zwolnienia z egzaminów ACCA jeśli rozpoczynam akredytowane studia i nigdy nie byłem zarejestrowany w ACCA?
 • Rejestracja dla studentów studiów podyplomowych EY, którzy rozpoczęli studia w marcu obędzie się w nowym roku akademickim na przełomie października i listopada. Wtedy otrzymasz informację o rozpoczęciu rejestracji oraz specjalny kod, dzięki któremu opłata za zwolnienia będzie obniżona.
 1. Jak mogę uzyskać zwolnienia z egzaminów ACCA na podstawie studiów które ukończyłem wcześniej i nie mam zamiaru rozpoczynać akredytowane studia?
 • Krok 1: Skorzystaj z kalkulatora zwolnień, aby sprawdzić, czy dyplom studiów, które ukończyłeś pozwala na uzyskanie zwolnień. https://www.accaglobal.com/an/en/help/exemptions-calculator.html
 • Krok 2: Skontaktuj się z nami, aby potwierdzić jakie dokumety należy przesłać do ACCA aby uzyskać zwolnienia. 
 • Krok 2: Rozpocznij rejestrację, aby zostać studentem ACCA.
 • Krok 3: Po przeprocesowaniu Twojego zgłoszenia zwolnienia mogą zostać przyznane.
 1. Nie jestem zarejestrowany w ACCA – jak najszybciej i optymalnie kosztowo uzyskać te kwalifikacje?
 1. Kto może prowadzić moją obsługę administracyjną w ACCA?
 • Rejestracji w ACCA Global możesz dokonać samodzielnie na stronie internetowej www.accaglobal.com, bądź upoważnić EY Academy of Business do prowadzenia Twoich spraw w ACCA. W tym drugim przypadku wszystkie zagadnienia administracyjne obsługiwane są przez nas: od nas otrzymujesz komplet informacji o potrzebnych dokumentach dotyczących pierwszej rejestracji, rejestracji na egzaminy, zwolnień, opłaty rocznej oraz opłaty za egzaminy.  My dokonujemy także wszystkich płatności do ACCA w Twoim imieniu i przesyłamy do Ciebie fakturę obejmującą te opłaty. Koszt rocznej obsługi przez nas to 805 zł +23% VAT, oraz 235 zł +23% VAT każdorazowo w przypadku zgłoszenia zapisu na egzamin za naszym pośrednictwem.
 1. Dla kogo jest program Accelerate Scholarship?
 • Accelerate Scholarship umożliwia skorzystanie z istotnych zniżek w opłatach do ACCA Global studentom akredytowanych studiów magisterskich i podyplomowych.  UWAGA WAŻNE: aby uczestniczyć w tym programie nie można być zarejestrowanym w ACCA i rejestracji trzeba dokonać będąc studentem kierunku akredytowanego.
  • Otrzymujesz zniżki w opłatach za zwolnienia z egzaminów ACCA – za każde z 7 zwolnień płacisz tylko 10 GBP, za kolejne 2 obowiązuje pełna odpłatność w wysokości 106 GBP (płatne dopiero po ukończeniu studiów), dzięki czemu oszczędzasz prawie 600 GBP, 
  • W określonym terminie (najpóźniej rok po ukończeniu studiów) przekazujesz do ACCA (wysyłając na adres students@accaglobal.com ) dyplom i suplement do dyplomu w języku angielskim potwierdzający ukończenie studiów. Potem otrzymujesz podsumowanie zwolnień, dokonujesz opłaty i możesz przygotowywać się do egzaminów z poziomu Strategic Professional.
 1. Co mi dają uprawnienia ACCA?
 • Kwalifikacje ACCA należą do najbardziej cenionych kwalifikacji zawodowych w międzynarodowym środowisku biznesowym. Wyraźnie zwiększają wartość kandydatów na rynku pracy - zarówno w Polsce, jak i za granicą. Kursy przygotowujące do ACCA mają kompleksowy charakter, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania finansami. Szkolenia i kursy ACCA pozwalają zdobyć nie tylko specjalistyczną wiedzę z finansów i rachunkowości, ale także umiejętności w zakresie organizacji i strategii nowoczesnego zarządzania.
 1. Jak zapłacić mniej za kursy ACCA w EY Academy of Business?
 1. Dlaczego mam wybrać EY Academy of Business?
 • Jako jedyni na polskim rynku prowadzimy szkolenia ACCA w formie stacjonarnej, która pozawala na bezpośrednią interakcję z prowadzącym oraz innymi osobami przygotowującymi się do danego egzaminu i daje możliwość networkingu i zdobycia nowych i ciekawych kontaktów 
 • Ponad 25 lat przygotowujemy do egzaminów ACCA
 • Nasi wykładowcy posiadają kwalifikacje ACCA i są praktykami biznesu 
 • Wszystkie nasze szkolenia transmitujemy na żywo – możesz brać w nich udział z dowolnego miejsca lub korzystać z nagrań w okresie późniejszym
 1. Czy mogę samodzielnie rejestrować się na egzaminy ACCA?
 • Sesja egzaminacyjna ACCA odbywa się 4 razy do roku: w czerwcu, wrześniu, grudniu i marcu w specjalnie do tego wyznaczonych ośrodkach na całym świecie. Zapisać się na egzaminy w wybranej sesji egzaminacyjnej można na swoim koncie na stronie MyACCA. Wnieść opłatę za egzamin można kartą kredytową.
 1. Co robić w przypadku gdy termin któregoś z modułów szkolenia ACCA mi nie odpowiada?
 • Kursy EY Academy of Business odbywają się zazwyczaj w weekendy.
 • Nasze szkolenia transmitujemy na żywo – możesz wziąć w nich udział z każdego miejsca na świecie! Wystarczy urządzenie mobilne i Internet. Po każdym module uczestnik szkolenia dostaje nagranie całego modułu.