Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   ACCA - szkolenia i studia   ACCA - jak zacząć

ACCA (Association of Chartered Certified Accountants)

- jak zacząć?

Czym jest ACCA?

ACCA (ang. Association of Chartered Certified Accountants) jest międzynarodową organizacją z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zrzeszającą specjalistów finansowych z całego świata. Aby zostać jej członkiem, należy wykazać się praktyką zawodową oraz zdać 13 egzaminów w ramach programu ACCA.

Kwalifikacje ACCA należą do najbardziej cenionych kwalifikacji zawodowych w międzynarodowym środowisku biznesowym. Wyraźnie zwiększają wartość kandydatów na rynku pracy  - zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Kursy przygotowujące do ACCA mają kompleksowy charakter, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania finansami. Szkolenia i kursy ACCA pozwalają zdobyć nie tylko specjalistyczną wiedzę z finansów i rachunkowości, ale także umiejętności w zakresie organizacji i strategii nowoczesnego zarządzania.

Dlaczego EY?

 • Nasza firma jako jedyna na polskim rynku w prowadzi szkolenia stacjonarne przygotowujące do egzaminów ACCA 
 • Mamy ponad 25-letnie doświadczenie w przygotowywaniu studentów do egzaminów 
 • Wszyscy nasi wykładowcy posiadają kwalifikacje ACCA i są praktykami biznesu 
 • Wszystkie nasze szkolenia transmitujemy na żywo – możesz brać w nich udział z dowolnego miejsca

Od czego zacząć? 

 • Rejestracja w organizacji 
Rejestracji w organizacji ACCA możesz dokonać samodzielnie na stronie internetowej www.accaglobal.com, bądź za pośrednictwem EY Academy of Business. W tym przypadku wszystkie obowiązki administracyjne wobec ACCA są obsługiwane przez nas. Wówczas w kwestii wszelkich informacji dotyczących ACCA kontaktujesz się bezpośrednio z nami: od nas otrzymujesz komplet informacji o potrzebnych dokumentach dotyczących rejestracji i zwolnień. My wysyłamy dokumenty do ACCA i monitorujemy proces rejestracji. Pomagamy we wszystkich dodatkowych sprawach związanych z ACCA w trakcie trwania Twoich studiów. W ramach takiej współpracy, w Twoim imieniu dokonujemy opłat w ACCA: dotyczy to kosztów związanych z rejestracją, egzaminami i opłatami rocznymi.
 • Szkolenie przygotowujące do egzaminu
Organizujemy intensywne kursy, umożliwiające opanowanie materiału potrzebnego do zdania egzaminu oraz technik egzaminacyjnych. Dzięki nim zdawalność egzaminów naszych studentów znacznie przewyższa zdawalność światową z poszczególnych przedmiotów. Kursy EY Academy of Business odbywają się zazwyczaj w weekendy. Zajęcia prowadzone są w naszym centrum szkoleniowym w Warszawie. Szkolenia transmitujemy na żywo – możesz wziąć w nich udział z każdego miejsca na świecie! Wystarczy urządzenie mobilne i Internet
 • Egzamin
Każdy przedmiot programu ACCA kończy się egzaminem organizowanym bezpośrednio przez ACCA. Sesje egzaminacyjne odbywają się cztery razy w roku: w marcu, czerwcu, wrześniu i w grudniu. Egzaminy odbywają się w tym samym czasie na całym świecie. W Polsce organizowane są w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu.
W przypadku przedmiotów:
 • Business and Technology (BT)
 • Management Accounting (MA)
 • Financial Accounting (FA)
 • Corporate and Business Law (LW)
egzaminy można zdawać komputerowo (CBE – Computer Based Exams), niezależnie od terminów wyznaczonych sesji ACCA. EY Academy of Business posiada licencję na przeprowadzanie egzaminów w tej formie. Jeśli chcesz umówić się na egzamin napisz do bartosz.wasiak@pl.ey.com.

Sprawdzone metody szkoleniowe = zdany egzamin

Aby jak najlepiej przygotować naszych kursantów do egzaminów ACCA, w ramach naszych szkoleń ACCA zapewniamy:
 • intensywny program, umożliwiający opanowanie technik egzaminacyjnych, którego skuteczność potwierdzona jest przez wyższą od średniej światowej zdawalność
 • egzamin próbny, który ma za zadanie sprawdzenie dotychczasowej wiedzy i znajomości technik egzaminacyjnych
 • wykładowców posiadających duże doświadczenie biznesowe i dobrze znających wymogi ACCA
 • możliwość stałego kontaktu e-mailowego ze wszystkimi osobami prowadzącymi kurs
 • podręczniki, specjalnie opracowane materiały szkoleniowe przeznaczone zarówno do pracy w trakcie zajęć jak i w domu.

*Informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do odwołania szkoleń na 7 dni przed planowaną datą rozpoczęcia w przypadku, gdy grupa nie zostanie zebrana.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z opiekunem programu ACCA:
Diana Ryzkowa, +48 573 339 189

"Znakomici prowadzący, wysokiej jakości materiały, niezawodne wsparcie organizacyjne. Wszystko to wpływa na unikalność programu ACCA (oferowanego przez EY Acadamy of Business). Sposób nauczania wpasowany jest w charakter kwalifikacji, łączącej ze sobą dogłębną wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie praktyczne. Zajęcia uwypuklają sposoby radzenia sobie z zadaniami, przez co uczestnik nie jest zaskakiwany podczas sesji egzaminacyjnej. Ważnym aspektem jest możliwość poznania innych uczestników programu, dzielących nasze zainteresowania i aspiracje.  "
Michał Sajko Finanse i zarządzanie w biznesie,
Program SGH we współpracy z EY