Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   MSSF - Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej   MSSF 2. Aspekty rachunkowe programów motywacyjnych

MSSF 2. Aspekty rachunkowe programów motywacyjnych

Termin szkolenia: 25 listopada 2019 r.

Cena szkolenia: 1100 zł netto

Cele

Programy motywacyjne i premiowe oparte o wartość akcji z roku na rok stają się coraz chętniej wykorzystywane przez pracodawców. Programy takie pozwalają na zwiększenie efektywności pracy i właściwe ukierunkowanie wysiłków pracowników poprzez powiązanie wysokości osiąganego wynagrodzenia z wartością firmy. 

Mnogość różnych rodzajów programów pracowniczych oraz instrumentów wykorzystywanych do wypłaty premii pracowniczych sprawia, że firmy mogą napotkać trudności przy wyborze programu dostosowanego do ich potrzeb oraz z ich właściwym ujęciem w księgach. 

W trakcie szkolenia dowiesz się jak ujmować programy premii dla pracowników oparte o akcje zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej oraz jakie są skutki finansowe i księgowe różnych rodzajów programów wynagrodzeń zmiennych i użytych w nich instrumentów. 

Dla kogo

Szkolenie dla przedstawicieli służb księgowych: dyrektorów finansowych, głównych księgowych, specjalistów odpowiedzialnych za wynagrodzenia, kapitał i wycenę instrumentów finansowych, jak również dla pracowników HR odpowiedzialnych za programy premiowe i wynagradzanie menedżerów. 

Korzyści

 • Zapoznasz się skutkami finansowymi i księgowymi programów premiowych wykorzystujących instrumenty finansowe
 • Poznasz rodzaje instrumentów akcyjnych, pochodnych i syntetycznych wykorzystywanych w programach premii pracowniczych 
 • Zrozumiesz jak i kiedy należy ujmować programy płatności w akcjach w księgach zgodnie z MSSF 2 – płatności w akcjach oraz MSR 19 – świadczenia pracownicze
 • Dowiesz się kiedy programy premiowe należy ujmować jako zobowiązania firmy, a kiedy w jej kapitałach
 • Poznasz podejścia do wyceny instrumentów i zobowiązań powstałych w wyniku utworzenia programów premii pracowniczych
 • Dowiesz się  jak należy ujmować programy premiowe w grupach kapitałowych

Program

 • Rodzaje programów motywacyjnych i ich składowe. Instrumenty finansowe wykorzystywane do wypłaty premii (akcyjne, opcyjnie, syntetyczne) i ich powiązanie z wartością firmy i apetytem na ryzyko.
 • Klasyfikacja programów motywacyjnych w świetle MSSF 2. Programy rozliczane w akcjach i programy rozliczane w gotówce oraz ich ujmowanie w księgach.
 • Kryteria przyznawania praw do premii (vesting conditions) oraz prawa i obowiązki beneficjentów programu. Wpływ warunków programu na jego ujęcie w księgach zgodnie z MSSF 2 / MSR 19.
 • Wycena instrumentów kapitałowych, syntetycznych i opcyjnych zgodnie z MSSF 2.
 • Ujawnienia dotyczące płatności w akcjach wymagane przez MSSF 2.
Cena 1100,00 PLN (+ 23% VAT)

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.