Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   Szkolenia   Finanse   Podatkowe zamknięcie roku 2021

Podatkowe zamknięcie roku 2021

Termin: 6 grudnia 2021 | Online

Cena: 690 zł netto

Koniec roku zawsze obfituje w liczne propozycje zmian podatkowych. Ten rok dodatkowo przyniósł istną rewolucję podatkową w ramach pakietu Ład Podatkowy. Na naszym szkoleniu omówimy typowe dylematy podatkowe dotyczące zamykania roku podatkowego (rozliczanie kosztów i przychodów) oraz odniesiemy się do nadchodzących zmian podatkowych jakie czakają podatników w 2022 r. 

Zalety szkolenia

Szkolenie ma charakter warsztatowy: łączy różnorodne techniki prezentacji trenera z pracą własną uczestników. Jest intensywne i praktyczne: każda z reguł bogato ilustrowana jest przykładami liczbowymi, najnowszymi interpretacjami i najciekawszymi wyrokami. 
Zajęcia prowadzone są przez trenera z wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

Program

  • Koszty i przychody podatkowe na przełomie roku
  • Rozliczanie kosztów pośrednich w okresie dłuższym niż rok
  • Nieodpłatne świadczenia na rzecz pracowników - opodatkowanie PIT
  • Nietypowe wydatki jako koszty uzyskania przychodu (kary, odstąpienie od umowy, success fee, opłaty ryczałtowe i za gotowość, zagraniczny VAT,
  • Gorące tematy podatkowe - powstanie obowiązku podatkowego w VAT, refakturowanie, korekty kosztów w CIT, samochody osobowe w firmie, najnowsza praktyka z 2021 r.
  • Obowiązki dokumentacyjne dotyczące cen transakcyjnych
  • Raportowanie schematów podatkowych – najnowsza praktyka
  • Jak prowadzić biznes aby uniknąć kontroli podatkowej
  • Przypomnienie najważniejszych zmian w VAT i CIT wprowadzonych w życie w 2021 i proponowanych na rok 2022 r. (Nowy Ład, faktury ustrukturyzowane, SLIM VAT 2,  inne)
  • Najnowsze, najciekawsze wyroki i interpretacje podatkowe opublikowane w 2021 r.
Uczestnicy otrzymują pełen pakiet materiałów szkoleniowych. Ze względu na szeroki kontekst prezentowanych zagadnień, materiały nie tylko są wykorzystywane na zajęciach, ale także pozwalają na powrót do poruszanych tematów po zakończeniu szkolenia celem powtórzenia i utrwalenia zdobytej wiedzy.

Biegli rewidenci - samokształcenie

Biegli rewidenci mogą odbyć część obligatoryjnego doskonalenia zawodowego w ramach samokształcenia zawodowego. W ciągu 3-letniego okresu rozliczeniowego liczba godzin samokształcenia wynosi co najwyżej 48 godzin samokształcenia. (Rozporządzenie Ministra Finansów z 21 listopada 2014 r. w sprawie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego biegłych rewidentów).

Tematyka samokształcenia obejmuje: rachunkowość, rewizję finansową, podatki, wiedzę ogólnoekonomiczną, prawo (szczególnie prawo gospodarcze i finansowe), zagadnienia informatyczne, umiejętności miękkie, których posiadanie niezbędne jest do wykonywania czynności zawodowych biegłego rewidenta.

Udział w szkoleniach stacjonarnych zalicza taką liczbę godzin jaka jest podana na certyfikacie. W EY Academy of Business 1 dzień szkolenia = 8 godzin edukacyjnych.

Kontakt

Monika Kacprzykowska | tel. 789 407 575 | Monika.Kacprzykowska@pl.ey.com

TAXÓWKA
Codzienny przegląd najważniejszych informacji podatkowych i prawnych. Zapisz się na newsletter.
Lub czytaj codzienne aktualności na TAXweb - webskim blogu o podatkach i prawie.