Kursy i szkolenia dla firm - Ernst & Young Academy of Business
menu
Strona główna   O nas   Referencje

Referencje - przeczytaj opinie naszych absolwentów

EY Academy of Business numerem 1 wśród firm szkoleniowych w dziedzinie finansów i prawa - wg rankingu 2014 Klubu Menedżerów HR.

Mamy setki zadowolonych absolwentów - oto, co wybrani z nich mówią o naszych szkoleniach:

ACCA - jak zacząć

"Znakomici prowadzący, wysokiej jakości materiały, niezawodne wsparcie organizacyjne. Wszystko to wpływa na unikalność programu ACCA (oferowanego przez EY Acadamy of Business). Sposób nauczania wpasowany jest w charakter kwalifikacji, łączącej ze sobą dogłębną wiedzę teoretyczną oraz doświadczenie praktyczne. Zajęcia uwypuklają sposoby radzenia sobie z zadaniami, przez co uczestnik nie jest zaskakiwany podczas sesji egzaminacyjnej. Ważnym aspektem jest możliwość poznania innych uczestników programu, dzielących nasze zainteresowania i aspiracje.  "
Michał Sajko, Finanse i zarządzanie w biznesie,
Program SGH we współpracy z EY
"Poziom programu, jak i wykładów oceniam wysoko. Podejście do prezentacji materiału oparte przede wszystkim na przykładach i zadaniach umożliwia zrozumienie skomplikowanych teoretycznie zagadnień. Uważam, że polskie uczelnie ekonomiczne mają w tym obszarze sporo do nadrobienia."
Rafał Wojtkowiak, Financial Controller,
Unicom Bols Group
"ACCA to rewelacyjny program, który pozwala osobom niedoświadczonym od początku ukształtować swoją osobę pod względem biznesu i finansów, natomiast osobom mającym już pewien bagaż doświadczeń nabrać nowego, świeżego spojrzenia."
Dariusz Gafka, Financial & Strategic Planning Director,
MMC Car Poland
"...zdobycie kwalifikacji oznacza włączenie do grona osób, stosujących jednolite standardy etyczne i zawodowe. Dla potencjalnych pracodawców fakt ten znacznie podnosi wartość kandydata."
Marcin Szczepański, Dyrektor Działu Corporate Treasury,
SIEMENS sp. z o.o.
"Decyzja o podjęciu studiów ACCA jest krokiem milowym w karierze zawodowej osób zarządzających finansami lub mającymi takie plany. Kursy (...) E&Y Academy of Business uczą m.in. optymalnych technik egzaminacyjnych.""
Tomasz Zadroga, Dyrektor Operacyjny,
Adidas Poland sp. z o.o.
"Program ACCA jest dosyć intensywny, i oprócz księgowości, raportowania, audytu, kontrolingu finansowego obejmuje również dziedziny zarządzania finansami firmy i planowania strategicznego. Aby taką ilość materiału szybko sobie przyswoić, i co najważniejsze szybko zdać egzaminy, przydaje się dobre przygotowanie, które zapewnia uczestnictwo w kursach."
Robert Brzoza, Doradca Inwestycyjny,
Commercial Union (Investment Management)
"Kursy prowadzone przez E&Y Academy of Business (…) uczą optymalnego podejścia, koncentrując się na technice skutecznego zdawania egzaminów przy ograniczonych możliwościach czasowych."
Michał Gmytrasiewicz, Kontroler Finansowy,
L`Oreal Polska
"Dlaczego ACCA? ... dyplom ACCA stanowi gwarancję solidnej wiedzy, szczególnie w zakresie Międzynarodowych Standardów Rachunkowości oraz nowoczesnego zarządzania finansami przedsiębiorstw. Dlaczego Ernst & Young Academy of Business? ... naprawdę wiedzą, na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas nauki i w prosty sposób przekazują tę wiedzę swoim studentom."
Grzegorz Gałązka, Financial Controller & Treasurer,
Thomson Multimedia Polska sp. z o.o. Technicolor Division
"(...) Nie ma wątpliwości iż ACCA znacznie przewyższa programy oferowane przez polskie uczelnie (w tym programy MBA). Szczególnie cenna jest wiedza z zakresu audytu i standardów rachunkowości, bazująca na wieloletnich doświadczeniach krajów zachodnich. EY Academy of Business ma bardzo dobrych i skutecznych wykładowców, bez których pomocy na pewno miałabym trudności ze zdaniem w terminie wszystkich egzaminów."
Aleksandra Sieklucka-Hawro, Dyrektor Finansowy,
Transsystem SA

Akademia Menedżera

"Chciałabym podziękować za szkolenie i jeszcze raz wyrazić swoje ogromne zadowolenie. Jestem pod wrażeniem doświadczenia, kompetencji prowadzących oraz dobranej metodyki opartej na ćwiczeniach, które zapadają w pamięć. To było najlepsze szkolenie z zakresu ‘soft skills’ na jakim byłam i korzystam z nabytej wiedzy na co dzień. Polecam szkolenie moim kolegom w pracy, sama chciałabym uczestniczyć w kolejnych. "
Agnieszka Kozek, iTrade (Rbox/IG) Application Manager, Basware AU&NZ Application Manager (ad interim),
ABB Business Services Sp. z o.o.

Audyt wewnętrzny - Certyfikacja

"Dobrze uczyć się od kogoś, kto lubi swoją pracę. Dziękuję"
Uczestnik szkolenia "Audyt wewnętrzny", styczeń 2016

CFA®

"(...) Globalna rozpoznawalność tytułu CFA stwarza sporo możliwości planowania kariery w dziedzinie doradztwa inwestycyjnego i finansowego, zarządzania instrumentami pochodnymi itp. Szkolenia organizowane przez E&Y Academy of Business były intensywne i omawiały zagadnienia z zakresu analizy inwestycyjnej, oceny papierów wartościowych, zarządzania funduszem czy doradztwem inwestycyjnym. Podczas studiów magisterskich nikt nawet nie wspominał o tak zaawansowanych instrumentach finansowych. W programie CFA duże znaczenie miało również poznanie zasad etyki w aspekcie zarządzania inwestycjami. (...)"
Marcin Adamczyk, Fixed Income Portfolio Manager,
Dexia Bank Belgium

International Finance - studia podyplomowe

"The tutor is wonderful and he is a real treasure for the EY Academy. He is one of the best professors I have had the pleasure to work with. I appreciate him because of his perfect English, good temperament, his very visible and organised notes and calculations on Excel, which are very easy to follow and learn from. He makes complex stuff accessible to anyone, regardless of their background or capacity – he could teach anything to anyone!"
Sylwia Pykało, n/a
"International Finance has been a pleasure: I now like finance even more! You have helped me to get a promotion and finally I understand what double entry is. I work in an international company and I must admit that since taking International Finance I have become more confident in talking with my UK boss. As for the online sessions – thanks to multiple screens, notes and chat – these were the best virtual & multicultural meetings I’ve ever had. "
Sylwia Karolczyk, Finance Coordinator,
OC&C Strategy Consultants
"Studia International Finance mogę polecić każdemu, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę w zakresie finansów, jak i osobom, które zaczynają z nimi przygodę od zera. Przystępna forma wykładów pozwala zgłębić wiedzę w wielu tematach dotyczących zarówno aspektów księgowych, jak i strategii oraz modeli finansowych. Dzięki temu, że studia prowadzone są w języku angielskim - przyswojona wiedza jest bardzo przydatna w pracy w środowisku międzynarodowym. Anglojęzyczna forma wykładów nie powinna nikogo przerażać - całość przedstawionych informacji można utrwalić i ponownie przeanalizować dzięki odpowiednio przygotowanym materiałom."
Kamil Kosiarski, Business Development Manager,
Modus Energy

MSSF - Warsztaty

""(...) W mojej kilkunastoletniej karierze zawodowej, było to najlepiej prowadzone i zorganizowane szkolenie.""
Danuta Gorzkowska, Kierownik Biura Controllingu,
Amica Wronki S.A.

PROFITQUEST - Symulacja biznesowa o charakterze strategiczno-finansowym

"Dzięki symulacji ProfitQuest uczestnicy zdali sobie sprawę, jak ważne w prowadzeniu własnej firmy jest utrzymanie płynności oraz że duża sprzedaż nie zawsze oznacza duże zyski. Zdecydowanie rekomenduję ten warsztat Dyrektorom Sprzedaży. Po co? By uświadomili sobie, że częsta walka o udział w rynku i o wyższą pozycję w rankingu zaciera nam obraz rentowności sprzedaży, zwłaszcza relacji kosztów do generowanych dochodów. Ten warsztat pomógł mi spojrzeć z innej perspektywy na zarządzany przeze mnie biznes. "
Bartosz Jamróz, Dyrektor Departamentu,
Eurobank
"W ramach cyklu „Finanse dla niefinansistów” poznawaliśmy teorię, później swobodnie wykorzystaliśmy ją i przetrenowaliśmy w symulacji ProfitQuest, czyli w bez mała realnym świecie. Grający poznali zasady funkcjonowania całego przedsiębiorstwa, mogli docenić znaczenie poszczególnych działów i wcielić się w role, w których na co dzień nie występują i spojrzeć na firmę na przykład z perspektywy dyrektora finansowego. Warsztat zarekomendowałbym każdemu, kto pełni kierowniczą rolę w swojej organizacji. Mnie pomógł on patrzeć na naszą firmę oczami prezesa, bo dzięki grze mogłem w praktyce i w bezpiecznych warunkach przyjrzeć się zasadom funkcjonowania firmy i sposobu generowania przez nią zysku. "
Jerzy Urbański, Dyrektor Fabryki,
Polska Woda sp. z o.o
"Dzięki grze, uczestnicy doświadczyli większości uwarunkowań ekonomicznych i rynkowych funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego. Nauczyli się sporządzać i analizować podstawowe sprawozdania finansowe. Uczestnictwo w grze jest bardzo korzystne dla pracowników zarządzających produkcją, logistyką, które umożliwia poznanie pozostałych mechanizmów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wartością jest również poznanie podstaw wyznaczania strategii działania przedsiębiorstwa, a w szczególności optymalizacji produkcji i ścieżek rozwoju przy zdefiniowanych możliwościach finansowych i posiadanych analizach rynkowych. "
Janusz Adamczyk, Prezes Zarządu,
KGHM Ecoren SA

Warsztaty: Jak napisać wartościowe sprawozdanie z audytu

"... brałam udział w 3 szkoleniach zorganizowanych przez EY Academy of Business. Były to "Audyt wewnętrzny", "Planowanie zadania audytowego" oraz "Pisanie sprawozdań z audytu wewnętrznego". ... Szkolenia miały bardzo wysoki poziom merytoryczny, również najwyższe umiejętności osób je prowadzących, ze szczególnym uwzględnieniem głębokiej wiedzy i doświadczenia Pani Katarzyny Włodarskiej. Przedmiot audytu wewnętrznego jest bardzo trudny i złożony, jednak ww. szkolenia w znaczący sposób odpowiadają na potrzeby rozwijania umiejętności pośród osób pracujących w tym zawodzie. Chętnie będę uczestniczką kolejnych, szkoleń organizowanych przez EY Academy of Business. "
Arletta Sykulska-Rais, uczestniczka szkolenia

Zarządzanie projektami - Certyfikowany Project Manager

"Podczas szkolenia poznałam metody, które mogłam od razu zastosować w praktyce. Okazały się nieocenione, szczególnie, gdy w realizacji było kilka projektów jednocześnie. Udział w programie to zdecydowanie dobra decyzja i dobrze wykorzystany czas!"
Justyna Moniak, Departament Funduszy Strukturalnych,
DGA SA

Zarządzanie ryzykiem

"Komunikacja i wiedza na wysokim poziomie. Umiejętność słuchania, umiejętność mówienia. Bardzo empatyczny trener. Udział w szkoleniu to była przyjemność."
Uczestnik szkolenia "Zarządzanie ryzykiem", jesień 2015

Zarządzanie zmianą

"Jak my się cieszymy, że udało się to szkolenie rozpocząć :) Pani Ewa jest fantastyczna! "
Anon., Anon.

Projekty specjalne - Szkolenia zamknięte

"Program szkoleniowy organizowany przez Stowarzyszenie FIMA oceniamy bardzo wysoko, głównie z uwagi na fakt, iż zajęcia były prowadzone przez profesjonalnych trenerów, którzy poza niesamowitym doświadczeniem i znajomością zagadnień potrafili przekazać wiedzę w sposób przystępny dla wszystkich oraz dodatkowo dzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem w ramach omawianych zagadnień. Uważamy, że takich programów szkoleniowych powinno być w naszym regionie więcej.

Przygotowany przez Stowarzyszenie FIMA projekt przebiegał sprawnie oraz bardzo profesjonalnie pod względem organizacyjnym. Wszyscy uczestnicy byli na bieżąco informowani o aktualnych wydarzeniach oraz otrzymywali przed każdymi zajęciami materiały szkoleniowe, stanowiące kompendium wiedzy, zawierające wiele przykładów liczbowych. Wszelkie pytania i niejasności były wyjaśniane przez trenerów w trakcie zajęć.

Z czystym sumieniem rekomendujemy udział w podobnym projekcie osobom, które chcą poszerzać swoją wiedzę. "
Marta Recław, Katarzyna Suszek, MILEX sp. z o.o.
"Przez kilka ostatnich miesięcy miałam przyjemność uczestniczyć w programie szkoleniowym „Region wiedzy-region szans: profesjonalny finansista z międzynarodowymi kwalifikacjami szansą dla przedsiębiorców i pracowników”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie FIMA. Było ono odpowiedzią na moją potrzebę ugruntowania posiadanej już wiedzy, ale jednocześnie pozwoliło też zgłębić zagadnienia, z którymi dotychczas nie miałam bliżej do czynienia. Moja wysoka ocena tego programu wynika również z tego, że zajęcia były prowadzone przez profesjonalnych trenerów, będących świetnymi dydaktykami, ale przede wszystkim praktykami, dzielącymi się z nami swoim doświadczeniem. "
Bożena Biernacka, Sonion Polska sp. z o.o.
"Szkolenie, w którym miałam przyjemność być uczestnikiem, moim zdaniem przygotowano profesjonalnie. Strona praktyczna, jak i merytoryczna były na wysokim poziomie dzięki umiejętnościom i doświadczeniu, jakim wykazywali się trenerzy. Żadne zagadnienie nie było im obce. Potrafili udzielić odpowiedzi na każde zadane pytanie. Pomoce naukowe otrzymywaliśmy już na kilka dni przed wyznaczonym terminem zajęć.
Z całą pewnością wszyscy wynieśliśmy bardzo dużą wiedzę dotycząca regulacji międzynarodowych w zakresie rachunkowości, a także w zakresie finansów przedsiębiorstwa czy analizy finansowej. Możemy teraz pewniej poruszać się w tych dziedzinach oraz wykorzystywać zdobytą mądrość do rozwiązywania zawiłych kwestii, które pojawiają się co dzień na naszej zawodowej ścieżce. "
Katarzyna Pokrywińska, Sapere Aude sp.z o.o
"Prowadzący szkolenie „Region wiedzy – region szans” cały czas udowadniali dogłębną znajomość teoretyczną i praktyczną prezentowanych zagadnień. Wysoki poziom szkolenia uwidocznił mi konieczność stałego podnoszenia wiedzy zawodowej i kwalifikacji.
Szkolenie było bardzo dobrze przygotowane również od strony organizacyjnej. Materiały szkoleniowe były dla mnie dużą pomocą we wdrażaniu pomysłów i zasad, o których dowiedziałam się na szkoleniu. Stanowią ciekawe podsumowanie wiedzy przekazanej przez prowadzących, jak również przypomnienie zakresu szkolenia.
Mam nadzieję, że szkolenia tego typu będą w przyszłości organizowane przez Stowarzyszenie, a ja będę mogła w nich uczestniczyć."
Dorota Stańko, NordSped sp. z o.o.